«Термобілизна: модна фішка чи насущна потреба»

1. Що таке термобілизна, які види продукції включає ця товарна категорія? 

Термобілизна — це вид нижньої білизни, яка має особливу функцію. Молекули води легко проникають крізь термобілизну і зовні випаровуються. Приставка термо — не завжди означає, що білизна гріє. Чи буде вона гріти залежить від товщини та структури матеріалу термобілизни. Термобілизною називають штани, футболки, шорти, майки та інші речі виготовлені з відповідного матеріалу. В термобілизні шви плоскі, або взагалі здійснюється безшовне плетення. 

2. Коли термобілизна була виділена в окрему категорію продукції? Чи є в термобілизни «батьки» і «день народження»? 

Термобілизна існувала здавна. Раніше вона була виготовлена переважно з бавовни та товстої колючої шерсті, і відігравала лише зігріваючу функцію. Бавовна дуже легко намокала і переставала гріти, а шерсть кусалась та мала неприємний запах. Перші розробки сучасної термобілизни здійснювались для військових. Потім вони перейшли в спорт, а зараз термобілизною користуються всі. 

3. Такий специфічний товар як термобілизна відноситься швидше до спортивної або білизняної індустрії? Аргументуйте свою позицію. 

Цей товар більше належить до спортивної індустрії, хоча останнім часом спостерігається широке застосування термобілизни також в місті. 

4. Хто є основним споживачем цієї продукції? Які канали збуту Ви розвиваєте, аби задовольнити попит (спортивні, білизняні магазини, магазини для мисливців і рибалок, аптеки тощо)? Де попит на дану продукцію вищий? 

Основними каналами збуту для нас зараз є магазини туристичного спорядження, магазини мисливства та рибальства. Попит є різним, магазини туристичного спорядження більше надають перевагу синтетичній термобілизні, або з певним вмістом шерсті. Мисливські та рибальські магазини більше продають чисту шерсть і її комбінації. 

5. У яких видах спорту спортсмени найактивніше використовують термобілизну і яку саме? 

Лижники, альпіністи, водники, велосипедисти, легкоатлети та безліч інших її успішно використовують. 

6. Термобілизна - відносно нова товарна категорія. Якими діями можна стимулювати попит? Як зробити її більш популярною як серед професійних спортсменів, так і серед аматорів? Як в Україні розподіляється попит (у процентному співвідношенні) на жіночу, чоловічу і дитячу термобілизна? 

Спортсмени вже давно оцінили її властивості і дуже їх переконувати не приходиться. Любителі раз спробувавши залишаються постійними клієнтами і рекомендують знайомим. Тому це лише питання часу, кваліфікованої консультації та якісної білизни. 

Найбільшим попитом користується чоловіча термобілизна, а також термобілизна Unisex. Термобілизна для жінок та дітей в нашому замовленні на цей рік склала менше 40%. 

7. Як Ви оцінюєте попит на термобілизну в Україні? Чи є позитивна динаміка, і якщо так, то яка? 

Попит однозначно зростає. І якщо раніше термобілизною користувались вузькі кола спортсменів, то зараз вона стає цікавою всім любителям активного відпочинку і тим хто хоче почувати себе комфортно за будь-яких зовнішніх умов. 

8. Які основні функції (гігієнічна, захисна тощо) виконує термобілизна? 

Основною функцією термобілизни є виведення вологи від тіла. Це дозволяє всю енергію використовувати на активний рух, а не марнувати на випаровування води. Вона також безперервно підтримує оптимальну температуру тіла і звільняє вас від відчуттів «бути мокрим» та «зле пахнути». 

9. З яких матеріалів шиється термобілизна, хто їх розробляє і якими унікальними властивостями вони володіють? 

Матеріали можна базово поділити на два типи: матеріали з штучних волокон (наприклад, поліестр, поліпропілен) та натуральних волокон (шерсть, волокна). Також можливі комбінації. Штучні волокна краще відводять вологу та швидше сохнуть. Вони більш стійкі до таких ефектів як розтягування, «кошлатення/скатування». 

Натуральні матеріали значно приємніші до тіла, антиалергенні, безпечніші при контактах з полум'ям. Вони також виводять вологу, але дещо менше (останні дослідження датських науковців зафіксували, що поліпропіленова білизна виводить близько 82-92% вологи, при тих самих умовах шерстяна близько 64%). 

Щодо терморегулюючої функції — шерсть продовжує гріти, навіть набравши вологу, до 30% вологи вона може затримувати в собі і цього навіть не буде відчутно. 

Шерстяна термобілизна в більшості виготовляється з шерсті Merino Wool (шерсть новозеландської овечки мериноса). Нитка тоді надзвичайно тонка (16-19 мікронів, для порівняння людська волосина має 100 мікронів). Тоді білизна «не кусається» та на дотик дуже м'яка. Її можна одягати багато разів і вона не матиме запаху. Синтетика в цьому плані значно гірша. 

Щодо бавовни то її властивості значно гірші, намокнувши вона втрачає 80% своїх функцій. Тому вона більше рекомендована для міста та малих навантажень. 

Часто можна зустріти використання різних волокон та плетіння в різних зонах. Зокрема в зонах найбільшого навантаження створюються тунелі через які гаряче повітря від навантаженої зони (наприклад район сонячного сплетіння) відводиться в інші зони. Також в області ліктей чи колін — плетіння ребристе, що захищає від холодного повітря і краще тягнеться. 

10. На що необхідно звернути увагу при виборі термобілизни? Як відрізнити якісну білизну від неякісної? 

В першу чергу варто визначитись для чого яких цілей Ви купуєте термобілизну. А саме: 

1. Погода. 
Треба визначитись чи термобілизна потрібна лише для вологовідведення чи для теплоти також. Якщо лише для теплих умов (літо, тренування в залі)— то краще вибрати одношарову термобілизну, максимально тонку. Якщо термобілизна має здійснювати і зігріваючу функцію — то варто взяти двохшарову (нижній шар для виведення вологи, верхній для зігрівання). Тепліша термобілизна товща, важча. Часто термобілизна класифікується за питомою вагою (зокрема тонка шерстяна білизна Lasting має вагу 160 г/m2, товста та тепла 240 та 270 г/m2). Якщо Ви плануєте перебувати в умовах високої вологості (водні види спорту наприклад), перевагу варто надати білизні з синтетичних волокон, вона швидше сохне. 

2. Вид активності. 
Для будь-якого виду активності, який не передбачає можливості перевдягнутися за 7-8 годин (альпінізм, багатоденні походи та сплави), варто купувати синтетичну термобілизну. Вона висохне значно швидше прямо на Вас. Для всіх інших занять (лижі, біг, вело) — додатки натуральних матеріалів є навіть бажаними. Для довготривалого перебування на холоді без активного руху варто надати перевагу 100% шерсті мериноса максимальної товщини. Для міста підійде будь-яка термобілизна, в тому числі з додатками бавовни. 

3. Розмір. 
Термобілизна працює краще, коли прилягає до тіла. Але при цьому вона не повинна сковувати рухи, тому варто активно порухатись відразу при примірці. Найкраще облягає безшовна термобілизна, з еластаном. Для прикладу (Angel, Angelina — виробник Lasting). 

4. Особливості шкіри. 
Якщо Ваша шкіра схильна до алергічних реакцій, то краще шукати трьохшарову термобілизну (антиалергенний натуральний шар, далі воловідводячий та утеплюючий шари). Також може бути варіантом 100% шерстяна термобілизна, яка є антиалергенною. 

5. Як відрізнити якісне від неякісного. 
Зробити це «на око» доволі важко. Лише спробувавши термобілизну в дії можна її перевірити. Після активного руху, якщо Ваша шия буде суха (від точки дотику з термобілизною і далі) — термобілизна працює. Бігати по магазину Вам малоймовірно дозволять — тому краще купувати в перевірених магазинах, про виробників можна почитати відгуки на сайтах. Зокрема на www.gorgany.com покупці залишають враження від придбаних речей. 

6. Догляд. 
Зверніть увагу на рекомендації по догляду надані виробником. Наприклад дуже висока температура прання може зіпсувати тканину. В переважній більшості рекомендована температура прання до 40°С, бережний режим, cушка подалі від нагрівачів. 

11. Які провідні світові бренди термобілизни представлені в Україні, а які ні? Які бренди представляє Ваша компанія? 

В Україні представлена термобілизна Craft (Швеція), Lasting (Чехія), X-Bionic (Швейцарія), Millet (Франція), Bask (Росія). Термобілизна українського виробництва Neve (Commandor) також успішно конкурує з світовими лідерами. Ми представляємо чеського виробника термобілизни та шкарпеток Lasting

12. Як давно Ваша компанія займається дистрибуцією термобілизни? Чому вирішили розвивати цей напрям? 

Ми працюємо з Lasting протягом трьох років. Розвиваємо цей напрямок тому, що термобілизна та термошкарпетки добре і легко продаються, попит на них щороку зростає. 

13. Чи існує конкуренція на ринку термобілизни? Якщо так, то хто для Вас є основним конкурентом? 

Конкуренція звичайно є, і власне вона є величезним поштовхом до інновацій та розвитку. Основним конкурентом зараз є занадто тепла як для зими погода. 

14. Яка цінова політика на термобілизна, яка представляє Ваша компанія? Від чого залежить ціна (політика бренду, технологія, якість)? 

Термобілизна Lasting виробляється в Чехії (містечко Sokolov). Фабрика належить Lasting. Оскільки між нами і Lasting немає додаткових посередників ціна виходить хороша і дуже конкурентна. Комплект термобілизни (футболка довгий рукав та штани) починається від 430 грн (подібну ціну пропонує також український виробник Neve (Commandor). Європейські виробники коштують дорожче Сraft (від 650 грн), Millet (від 1200 грн), від X-Bionic (від 1560 грн). Комплект теплої термобілизни з 100% шерсті мериноса (240 г) значно дорожчий — близько 1200 грн. Білизни з шерстю на ринку України доволі мало, її представляють в основному бренди Norweg, Lasting, Millet. 

15. Якщо нижня білизна – це предмет першої необхідності, то чи можна те ж саме сказати про термобілизну? Аргументуйте свою позицію. 

Для людей, що спробували термобілизну — вона однозначно стає предметом першої необхідності. Аргументувати тут важно — краще спробувати.