Багато років у найпопулярніших рюкзаків міської серії Osprey Nebula/Nova не було конкурентів, і ось розробники вирішили перевершити себе, і створити наплічники, в яких зійшлося стільки важливих параметрів, що при оновленні свого міського рюкзака, моїм вибором стали наплічники цієї серії. Отже мова сьогодні піде про Osprey Apogee та його жіночу версію Aphelia (який сьогодні у червоному кольорі на Софії Крех). Користуючись тим, що на дворі все ще тепла осінь, а ми у Львові, тому огляд поєднаємо із представленням ще одного маршруту для міської прогулянки (Цитадель – вулиця Тарнавського).

Міські мінімалісти: Osprey Apogee та Aphelia

Цитадель – вулиця генерала Тарнавського

Міські мандрівки

Львів: від Політехніки – до Знесіння

Львів: від Політехніки до трамвайного депо

На цей раз маршрут дуже умовний. Район настільки цікавий, що варто покружляти його вулицями в будь-якій послідовності, я лише лишу тут вулиці, на які варто завітати:

Пам’ятник М.Грушевському – вул.Глібова – вул. Каліча Гора – вул. Глібова – вул. Драгоманова – Цитадель – вул.Архипенка – вул.Кобилянської – вул. генерала Тарнавського – вул. Льва Толстого – вул. Самійленка – вул. Черешнева.

Складність маршруту: легка прогулянка на 1,5 – 2 години, гарний варіант для осені.

Гарний варіант для старту пам’ятник М.Грушевському. Від нього піднімаємося вгору, і першою будівлею, яка привертає увагу, є червоний будинок на Поповича 7, здавалося б нічого незвичайного, однак важко пройти повз не зробивши кілька фотографій.

Наступним будинком, який завжди привертає до себе увагу є вілла “Палатин” на вулиці Глібова.  Збудували її 1875 року за проектом Едмунда Кьолера для сім’ї львівського аптекаря Владислава Чарновського, правда той вигляд, який ми можемо бачити зараз, є наслідком перебудови 1893 року. Друга не менш красива частина цієї вілли виходить на вулицю Каліча Гора.

Osprey Aphelia

Вулиця Драгоманова має відразу кілька будинків біля яких хочеться затриматися. Головною родзинкою є будинок митрополита Шептицього, який він викупив та створив на його основі Національний музей, який існує і дотепер. Вілла виконанна в стилі необароко, а тому має багате архітектурне обрамлення, щоб роздивитися всі деталі доведеться витратити трохи часу.

Ще однією родзинкою цієї вулиці є цей будинок, це одна з найкращих реконструкцій споруд у стилі функціоналізму, які були популярні у Львові у 20-30х роках ХХ ст.

На вулиці Коцюбинського можна побачити представника ще одного архітектурного стилю – модерн. Будівля за адресами 11-13 в якій зараз знаходиться Консульство республіки Польща, строга, велична і стримано похмура.

І нарешті, ось ця будівля (Коцюбинського 21), яка виконана в стилі українського модерну. Академічний дім споруджений у 1904—1906 роках. Відомий також під назвою Дім українських студентів, належав Науковому товариству ім. Т. Шевченка, заснований при допомозі одного з найвідоміших українських меценатів Є. Чикаленка.  Зараз це один з корпусів Української академії друкарства.

Цмтадель Львів
Цитадель Львів
Цитадель Львів

Наступною зупинкою буде Цитадель. Збудована вона ще австрійською адміністрацією, але не стільки для захисту міста, скільки для можливості його обстрілювати в разі громадських заворушень. За свою історію вона встигла побувати в багатьох амплуа, однак зараз частина її украплень є елітним готелем, а частина не використовується. В будь-якому разі, споруда вражає своєю масштабністю, і варта для того, щоб пройтися периметром фортифікаційних споруд.

Далі варто спуститися до вулиці Кобилянської. Тут, особисто мене, при підготовці  цього матеріалу чекала несподіванка – дендропарк Лісотехнічного технікуму.  У 1881 році на ділянці, де першопочатково був костел та кладовище, за проектом архітектора Бруно Бауера звели будівлю, куди з вулиці Святого Миколая (сучасна вулиця Грушевського) перенесли Крайову школу лісового господарства, саме при ній був заснований цей дендропарк.

З цікавого тут є 5 різних видів дубів, які були посаджені в кінці XIX ст., а також гінкго дволопатеве, софора японська, метасеквоя китайська, платан кленолистий, хмелеграб звичайний, каштан їстівний, маклюра яблуконосна, спірея японська, гібіскус сирійський, магонія падуболиста, однак, щоб розрізнити все вище перелічене вам знадобляться або спеціальні знання або допомога спеціаліста. Зрештою цей парк виглядає дуже затишним для звичайної прогулянки, і якщо ви хочете побачити його таким як він є, то варто робити це зараз, оскільки, працівники закладу розповіли, що територія дендропарку, вже давно цікавить забудовників.

вулиця генерала Тарнавського
вулиця генерала Тарнавського
вулиця генерала Тарнавського
вулиця генерала Тарнавського
вулиця генерала Тарнавського 43
вул.генерала Тарнавського

Вулиця Тарнавського без сумніву одна з найкрасивіших вулиць Львова. Відразу декілька друзів порадили включити її до маршрутів, коли дізналися про те, що я готую такий цикл статтей. Важко зрозуміти, що саме є причиною таких відгуків, спочатку здається, що це одна із багатьох вулиць, однак якщо прийти сюди ближче до вечора, коли сонце вже починає рухатися в напрямку горизонту можна відчути післясмак, який лишає ця частина міста.

вулиця Арихипенка
вулиця Архипенка
вулиця Архипенка

Можна, також, зробити кільце і зайти на сусідню вулицю Льва Толстого, ще раджу включити в маршрут вулицю Архипенка, а повернутися спустившись на Самійленка, цей район дуже неспішний і затишний.

Osprey Apogee та Aphelia

Тепер про героїв нашого огляду Apogee та Aphelia. Що в них цікавого? Лаконічність, необхідний мінімум продуманих та вивірених деталей, стриманий та зі смаком дизайн. Їх можна сміливо брати з собою, як на ділову зустріч, так і в мандрівку в інше місто.

Osprey Aphelia
Osprey Aphelia

Наплічники випускаються в об’ємах: 28 л Apogee та 26 л Aphelia, це дуже зручно, оскільки, його вистачає для необхідної кількості речей на день, і в той же час він не виглядає надто великим за спиною. Власне, це стало однією з деталей, які переконали мене обрати для себе Apogee в якості свого міського рюкзака. Щоденно ношу з собою ноутбук та багато додаткових речей, тому для мене важливі зносостійкість та резистентність від дрібних подряпин. Матеріал цього рюкзака потовщений нейлон, і як показав семпл з яким вже близько року ходить один із наших співробітників при мінімальному догляді рюкзак не втрачатиме свого презентабельного вигляду довгий час.

Ще однією цікавою деталлю цих рюкзаків є бокові сітчасті відділення. Вони достатні для того щоб завантажити в них ємності з водою до 1,5 л, однак при бажанні в них можна запакувати куртку чи пуховий светр.

Спинки обох рюкзаків вигнуті півмісяцем, на цей момент слід звернути увагу, не всім може бути зручно. Однак в більшості випадків це легко регулюється лямками, і з часом звикаєш, що спина та спинка практично ідеально прилягають одна до одної. Для цих моделей виробник використав спинку AirScape, вона має рельєфну структуру, а тому забезпечує вентилювання на належному рівні.

Дуже функціональною є верхня зовнішня кишеня, вона виконана з помякшеного матеріалу, який не лишає подряпин на окулярах та смартфонах. За бажання її можна використовувати для речей у швидкому доступі, а те, що її край прихований таким чином, що її присутність не очевидна, робить цю кишеню більш надійною при використанні в місті.

 

2 Коментарі
  1. як на рахунок опадів наскільки швидко мокне?, так як в комплекті не йде кавер як я поняв

    1. Юрій Шушкевич

      Як власник цього рюкзака на протязі трьох років, можу сказати, що проблем з промоканням за ним не помічено. Я звісно, маю на увазі дощі у місті, на сплави або в екстремальні умови його не брав, бо він для того не призначений.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *