Підбираючи взуття під потребу, ми перш за все звертаємо увагу на опис від виробника. Там за короткими англійськими визначеннями та абревіатурами прихована праця величезної кількості науковців та технологів, постійні ітерації та тестування. В цьому тексті ми розкажемо які основні технології використовує компанія Merrell у власному взутті, що ці технології означають на практиці та як це в кінцевому рахунку впливає на досвід користувача.


Водонепроникність

Компанія Merrell застосовує комплексний підхід до вологостійкості та водонепроникності. Щоб ваші ноги залишались сухими взуття Merrell має кілька бар’єрів, що захищають від потрапляння води в середину. Перший – Durable Water Repellent (DWR), спеціальне водовідштовхувальне просочення, яким покриваються матеріали, що не дає волозі проникати в структуру самих матеріалів та через них. Коли краплі води скочуються по поверхні матеріалу не залишаючи при тому слідів вологи – це працює DWR. При цьому матеріали можуть бути різними – шкіра, замша, синтетика. Чим більш гладкою буде поверхня – тим краще покриття буде захищати від вологи. DWR стирається з часом, тому його варто поновлювати, наприклад, за допомогою засобів від Nikwax чи Toko.

Слабким до потрапляння води місцем у будь якому взутті є його шви. У деяких моделях Merrell багато швів. Тому виробник їх герметизує за допомогою різних способів. Це може бути спеціальна стрічка з нанесенням під термопресом, або герметики, які підбираються під різні типи матеріалів для найкращого ефекту. Герметизація швів також впливає на загальну надійність всієї конструкції взуття, роблячи його міцнішим та стійкішим до зношування. Всі типи герметизованих швів перевіряються в лабораторії на зношування – щоб підтвердити якість вони мають бути зігнуті в одному місці 15 тисяч разів імітуючи людські кроки і не втратити своїх властивостей. 

Останній бар’єр захисту – мембрана. Merrell використовує два типи мембран. В топових моделях використовується мембрана Gore-Tex – стандарт вищої якості в індустрії. Взуття з мембраною Gore-Tex підходить для найскладніших задач – походи в гори, біг по пересіченій місцевості в мокру погоду. Показники водонепроникності мембрани щонайменше 20000 мм водного стовпчика, дихаючі властивості 20000 грам на м2 за 24 години. Ще одна мембрана, що використовує Merrell у своєму взутті має назву M-select Dry, їх власна розробка. У цієї мембрани показники водонепроникності та дихання вдвічі менші, ніж у мембрани Gore-Tex. На практиці це означає, що взуття з цією мембраною легко справляється з росою, несильним дощем. Тож діапазон застосування взуття з M-select Dry доволі широкий, від міста до нескладних походів. 

В назвах моделей мембрана Gore-Tex позначається як GTX, а M-select Dry як WP.

Схематичне зображення DWR-покриття, герметичного шву та мембрани

Устілки

В залежності від складності рельєфу та виду активності Merrell у своїй лінійці взуття використовує три різні види устілок Kinetic Fit. Базова устілка складається з переробленої EVA-піни та сітчастого покриття зі спеціальною антибактеріальною обробкою. В устілці Kinetic Fit Advanced вже бачимо більш жорстку п’ятку зі спеціальною амортизуючою вставкою. Устілка Kinetic Fit Elite окрім п’ятки має амортизуючу вставку в передній частині стопи та напівжорстку підтримку склепіння стопи. Така устілка розрахована на тривалі сильні навантаження.

 

Проміжна підошва та амортизація

Кожне цільове призначення вимагає поєднання різних технологій, щоб ви могли відчути відповідний рівень амортизації, підтримки стопи та захисту на різному рельєфі. Почнімо з технології амортизації Air Cushion. В найпростішому варіанті це спеціальна амортизаційна вставка у проміжній підошві та капсула з повітрям під нею в районі п’ятки. Air Cushion створено для того, щоб зменшити навантаження на стопу під час кожного кроку та гасити силу удару, спрямованого на п’ятку. Air Cushion+ у свою чергу складається з амортизаційного матеріалу по всій довжині підошви, від п’ятки до носка, та має ямчасту структуру з повітряними комірками. Під ним також розташовані додаткові вставки під п’ятою та передньою частиною стопи. Ця технологія застосовується в трекінговому взутті та взутті для міста, наприклад у лінійці Moab.

 

Проміжна підошва з Air Cushion (зліва) та Air Cushion+ (зправа)

Разом з Air Cushion може застосовуватись технологія Super Rebound Compound – це покращена піна EVA, яка забезпечує на 15% більшу стійкість та на 10% більшу довговічність. Це робить взуття більш чутливим і допомагає йому довше зберігати свої амортизаційні характеристики. 

У бігових кросівках застосовується інша серія технологій, що складають проміжну підошву. Основну амортизацію забезпечує FloatPro Foam – спеціально розроблена на замовлення компанії Merrell піна, що поєднує малу вагу, більшу м’якість та стійкість до кінцевої деформації. Це означає, що кросівки будуть довший час зберігати свої амортизаційні властивості у порівнянні з кросівками зі звичайною EVA-піною. 

Технологія Merrell FLEXconnect підтримує природне згинання стопи в русі, що дозволяє бігуну краще відчувати рельєф та, відповідно, маневрувати на ньому. Анатомічні двонаправлені гнучкі канавки дозволяють стопі адаптуватись для природного пересування по нерівній поверхні, забезпечуючи покращену стабільність. Відразу під шаром FLEXconnect знаходиться напівгнучка вставка Rock Plate, яка захищає стопу від гострих нерівних поверхонь розсіюючи тиск на більшу площу.

 

 

Зчеплення з поверхнею

Різні типи поверхні та різні активності вимагають спеціальні характеристики гуми на зовнішній підошві з вибором балансу чіпкості та стійкості до стирання в ту чи іншу сторону. Для різних моделей Merrell має власні розробки, а також ексклюзивні варіанти, створені у співпраці з фірмою Vibram. Там де потрібна висока зносостійкість і разом з тим чіпкість на різних типах поверхонь, таких яккаміння, Merrell застосовує підошву  Vibram TC5+. Можете зустріти її в моделях з лінійки Moab. Підошва Vibram Megagrip розроблена для більшої чіпкості на складних поверхнях – грунті, мокрому камінні, траві. Вона застосовується, наприклад, у топовій трейловій моделі кросівок Agility Peak.

Власна розробка Merrell Quantum Grip не тільки про склад резини в підошві, але й про особливий малюнок протектора. Merrell називає це кращим рішенням для скельних та гравійних поверхонь. Окрім спеціального “липкого” компаунду резини підошва має спеціальний рельєф канавок, щоб бруд міг швидко відпадати. Також сама геометрія вигнутих ліній на поверхні підошви забезпечує максимальну площу контакту з рельєфом для більшого зчеплення. Окремо у Merrell є лінійка зимового взуття, де застосовується зовнішня підошва Vibram Arctic Grip розроблена для кращого щеплення з крижаними та засніженими поверхнями. Схожі характеристики у власної підошви Merrell Select Grip, що застосовується у моделі  Thermo Fractal Mid Waterproof.

 

 

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *