1. Що за бренд Merrell та чим він цікавий?

Компанія Merrell була заснована в 1981 році, коли двоє керівників лижної компанії Rossignol, Кларк Матіс і Джон Швейцер, вирішили створити власну фірму, яка буде робити туристичне взуття. З 1997 року Merrell є дочірньою компанією гіганта взуттєвої промисловості Wolverine World Wide. В Сполучених Штатах, звідки компанія, деякі моделі взуття стали, без перебільшення, культовими. Ось наприклад трекінгові черевики Moab – продажі на зараз вже сягають десятків мільйонів пар, для мільйонів людей це перше взуття, в якому вони пішли у похід. Їм вже 15 років, лінійка постійно розширюється та раз за разом з’являється у різних рейтингах кращого трекінгового взуття на спеціалізованах ресурсах, а також їх носять всі, від робочих до знаменитостей.
Компанія приділяє багато уваги комфорту, а також прагне універсальності використання свого взуття. Для цього Merrell розробляє власні технології та матеріали, а також замовляє ексклюзивні розробки у найкращих гравців на ринку. Таких наприклад як Vibram. Тому взуття комфортне прямо “з коробки” – його не треба розношувати, чи сподіватись що воно сяде по нозі з часом.

2. Чув що Merrell це про кежуал та масмаркет. Чи можна в них піти в гори?

Merrell має три основні напрямки, в яких розробляє свої моделі взуття. Перший і головний – це трекінгове взуття. Ще компанія розвиває напрямок трейлового бігу. І третій напрямок – взуття для міста та міських подорожей. Саме трекінгова та трейлова серія розроблені спеціально для різних гірських активностей. Наприклад, Moab 3 Mid GTX ідеально підійде для багатоденних походів в Карпати з рюкзаком. В цій моделі гарна амортизація, фіксація стопи та водонепроникна мембрана. Якщо ви любите походи в стилі fast & light, пробігти горами 20 чи 30 кілометрів з легким рюкзаком – найкраще для цього обрати модель MQM 3 GTX з товстою м’якою підошвою, гарним зчепленням з різними поверхнями, такими як грунт чи мокре каміння та глибокою шнурівкою, щоб ідеально зафіксувати стопу. Для бігу по пересіченій місцевості Merrell розробив свої найбільш технологічні кросівки Agility Peak, що отримали нагороду на найбільш авторитетній виставці аутдор спорядження ISPO. В цих кросівках ви можете не тільки бігати трейлові перегони, але й ходити в походи, якщо вашим приорітетом є легкість та стабільність на складному рельєфі.

Кросівки MQM 3 GTX гарно поводять себе на слизькому камінні

3. А як щодо якості? Не розваляться?

Багато користувачів, як в Америці, так і в Європі, зносивши свою першу пару Merrell повертаються за наступною. Або купують ще одну пару взуття під іншу потребу. Тож Merrell це не тільки про комфорт, але і про якість та надійність.
Крім того, ще на етапі розробки кожна модель або її елементи проходить різні тести на зносостійкість. Наприклад шви перевіряють згинаючи їх в одному місці 15 тисяч разів, щоб впевнитись чи не втратять вони свої властивості. Тож, дотримуючись звичайних рекомендацій по догляду, можна бути впевненим, що взуття прослужить довго. Ось вони:
–     Не сушіть взуття біля відкритого вогню
–     Не періть взуття у воді тепліше 30°
–     Після кожного походу чистіть взуття м’якою щіткою, мийте за потреби теплою водою, та обробляйте спеціальним водовідштовхувальним засобом

4. Як вони сідають на ногу? Чи не маломірять?

Ми вважаємо, що взуття Merrell є повномірним. Також варто відмітити, що взуття є доволі широким в передній частині стопи, у порівнянні з більшістю інших виробників черевиків для походів. Щоб легше було орієнтуватись у розмірах взуття Merrell залишаємо нижче табличку з розмірною сіткою. Розмір в сантиметрах, доречі, це найдовша відстань від заднього до переднього краю устілки. Також залишимо кілька порад, як зрозуміти, що розмір, який ви міряєте є правильним:
–     Міряти краще о другій половині дня, коли нога стає трошки більшою та на шкарпетку, в якій ви підете в похід, або схожою по товщині
–     Ви зашнурували взуття і ваша п’ятка є зафіксованою та не бовтається всередині. Пальці не впираються в черевик і перед ними є півсантиметра чи сантиметр вільного простору
–     Ви пройшлись по магазину і вам ніде не тисне та нічого не впирається створюючи неприємні відчуття
Взуття Merrell має бути комфортним “з коробки”, його не треба розношувати. Якщо ви відчуваєте, що пара є незручною для вас, спробуйте інший розмір, або іншу модель.

5. Так багато швів на деяких моделях. Чи вони не промокнуть?

Загалом взуття Merrell може бути водопроникним та водонепроникним. Вибір того чи іншого залежить від потреби користувача та погодних умов, в яких планується це взуття носити. Для того, щоб вода не потрапила в середину черевика Merrell використовує відразу три різні технології. Спеціальна водовідштовхувальна обробка зовнішнього матеріалу не дозволяє бризкам та мокрому бруду залишатись на поверхні. А також матеріал не всотує воду, що сприяє його довговічності. Всі шви у взутті Merrell герметизовані, або спецальною стрічкою, або герметиком. Останнім бар’єром є мембрана. Merrell використовує або мембрану Gore-Tex, що є стандартом якості водонепроникних мембран, або власну мембрану M-select Dry, що також позначається на самому взутті написом “waterproof”.

6. А як щодо підошви? Будуть ковзати на льоду? А на мокрому гладкому камінні?

Merrell викристовує різні варіанти підошв, залежно від того, для яких активностей буде використовуватись те чи інше взуття, та на яких поверхнях. Наприклад у легких трекінгових черевиках Siren 4 Mid GTX, з колодкою, розробленою спеціально для жінок, використовується ексклюзивна підошва Vibram TC5+, що найкраще показує себе коли гарне зчеплення, особливо з мокрим камінням, має надважливе значення. Підошва Vibram Megagrip використовується у кросівках для трейлового бігу Agility Peak – тут важлива стабільність в умовах мілкого каміння, бруду, мокрої трави, загалом будь де за межами асфальту. Ще один приклад – Moab FST 3 Thermo MID WP. Тут використовується підошва Vibram Arctic Grip – найбільш чіпка підошва в лінійці всого взуття Merrell. Ці черевики найкраще підійдуть для зимових активностей, від прогулянок по парку до легкого хайкінгу в горах. Разом з тим саме ця підошва гарно себе показує в місті, коли на вулиці вже є сніг та льод, у порівнянні з іншими черевиками.

7. Добре. А що з гарантією?

Все взуття Merrell має один рік гарантії. Це означає що якщо з моменту придбання протягом року будуть виявлені дефекти виробництва чи матеріалів, пару можна буде повернути.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *