Перші асоціації, що виникають у людей, які не стикалися з даними наплечниками, прив’язують їх до військової тематики. На англомовних ресурсах вони знаходяться в категорії “ascent backpacks” – що перекладається, як “рюкзаки для сходжень”. Першопочатково штурмові рюкзаки були задумані як спорядження для технічного альпінізму, однак дуже швидко досвідчені мандрівники оцінили їх переваги.

Штурмовий рюкзак

Штурмові рюкзаки: Osprey mutant 38 

Попри очевидні плюси про які йтиметься далі, така категорія спорядження, як штурмовий рюкзак має ряд особливостей, а тому підійде не всім. Почнемо з того, що функціонально такі наплічники мають бути максимально легкими і при цьому зберігати зносостійкість. У них має бути зручно рухатися вгору і дуже бажано, щоб жоден елемент не виступав із-за спини. Тому, виходячи з цих потреб, виробники забирають все зайве і в більшості випадків штурмові рюкзаки виглядають доволі мінімалістично.

Особливості конструкції  

Спинка

У таких наплечниках вона може бути або полегшеною, або спинки, як такої, не буде зовсім. Тому вміння правильно пакувати речі вам ще й як знадобиться. Одна з головних вимог в цьому класі рюкзаків – усунути фактор налипання снігу, тому розробники створюють моделі з максимальним приляганням до спини. Також серед штурмових рюкзаків можна зустріти моделі зі зйомною спинкою, яка за потреби перетворюється на сідачку. Є ще одна важлива особливість, на яку варто звернути увагу, – спинки у них не регулюються, тому вдалим вибором буде модель, яка ідеально, без дискомфорту, прилягає відразу.    

 

Клапан

Відповідно до концепту максимального полегшення в цій категорії часто можна побачити зйомні клапани, а також сітки, якими можна кріпити шолом.

В загальному зніматися можуть не тільки клапани, часто зняти можна також і пояс, і окремі елементи, що переводить ваш рюкзак з категорії легких в ультралегкі.

Рейнкавер в таких рюкзаках не передбачений, оскільки, на висоті штормовий вітер просто здує цей елемент спорядження. Окрім того, виробники мають враховувати той фактор, що з штурмовим рюкзаком у багатьох випадках доводиться працювати у рукавицях тому легкість та швидкість доступу тут вирішальна.

Пояс

Цей елемент дозволяє зекономити суттєву кількість грамів. Якщо ви звикли до великого поясу вас очікує розчарування. В такому рюкзаку на його місці буде, або стропа, або він буде значно менший, не обов’язково не зручний, але точно менший. В багатьох моделях є “полички”, таким чином передбачена можливість кріпити  карабіни, що дозволяє більш рівномірно розподіляти вагу і мати необхідне спорядження завжди під рукою.

Інші елементи

  • Кріплення льодоруба (льодового інструменту).
  • Кріплення для підвішування рюкзака в якості баула.
  • Бокові стяжки, на які можна прикріпити кішки, мотузки, килимок, лижі.
  • Стяжка для кріплення мотузки.

А тепер, власне, найцікавіше: чому штурмовий рюкзак може бути цікавим не лише альпіністам, але й усім, хто любить трекінг. Все дуже просто, адже відмовляючись від всього зайвого, виробники створили універсальні легкі та міцні рюкзаки, які можливо не забезпечать найбільшого комфорту і часто позбавлені корисних дрібниць, на зразок, бокових кишень, однак для походів з необхіднім мінімумом спорядження або для подорожей автостопом, вони підходять, як ніщо інше.

Osprey mutant

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *