Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон

Нічний Чорногірський марафон від команди Ture щорічні змагання, що проводяться двічі на рік: в червні та в жовтні. Таким чином його учасники можуть водночас відчути і суворість Чорногори, і побачити його захоплюючі краєвиди (або не побачити, тут вже як пощастить). Отже, яким був  цьогорічний осінній марафон та чим він запамятався учасникам, про це в цій статті.

Нічний Чорногірський марафон 2019

Попри вітер, який місцями нагадував перебування у аеротрубі, з погодою цього року, все ж, пощастило. Дистанція була без дощу та снігу, що для цієї пори року було цілком можливим варіантом долання дистанції. Я особисто неодноразово подякував розробникам своєї пуховки, і судячи з вигляду багатьох учасників, навдалішою рекомендацією на наступні роки буде брати з собою не тільки шапки та мультифункціональні пов’язки, але верхній одяг з капюшоном, щоб спиняли вітер кілька шарів одягу одночасно.

До того, як погода дещо зіпсувалася повз мене встигло пробігти десь 5 учасників, решті довелося пробиватися крізь туман. Попри те, що багато учасників не надто цензурно згадували про Бребенескул та те, що від вітру трекінгові палиці ставали горизонтально, багатьом учасникам вдалося поліпшити свої минулорічні результати.

Сергій Сапіга, команда Ture, переможець НЧМ 2019

Дуже радувало те що з кожним роком незважаючи на те, що багато хто міг би приїхати бігати трейл в Кападокії, рогейн Стежками УПА, Imburn trail (або ловили рибу, як один з моїх головних конкурентів переможець Ендурас трейл – Андрій Лисенко), але бажаючих пройтися чи пробігтися Нічною Чорногорою стає все більше і більше, і вони всі різні, і у кожного різні варіанти подолання, чи то пригоди, чи то випробування себе, але ціль одна фініш на кемпі #БілийСлон.

А категорії такі різні, що в жодному трейлі, я стільки не бачив. Це і трейл бігуни, просто туристи, перший раз в горах, туристи з собаками і, навіть, військові з Гірської Штурмової Бригади! Кожного року погода приносить свої сюрпризи, але цього року я перший раз насолоджувався не сходом сонця, чи туманом, чи дощом, чи інеєм, а дуже мені сподобалося бігти під місячним сяйвом, та таким сяйвом що я часто вимикав ліхтарик і біг без світла, на що мої друзі трейл бігуняки думали, що я це роблю спеціально, щоб вони мене не бачили і перестали наздоганяти. Видимість була така що Чорногірський хребет проглядався з Петроса аж до Піп Івана! Саме це мені дуже сподобалося на цій НЧМ, бо я так забігався, що сходу сонця так і не побачив, а ліхтарик вимкнув аж в Дземброні. Чи важко мені біглося, запитуєтесь? Чи може важко на якихось участках було!? Так точно я сказати не можу бо біг як завжди в насолодження і якось у свому світі, біг якось навіть не швидко бо ніхто не підганяв і в самоті, все що я люблю!

Серед результатів найбльше мене дуже вразила Оксана Максимова і Віталій Бідюк! Хочу відзначити, що фініш на кемпі також сприяє збільшенню кількості бажаючих пробігти НЧМ, адже потім можна і поспілкуватись, і відпочити, і попаритись в сауні безлімітно і безкоштовно, смачно поїсти і намет поставити, ну і зі старту твої речі тебе уже чекають на фініші разом з медальками і маленькими призами від @komandaTure! Мені особисто приємно бачити і своїх знайомих і нові обличчя. Ну і з радістю наступного разу буду всіх бажаючих чекати на розмітку! Тільки пройшовши зі мною дистанцію будете знати всі мої телепорти. Ще одне зауваження! Не знаєте в чому стартувати запитайте у мене, думаю порада буде не зайвою.

Оксана Максимова, Gorgany, ІІ місце в жіночому заліку

Нічний Чорногірський Марафон обожнюю за атмосферу, за можливість побути наодинці з Чорногорою, за світанки, які зачаровують, ну, і звісно, за можливість відслідковувати власний прогрес в трейлі.  На старт вийшла з амбітною мрією – вкластись в 10 годин (а точніше в 9.59), розуміючи, що для такого результату мені доведеться добряче попрацювати і вимкнути жалість до себе. Перші 4 години до Говерли пройшли прекрасно, ішлось-біглось легко, лише неймовірні краєвиди під яскравим місяцем трохи відволікали. Суцільна насолода, а не трейл. А після Говерли почався вітер, який просто зносив. Було важко іти, не те що бігти. Так зі стражданнями якось доповзла до Бребенескула, де до вітру додався туман, але в мене нарешті зʼявились сили. Ну і все, трохи більше 3 годин, трохи більше 20 км, і крила, які знову розправились! Фінішувала на 10 хв швидше від омріяного часу, всього на 2 хв пізніше першої дівчинки. Задоволена!

Щодо організації, кожного разу вона стає все сильнішою. Розмітка була прекрасна, всю дистанцію я орієнтувалась виключно по ній, жодного разу не заблукавши. Всі волонтери прекрасні, а волонтери з ПІЧ взагалі янголи, дякую вам, вибачте, що не скуштувала вашого чаю, трішки поспішала  Ну і фініш – це завжди свято з крутими людьми! До зустрічі влітку 2020)!

Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон

Андрій Банрівський, СЕО Gorgany, учасник НЧМ

Люблю цю чудову пригоду і тусовку. Особливо момент перед стартом, п’ятниця опівночі, коли люди мали б хотіти спати, а тут все товариство переповнює така неймовірна енергія, що аж нестримно хочеться бігти вгору).

Нічна Чорногора – гарна нагода протестувати себе і своє спорядження, і провести нові експерименти: бігти з паличками чи без, брати утеплювач, чи достатньо вітрівки. Як взагалі вдягатися, коли знизу тепло, а на горі холоднющий вітер?  Як харчуватися і вмістити все в 12 тилітровий біговий рюкзак? Але основне це – люди. На фініші – неповторна атмосфера, коли в усіх від безсонної ночі і спалених мегакалорій зовсім інакше працює провітрена і просвітлена голова і, навіть, буває заплітається язик. Такої кількості щасливих посмішок і безтурботних жартів мало де можна почути).

Влад Жаба, учасник НЧМ

Цього разу Нічна Чорногора для мене розділилася на три різних по емоціях пригоди:

1. Від старту (00:01) до підніжжя Говерли (3:47). Спокій, температура ідеальна, дихається легко, під ногами шурхотить листя, швидко вийшов на свій робочий ритм. Коли збіг з Петроса, навіть не повірив, що одна з найбільш технічно складних ділянок позаду. По ходу справи поставив пару персональних рекордів. Напився кока-коли на КП1. Недовірливо потішився, що годинник прогнозує час прибуття на фініш приблизно о 9й годині.

2. Підйом на Говерлу (3:47), Чорногірський хребет до Обсерваторії (8:18). Дідько, ну і вітер!! Де рукавиці? Ні, не баф, а рукавиці! Хоча баф також добре! А от і вони! ДІІІДЬКООО, треба куртку діставати! Але краще не зупинятися, бо здуває! Та біс з тою курткою, краще лишуся у тонкій джерсі, проте швидше збіжу з вершини і сховаюся від вітру у низовині! Аааа, у низовині також вітер! Треба швидше рухатися! Але вітер здуває! І так по 5 вершинах поспіль.

3. Від обсерваторії (8:18) до фініша (10:38). Сонечко, майже штиль, жодного туману, неймовірні осінні краєвиди. Вже після сироварні примудрився навіть трошки перегрітися, і потішився, що так і не діставав куртку, бо довелося би знімати. Що можна сказати у підсумку: Чорногора вкотре принесла сюрприза тим, хто посподівався на прогноз погоди, і побіг у шортах та тонкій кофті, як-от я. З нетерпінням чекаю наступного разу!

Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон

Наталя Франц, Gorgany, учасниця НЧМ

Для мене Нічний Чорногірський Марафон – це в першу чергу про вміння домовлятись з тілом та думками, вдало розподілити сили та отримати задоволення від всього маршруту. Можливо хтось трохи недооцінює Карпати, вважаючи, що двохтисячники – це діло просте, та й 6 підряд взяти не складає проблеми, але це не зовсім так. В горах одразу видно наскільки ти крутий, чи просто так думаєш про себе 🙂. Займатись в залі чи бігати по вулиці то не зовсім те саме, що 56 км по горах.

Колись мене трохи лякала думка опинитись вночі в горах, а тепер я мрію потрапити туди знову, відчути те захоплення, коли починається ранок, все оживає і тебе переповнюють емоції від побаченого. Туман, вітер, сонце, підйоми, стрімкі спуски – було все. Але вже думка про те, що шлях від початку до кінця пройдено мене неймовірно надихає. Отож готуйтесь як фізично так і морально, шукайте круту команду на цю пригоду та вирушайте. Це ті емоції, які лишаться з вами на все життя. А в моєму житті наступному НЧМ точно бути!

Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон

Оля Верещагіна, Gorgany, учасниця НЧМ

НЧМ2019 –  це вже в четверте пробую свої сили в цьому марафоні. Дуже люблю його за чудову атмосферу, нічні старти та випробування свого “Я можу”.
Цього разу спробувала більше підготуватися до змагань, окрім позитивного настрою тайпувала коліна та запаслась гелями на всю дистанцію. Результат вразив, бо так кайфово ще не проходила/пробігала 50 з гаком кілометрів.

Рівень організації дуже тішить. Гарно промаркований маршут, привітні та щирі волонтери. А задоволення спускатись зі Смотрича по прочищених від альпійки стежках просто надає крила.
Сподіваюсь наступного разу в літню марафонську ніч зі мною буде, як мінімум стільки ж колег- горганівців, як цього разу. З вами добре.

Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон
Нічний Чорногірський марафон

Результати 

Чоловіки:

І місце – Сапіга Сергій
ІІ місце – Крицкалюк Володимир
ІІІ місце – Картавий Володимир

Жінки:

І місце – Братасюк Христина
ІІ місце – Максимова Оксана
ІІІ місце – Розяєва Тетяна

Таблиця результатів

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *