Я належу до числа людей, яким вийти з дому без рюкзака, це як забути гаманець чи праву руку. Наплічники мені подобаються, бо дають змогу мати усе необхідне під рукою, й при цьому не згадувати постійно, що у тебе за спиною купа речей. Із звичайною сумкою все не так. Ти постійно змушений змінювати руку, чи безперервно поправляти її на плечі. На щастя, в наші дні різноманіття виробників та моделей наплічників є настільки великим, що «не важливо, чи ти є на посаді в банку, або ж простий у школі вчитель», при бажанні, точно знайдеш міський рюкзак, яки найбільше підходитиме твоєму стилю та способу життя.

Міський рюкзак: як вибрати?

Аби вибрати найбільш зручний рюкзак, в першу чергу слід зрозуміти, для яких цілей він потрібен. До прикладу, можна подумки змоделювати свій стандартний день, чи тиждень. Пригадати, які речі, зазвичай, ти носиш з собою. Фотографуєш, ходиш на бокс, плавання, чи, може, на йогу? Ага, так ти ще й катаєшся на велосипеді, то ж мусиш кріпити шолом на рюкзак? Всі ці деталі важливі. Визначившись із своїми очікуваннями, можна переходити до вибору.

Міський рюкзак «для всього на світі»

Є категорія людей, котрі в своїх наплічниках можуть переносити ледь не річний «споживчий кошик». Саме для них існують міські рюкзаки об’ємом від 30 літрів. В них вільно розмістяться змінний одяг в спортзал, ланчбокс з обідом, записники та документи, ноутбук, окуляри й уся канцелярія, включно з набором із десяти кольорових маркерів. Ще й залишиться місце для спонтанних покупок “чогось смачного” на вечір. Прикладом таких рюкзаків є моделі Osprey Zip або Nebula.

Ці наплічники мають велике основне відділення, окрему кишеню для ноутбука, органайзер із великої кількості кишень для організації ваших дрібниць. Оскільки об’єм рюкзака доволі великий, зручність спинки має велике значення. Слідкуйте, аби наплічник добре «сів», інакше він створюватиме вам дискомфорт. Вищезгадані моделі мають також грудну стяжку та стегновий пояс, які допомагають краще розподілити навантаження.
Окрім щоденного використання у місті, такі рюкзаки добре підійдуть у якості ручного багажу в літаку (по параметрах підходять більшості авіакомпаній світу), чи для фотографів (фотобокс, проте, доведеться докупляти окремо).

Рюкзак для ноутбука

Багато з нас використовує рюкзак, як засіб перенесення свого лептопа. В такому випадку, основним критерієм є наявність окремої кишені для вашого девайсу, а також якомога зручнішого до неї доступ. Тут, в першу чергу, хотілось б звернути увагу на дві моделі: Salewa Firepad 25 та Fjallraven Kanken Laptop 15.

Для ноутбука в Firepad 25 призначена незалежна від основного відділення кишеня. Це зручніше та швидше, адже не потрібно відкривати основне відділення, яке зазвичай повністю «забите». Слід відмітити, що у ній вільно поміщаються девайси діагоналлю до 14”.
Окрім того, Firepad 25 зроблений із щільного, схожого на гуму матеріалу, який не боїться дощу.

Kanken Laptop 15 — один з різновидів легендарних міських рюкзаків шведського бренду Fjallraven. Kanken — лінійка рюкзаків, що вирізняються стриманим та стильним дизайном. Виготовлені із міцного матеріалу, мають відділення для ноутбука діагоналлю 13-15”. Цей рюкзак добре підійде тим, хто надає перевагу класичному, або ж кежуальному стилю. Добре поєднується з сорочкою, піджаком чи пальто.

Якщо в повсякдень ви надаєте перевагу спортивному, чи аутдор-стилю, то хорошим варіантом рюкзака для ноутбука стане нова модель Osprey Apogee (жіноча версія Aphelia), або ж перевірений Quasar 28 (Questa 27). Ці рюкзаки мають містку основну кишеню, відділення для лептопа, а також багато дрібніших кишень, щоб ви могли зручно розмістити усі речі.

Надлегкий рюкзак

Ця категорія рюкзаків стане у пригоді, якщо під час подорожі ви залишаєте у кемпінгу чи готелі ваш основний наплічник (валізу), але потребуєте невеликої кількості речей під рукою: фотоапарат, теплу чи мембранну куртку, мапу, павербенк тощо. Також з таким рюкзаком зручно ходити у супермаркет, прогулянку, в басейн чи у спортзал. Найкращими у цій категорії, як на мене, є моделі Sea to Summit Ultra-Sil Day Pack, Osprey Ultralight Stuff Pack та Exped Cloudburst 15. Перші дві моделі важать менше 100 г та пакуються у власну кишеню.

В складеному стані мають розмір апельсина. Попри тонкі тканини, рюкзаки витримують досить суттєві навантаження. Всередині мають додаткову кишеньку для гаманця чи ключів, а ззовні — кишеню для фляги. Завдяки спеціальному просоченню, тонка тканина рюкзаків не рветься, тому вони досить довговічні.

Exped Cloudburst 15 при вазі 260 грамів, має вентильовані лямки, ергономічну спинку, що розподіляє навантаження та, навіть, кріплення для шолома. Що ще більш вражає — цей рюкзак має водостійке просочення тканини та рол-топ закриття. Тобто, літніми зливами із цим рюкзаком вас не злякати. Окрім повсякденного вжитку, цей наплічник чудово підійде в якості резервного для походів, особливо у країнах з вологим кліматом.

Міський велорюкзак

Хоча Львів, Суми чи Вінниця за рівнем велокультури, поки що, не Амстердам, втім кількість людей, котрі обирають велосипед в якості щоденного транспорту, невпинно росте.
Велосипедисти, звісно ж, мають свої критерії зручності рюкзака. В першу чергу такий рюкзак мусить мати добре вентильовану спинку, грудну стяжку для фіксації, кріплення для шолома й проблискового маячка та чохол-дощовик.

У американського бренду Osprey, доволі широка лінійка велонаплічників, проте, хочеться виділити з них той, що найкраще підійде в якості саме щоденного міського рюкзака — оновлений цього року Osprey Radial.

Окрім вищеперерахованих чеснот, які мають фактично усі міські рюкзаки Osprey, Radial має вбудовану підніжку Kickstand, що дозволяє йому стояти у вертикальному положенні.
Добре вентильована натяжна спинка AirSpeed дозволить вам менше пітніти при інтенсивному русі.

Radial має також відділення для ноутбука і планшета, окрему кишеню для змінного взуття та безліч інших дрібних відділень.  Доповнює все це можливість змінювати об’єм рюкзака з 26 до 34 л всього завдяки одному руху блискавкою.

Якщо вам об’єм Radial’у видається занадто великим, раджу звернути увагу на інші моделі виробника – універсальний Hikelite, або ж спеціалізований Syncro (жіноча модель називається Sylva).

Рюкзак для подорожей

Окремо хочеться згадати про рюкзаки, які здатні сильно полегшити нам життя у подорожах. Це великолітражні моделі, які мають усі переваги валіз, поєднані із зручністю міських наплічників. До таких я, в першу чергу, відношу лінійку Farpoint від Osprey.

 

Цей рюкзак здатен трансформуватись у дорожню сумку. Таке можливо завдяки спеціальній кишені, в котру можна заховати пояс та лямки рюкзака. Відтак, якщо в певний момент вам потрібно просто перенести свій багаж, й одягати його на спину недоречно, ви можете використати свій Farpoint як звичайну сумку із ручкою.

Модель випускається у об’ємах 40, 55, 70 та 80 літрів. Жіноча версія рюкзака має назву Fairview.
Ще одна деталь на користь цього “трансформера”: разом з ним у комплекті ви отримуєте невеликий міський рюкзак, що кріпиться стяжками до основного й більшість часу слугує додатковою кишенею. (опція присутня лише в рюкзаків літражами 55 та 70 л).
Рюкзак зручно пакується, по принципу, схожому до валізи. Має кілька відділень, зокрема кишеню для ноутбука.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *