кемп білий слон

Вже кілька років підряд серед українських мандрівників дедалі популярнішим способом відпочинку стає кемпінг. Якщо в Європі ним вже давно нікого не здивуєш, то на наших теренах тільки починає з’являтися ця культура та створюється відповідна інфраструктура. Саме про місця, де можна відпочити у цьому форматі – будемо говорити у цій статті.

Кемпінги в Україні

Кемпінг: комфортний відпочинок з родиною

Тема для цієї статті з’явилася сама собою, якось сидячи в компанії та обговорюючи місця для відпочинку виявилося, що насправді не знаємо багато гарних місць, які можна рекомендувати друзям або обрати для своєї мандрівки. Для того щоб вирішити цю проблему та зібрати інформацію про стан справ з появою туристичної інфраструктури.

Методика пошуку

В першу чергу, я звернувся за допомогою до мандрівників, які подорожують у цьому форматі, і до опитування були долучені учасники груп у Facebook: “Хочу в гори”, “Lviv Travel Club”,“Gorgany”. Також під час пошуків допоміг тематичний ресурс кемперів, які мають свою карту та зібрали відгуки не тільки про українські кемпінги, але й багато структурованої інформації про чималу кількість подібних місць у Європі.

І звісно ж, ніхто не відміняв Google Maps на якій можна знайти чимало подібніх місць та прочитати відгуки тих, хто там встиг побувати. Тут і на Booking.com можна побачити не тільки відгуки, але середню оцінку сервісу (відразу попереджаю, що всі оцінки зібрані у статті актуальні на час її написання). Загалом, під час пошуку було переглянуто більше сотні кемпінгів та місць, які лише частково є кемпінгами, наприклад, місця для наметів при готелях або притулках.

Які критерії враховувалися при відборі? В першу чергу – місця, які можуть надати належний сервіс та постійно працюють над своїм покращенням. Другий пункт – це шум та відстутність на території кемпінга нетверезих відпочивальників, які не поважають чужих кордонів. Сюди ж варто додати і відсутність у переліку послуг джипінг турів у заповідних зонах та на відкритих гірських хребтах. Третій – можливість отримати сервіс українською мовою, як це не сумно, але для багатьох брендів ще не очевидно, що комунікувати державною мовою, це вияв самоповаги та поваги до клієнтів.

кемп білий слон

Кемп “Білий Слон”

Кемп “Білий слон”

Отже, починаємо з місця, яке вже відоме багатьом любителям активного відпочинку, адже цей кемп заснований досвідченими мандівниками – командою Ture. Дуже гарне місцезнаходження зовсім близько біля Попа Івана Чорногірського. Тут є можливість і на рафті сплавитися, і на велосипедах покататися, і пройти один з безлічі можливих пішохідних маршрутів, а взимку, навіть, спробувати себе у скі-турі.

На території кемпінгу можна не тільки поставити свій намет, але і попередньо зарезервувати дерев’яні бунгало з безкоштовним Wi-Fi. Тут працює кафе, сауна та міні-магазин на рецепції. Є майданчик для волейболу та дитячий ігровий майданчик. Також тут є сертифіковані гіди, які знають про навколишні цікаві місця все, і за потреби можуть організувати тур на будь-який смак.

Також “Білий Слон” має ще одну складову частину – притулок “Гаджина” на висоті 1200 м неподалік від г.Шпиці, біля нього є ділянки на які можна ставити свої намети під кемпінг.

При плануванні мандрівки слід попередньо врахувати стан дорожнього покриття. Останні 10 км дороги Ільці-Дземброня час від часу є проблемними, тому варто попередньо поцікавитися на рецепції в якому стані дорога, щоб не мати неприємних сюрпризів, якщо у вашого авто низький кліренс.

Оцінка на Google Maps: 4.8 (778).  Оцінка на Boоking.com: 9.3 (23).

Кемпінги в Україні

Притулок “Явірник”

Притулок “Явірник”

Для тих хто цікавиться Карпатами притулок Явірник не треба додатково представляти, адже це місце з майже столітньою історією, яке зберегло у собі дух мережі Чехословацьких притулків побудованих ще перед другою світовою війною. В теперішні часи він відреставрований та відновлений силами членів організації “Карпатські Стежки”, які перетворили “Явірник” на місце для відпочинку за стандартами гірських притулків у словацьких Татрах.

Поблизу притулку є місця на яких можна ставити намети, підйом досить крутою дорогою тому, якщо ваша машина не пристосована до руху грунтовою дорогою, зі значним градієнтом та набором висоти, краще лишити її у селі Великий Березний.

Оцінка на Google Maps: 4,9 (90).

Кемпінги в Україні

Кемпінг “Петрос”

Кемпінг Петрос

Кемпінг розташовано в урочищі Кевелів, неподалік від смт.Ясіня. Для туристів тут є велика галявина для наметів та авто, цілодобовий душ з гарячою водою, кухня та WiFi. А ще судячи з усього дуже гостинні господарі, раз зібрали таку кількість позитивних відгуків.

Оцінка на Google Maps: 4.9 (78).

Кемпінг “Gotar”

Кемпінг “Gоtar”

В Сколівських Бескидах в селі Ямельниця розташований кемпінг Gotar, про який ми отримали багато позитивних відгуків у опитуванні в різних групах у Facebook.  З цікавих місць поруч можна виділити фортецю Тустань, гірська річка Стрий, водоспади: Гуркало, Сопіт, Лазний. Зі зручностей можна розраховувати на  велику альтанку з електрикою, місце під вогнище, душ з гарячою водою, туалет, питну джерельну воду, сауну на дровах.

Оцінка на Google Maps: 4.8 (51).

Кемпінг “МС6”

Кемпінг МС6

Про проєкт МС6

Цей проєкт тільки стартував, однак відразу привернув нашу увагу до себе своїм стилем, і це не дивно, адже займається ним творче подружжя архітекторів Едуард Пастух і Ольга Суха. Кемпінг знаходиться у с. Славськe, Львівської області поблизу гори Тростян.

До послуг відвідувачів: відкрита кухня з холодильником, газовою плитою і базовим посудом (галявина, сцена), санвузол (туалет/душ/умивальник), гаряча вода, місце для ватри біля намету, дерев‘яні піддони для спостереження за зорепадами, спальники, односпальні і двоспальні ліжка, розетки, освітлення, матраци з підігрівом, трохи меблів, каремати.

Оцінка на Google Maps: 4,9 (77).

Кемпінг “Мала Річка”

Кемпінг Мала Річка

Розташований поблизу с.Корчин кемпінг Мала Річка орієнтується на європейські традіції кемпінгів. Тому, в першу чергу, тут дбають про створення умов для кмофортного сімейного відпочинку. Враховуючи, що він відкрився у червні 2022 року тому його інфораструктура перебуває на стадії розгортання. Вже зараз доступні кухня, туалети та прокат наметів і велосипедів. Враховуючи, що поблизу є і скелі, і водоспади, і відома туристична локація – Тустань (у авто доступності), розташування кемпінгу дуже зручне для дослідження околиць.

Кемпінг “Білий Бізон” (Лука, Хмелева)

Кемпінг “Білий Бізон”

Білий Бізон – це ще один проєкт від команди Ture, розташований на Дністрі і складається з двох частин, одна з яких знаходиться у селі Лука, друга – у селі Хмелева. Це місце є дуже популярним серед любителів сплавів. До послуг гостей безкоштовний Wi-Fi, кафе, сезонний відкритий басейн і сад. На території помешкання облаштовано власну парковку. Є власний дитячий майданчик та можливість орендувати велосипеди.

Оцінка на Google Maps: 4.8 (362).  Оцінка на Boоking.com: 9.1 (11).

Кемпінги в Україні

Рафт-кемпінг “Зелена Черепаха”

Рафт-кемпінг “Зелена Черепаха”

Ще один спот для любителів сплавлятися рафт-кемпінг у Мигії з виходом на берег Південного Бугу. Зовсім недалеко розташовані Мигійські пороги та Актовський каньйон, безліч маршрутів для трекінгу, скелелазіння, бігу та веломандрівок. Зі зручностей тут можна розраховувати на: гарячі душі, умивальники, WC, електрика, розетки для підзарядки, освітлення території, Wi-Fi, кухня самообслуговування (плитка, холодильник, стіл, мийка, вода), гриль зона, багаття, дрова, парковка. Є прокат байдарок, каяків, SUP, наметів, спальників, килимків.

Оцінка на Google Maps: 4.8 (360).

Рафт-табір “Брояка”

Рафт-табір “Брояка”

Мигія справжній магніт для любителів  активного відпочинку на воді, адже тут маємо відразу кілька гарних місць в яких можна за потреби відпочити у форматі кемпінгу. Рафтинг-табір “Брояка”  пропонує своїм відвідувачам: можливість бронювання міні-будиночків, електрику та санвузли з гарячою водою, ще є різноманіття у виборі оренди сплавзасобів (рафти, байдарки, пакрафти, сап-борди).

Оцінка на Google Maps: 4,7 (688).

Кемпінг “Сагайдачний”

Кемпінг Сагайдачний

Рухаємося далі, серед місць поблизу Дніпра можна виділити “Сагайдачний”. Для відвідувачів створені локації аби проводити час з родиною, у колі друзів, організовувати різноманітні заходи. Розташування біля легендарного острова Хортиця роблять це місце привабливим для любителів активностей на воді. Зі зручностей цей кемпінг може запропонувати: два павільйони, кухню та мангал, душ і туалет, три закриті автомобільні парковки, WiFi, територія охороняється.

Оцінка на Google Maps: 4.7 (228).

CHU кемпінг

CHU кемпінг

Про CHU кемпінг відомо не так багато, однак це гарний привід розвідати це місце. Розташований поблизу Коростишівського кар’єру, цей аутдорний проєкт буде цікавий для киян, оскільки зовсім поруч дуже гарних місць для скелелазіння та водних активностей.

Оцінка на Google Maps: 4.9 (49).

Наметовий кемпінг “Під горою”

Наметовий кемпінг “Під горою”

Про кемпінг “Під горою”

Наметовий табір розташований поблизу Сіверського Дінця та мальовничих краєвидів Крейдяних гір на перетині туристичних шляхів. Зі зручностей може запропонувати: літній душ, туалети, рукомийники, альтанки, піддони під намети, стаціонарне вогнище, мангали, кухонні полиці для приготування та зберігання продуктів, сітки для притінення основних зон відпочинку, освітлення.

Оцінка на Google Maps: 5,0 (16).

“Садиба мандрівника” на Бакоті

Садиба мандрівника на Бакоті

Цей проєкт, що нещодавно створений у селі Гораївка поблизу Дністра. Створений у форматі “зеленої садиби”, але враховуючи, що його власник і сам досвідчений мандрівник, проблеми з розташуванням наметів на його території не мало б бути. А щодо локації то її не потрібно представляти двічі, адже це Бакота, перлина Дністровського каньйону.

Оцінка на Google Maps: 5,0 (20).

Кемпінг “Вовча гора”

Кемпінг Вовча гора

Кемпінг “Вовча гора” у селі Беремицьке. Це частина однойменного природнього парку, окрім вже звичних активностей може запропонувати, наприклад, бьордвотчінг. І не варто тут гуглити, це дуже поширене зайняття, яке включає у собі спостереження та вивчення пташок, які мешкають у довколишніх лісах. Також до послуг гостей сад і безкоштовний Wi-Fi.

Оцінка на Google Maps: сам кемпінг не має оцінки, але природній парк частиною якого він є має 4,5 (1146). Оцінка на Boоking.com: 9,2 (107).

Кемпінг “Скелька”

Кемпінг “Скелька”

Нарешті це сталося, маємо перший кемпінг в приморській зоні, це проект від місцевих каякерів – “Скелька”. Він розташований між селами Олександрівка та Станіслав на березі Дніпро-Бузького лиману. Це місце знамените своїми ярами та високими кручами, які є відомим туристичним магнітом. Кемпінг має територію для наметів і відпочинку, душ, туалет, електромережу, wi-fi, питну воду, паркінг. Є можливість орендувати каяки або ж замовляти каякінг та трекінг тури.

Оцінка на Google Maps: 4.7 (119).

Кемпінг “Козак”

Кемпінг “Козак”

Кемпінг “Козак” знаходиться біля Національного природного парку «Нижньодніпровський» на руслі річки Козак, зовсім недалеко від русла Дніпра. На території є автостоянка, місця для кемпінгу та караванерів з підведеним електро- та водо постачанням, пісочна прибережна зона, стаціонарний причал, пересувний  плавучий понтон, дитячий басейн. Зі зручностей можна розраховувати на: душові кабіни з холодною та гарячою водою, умивальники та санвузли, Wi-Fi та місця зарядки електроприладів.

Оцінка на Google Maps: 4.7 (234)

Висновок

У цьому списку поки що бракує приморських кемпінгів, всі варіанти, які розглядалися мають оцінки до 4,4, що говорить, що кемпінги на півдні – це більше компроміс, і сподіваємося незабаром з’являться гарні місця, які сміливо можна буде рекомендувати своїм друзям, або вони вже є, але ми про них ще не знаємо. Така ж ситуація і на Шацьких озерах, поки що найкращий кемпінг “Незабудка” попри рейтинг – 4,5, має багато відгуків про шумні п’яні компанії, які заважають відпочивати. Також довелося виключити кілька місць у Карпатах, які мають непогані відгуки, однак пропонують послуги джипінгу.

Список та карта є інтерактивними, якщо з’являться нові гарні місця або ви відкриєте щось варте уваги, можете поділитися ними зі спільнотою тут у коментарях або надіслати свій відгук та фото на адресу: editor.pro@gorgany.com. 

Кемпінги в Україні

 

 1. Дякую за перелік – зберігаю собі 😉 Єдине зауваження: “Сагайдачний” – це не кемпінг. Зупинялись з палаткою там місяць тому, бо теж прочитали, що це кемпінг, але, на жаль, – ні. Це крута локація для міського відпочинку біля природи – просторі павільйони для святкування днів народжень чи весіль, прокат байдарок та сапів, чудовий краєвид, але місця для палаток просто нема. Інфраструктура (душ, туалет, кухня) розрахована більше на денних відвідувачів та тих, хто орендує плавзасоби.

  1. Юрій Шушкевич

   Дякую за зауваження, “Сагайдачний” на гугл мапі позначений як кемпінг, тому і був доданий у підбірку. Чи можете в загальному рекомендувати це місце?

 2. Чудова стаття, з нетерпінням чекаю нових таких локацій. Якось на Google Maps знайшла кемпінг “Скелька” в Олександрівці. Має загальну оцінку 4.7 і досить приємні відгуки. По вимогах статті ніби теж підходить, на жаль, точніше сказати не можу, так як там не була. Минулого року заїжджала у кемпінг “Незабутка” на Світязі, порадувала наявність душу, однак там справді часто шумлять. Аналогічна ситуація у кемпінгу “За пісочне”, що на озері Пісочне, та втім там ні душу, ні нормальних туалетів, і вже 2 роки нема питної води(

  1. Юрій Шушкевич

   Дякую, за інформацію, беремо Скельку в опрацювання)

 3. Є ще чудовий кемпінг “Козак” в Херсонській області. Все необхідне є для комфортного проживання. Рейтинг високий і він того вартий. Крім проживання, ще пробували каякінг на тій же території, теж сподобалось.

 4. А мені дуже сподобався кемпінг “Садиба “Під лелекою” в с. Актовому, у кількох хвилинах хотьби від неймовірного Актівського каньону. Щойно повернулися звідти. За 2 дні і 2 ночі дискомфортних моментів не було – при тому, що ми були із 4-річною дитиною, яку вперше взяли в “польові” умови.
  Охайна, гарно оформлена територія. Є все необхідне. Смачно готують) Щодо тиші: ми були надто мало, щоб робити загальні висновки. Проте, господарі казали, що дуже бажано приїжджати до 20.00, щоб не заважати відпочивати іншим.
  Цього року у них пілотний проект – “капсули сну”. Ми орендували на одну ніч – сподобалося)
  Взагалі, у нас геть не великий досвід відпочинку у кемпінгах. До “Садиби” були лише у “Білому бізоні” (Лука). І якщо “Білому бізону” я би поставила 5+, то “Садибі” – 4.9. На жаль, у ній немає гарячої води (хоча є літній душ) і кухні для самостійного приготування їжі (треба брати свій пальник). Але це дійсно дрібниці на фоні загального дуже позитивного враження.

  1. Юрій Шушкевич

   Дякую, за ваш відгук, незабаром проаналізую і цю локацію

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *