У 2001 році швейцарська компанія Exped (Expedition Equipment) презентувала світові килимки DownMat, що стали першими в світі килимками з пуховим утеплювачем серійного виробництва. 

Downmat XP 9 – зимовий флагман Exped

Як і все нове, ці килимки на початку сприйняли з деякою пересторогою. Проте, нові вироби від Exped мали багато переваг і швидко набули визнання. На сьогодні в лінійці пухових килимків даного виробника існує п’ять різних моделей, що відрізняються між собою товщиною, матеріалами чи формою.

Килимок Downmat XP 9 є найтеплішим килимком не тільки серед продукції Exped, але й серед усіх відомих похідних килимків у світі. Взявшись порівнювати його із аналогами головних конкурентів — Sea to Summit, Therm-a-Rest, Nemo чи Klymit стає зрозуміло, що за тепловими характеристиками флагмани названих виробників не співмірні з даним килимком.

 R-Value  килимка – 8, цього з головою вистачить і для полярної експедиції, і якщо ви просто хочете мати той самий “найтепліший килимок” на всі випадки життя

Якщо взяти до уваги не лише теплоізоляцію, а й рівень комфорту, що забезпечують 9 см товщини цього килимка, схожими до нього будуть хіба що килими іншого типу — кемпінгові. Проте, в них використовуються матеріали зовсім інших товщин, а їхня вага та розмір у складеному стані є не співмірно більшими.

Особливості Downmat XP 9

Ця модель випускається в двох розмірах — стандартному М (183*52 см) та збільшеному — LW (197*65 см). Відповідно є можливість підібрати килимок під свої габарити. Має прямокутну форму. Розділений на паралельні І-подібні відсіки. Завдяки такій конструкції рух повітря всередині килимка обмежується, відповідно меншими стають тепловтрати.

Краї килимка злегка припідняті, що вкупі з протиковзким покриттям запобігає сповзанню з нього уві сні.

В якості матеріалу використано 75D polyester з TPU ламінацією. Це найтовстіший з використовуваних у Exped матеріалів килимів.

Утеплювач — гусячий пух пружністю 700 FP, розміщений всередині кожного з паралельних відсіків, на які розділений килимок. На відміну від синтетичного утеплювача, що кріпиться у килимках Exped до стінок, пуховий наповнювач вільнорозміщений.

Два клапани (для надування й здування) не створюють дискомфорту під час сну, адже фактично не виступають над поверхнею килимка. Також цей факт позитивно впливає на компактність  пакування.

Габарити в чохлі становлять 30 на 17 см та 37 на 18 см у розмірах М та LW відповідно, що є дуже небагато, як на килимок такої товщини й теплових характеристик. Цей показник ще раз наочно демонструє перевагу пухового утеплювача. В комплекті — вже звичний гермомішок-насос, що дозволить швидко надути каримат, та ремнабір.

Для яких цілей призначений цей килимок?

Канадські поціновувачі лижних походів знайшли для себе відповідь на це питання ще на початку 2000-х. Також настільки теплий каримат знадобиться під час зимових сходжень, ночівель у базових таборах на великих висотах, різного роду тривалих зимових експедицій, чи просто для тих, хто особливо цінує тепло й комфорт і хоче мати найкраще спорядження у своїй категорії.

Відеоогляд цього килимка

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *