Олександр Скороход, бренд-амбасадор Dynafit в Україні

Перший свій біговий наплічник – Ultimate Direction PB Adventure Vest 11L я замовив у США в 2016 році. Його якраз встигли доставити перед гірським марафоном «Дземброня», який проходив на початку травня. Не дивуйтеся літражу. По-перше, я потрапив у трейл частково з туризму – а це 100-120л рюкзаки, які ми використовували для піших походів 3-4 категорії складності. По-друге, я одразу цілився на ультра-дистанції – 100км+, для яких, зазвичай, організатори роблять чималий список обов’язкового спорядження, що втиснути у маленькі об’єми – проблематично.

Dynafit Alpine 9: легкість та  функціональність

Скажу, що наплічником за 3 роки використання лишився в цілому задоволений. Але модель була 2014 року і за цей час суттєво «застаріла» з огляду хоча б на вагу, яка становила понад 450 грам, матеріали з яких виготовлено. Пляшки, які йшли в комплекті Ultimate Direction довелося майже одразу поміняти – вони були заширокі й з дуже незручними для пиття насадками.

Цього року влітку отримав можливість протестувати Dynafit Alpine 9, наплічник, який з’явиться в продажу тільки наступного року. В ньому відбігав 5 днів Бігового табору в Карпатах (120км), Chornohora Sky Marathon (60км), Cappadocia Ultra Trail (120км) та ще днів 10 індивідуальних тренувань в Карпатах й n-ну кількість тренувань в Києві (Голосієво, парк Слави та ін.).

Загальні враження

Легкість

Вага Dynafit Alpine 9 усього 251 грам, що  практично співставно із деякими біговими жилетами і майже вдвічі легше за мій Ultimate Direction.

Місткість

Попри невелику вагу – місця у рюкзаку чимало. По-перше – це досить містке основне відділення з водонепроникного матеріалу, яке застібається на змійку. По-друге – еластична сітка над ним на липучці за рахунок якої значно збільшується об’єм і з якої легко швидко витягати речі. По-третє – кишені з боків, бокові сіточки та  сіточки на лямках у які можна розкласти те, що має бути під рукою під час гонки/тренування: гелі, батончики, сольові таблетки і т.д.

Цікаво, що в одну з пробіжок у Карпатах забігав із наплічником до супермаркету (між Татаровим та Микулиничами). Набрав 4,5кг продуктів, все розмістилося, нічого не натерло спину та не порушило щільне прилягання наплічника до тіла.

Компактність

Наплічник легко скручується у компактний згорток, який під час перельотів чи переїздів легко транспортувати.

Функціональність

  1. Невелика вага та наявність різних кишеней, зручних для доступу сіточок – робить наплічник зручним у використанні навіть на відносно невеликих дистанціях 20-40км.
  2. Софт-пляшки – найкраще використовувати для кишеней на лямках, надійно там фіксуються. Їх можна навіть не витягати для пиття – а просто трохи повертати й нахиляти голову аби дістати еластичної насадки, в цей час надавлюючи рукою на саму пляшку. Якщо ж насадка з еластичною трубкою – достатньо взагалі легкого повороту голови.
  3. Питна система – наплічник сумісний з питними системами. Останні півтора року вже питною системою не користуюся, бо пляшки значно швидше в «обслуговуванні».
  4. Трейлові палиці –  наплічник має кріплення для трекінгових палиць. Внизу правої лямки розташовується «складана» кишеня – яку можна використовувати або для сміття (так, тепер залишки гелів – не будуть розмазуватися у вас по кишенях!) або ж для трейлових палиць. Подібна система є у моделі Dynafit Enduro 12L.  Таке розташування палиць не дуже зручне для тривалого бігу, бо доводиться по-іншому маневрувати правою рукою. Але як спосіб «швидко» кудись приткнути палиці під час різкого спуску, наприклад, щоб не знімати наплічник або ж за відсутності бігового поясу – цей варіант цілком робочий.
  5. Водонепроникний чохол для смартфона – входить до комплекту і кріпиться зверху на ліву лямку наплічника. Використовував такий варіант кілька разів – досить зручно.
  6. Свисток – прилаштований на лівій лямці.
  7. Кишеня для сміття – якщо використовувати «складану» кишеню не для палиць – це чудове місце для сміття (так, тепер залишки гелів – не будуть розмазуватися у вас по кишенях!)
  8. Світловідбивачі – емблема Dynafit, напис, а також окремі смужки на лямках наплічника – зроблено із світловідбивного матеріалу, що з точки зору бігу у темний час доби дуже важливо.

Зручність

Наплічник щільно облягає спину, практично – як біговий жилет. Це також додатковий захист спини від вітру.

Чи є недоліки?

Напевно єдина річ, яка мені не дуже сподобалася – система фіксації quick link (шнурочок з двома гачками на одній лямці які приєднуються до петельок на іншій). Вона зручна, чудово тримає і фіксує наплічник аби він щільно прилягав до тіла. Однак під час гонки, особливо довгої та виснажливої, завжди є вірогідність десь або за щось зачепити мотузку або необережно її смикнути – і все вам доводиться заново фіксувати всю систему, на що втрачається час. В цьому плані фіксація за допомогою звичайних застібок для швидкої фіксації, які використовуються на туристичних наплічниках, – як на мене була б надійнішою.

Маю відмітити, що за 7 годин нічної гонки Чорногорою і майже 12,5 годин гонки в Каппадокії – quick link «підводив» усього кілька разів. Але, звісно, ситуації в яких це може трапитися можуть бути різні, тож хотілося б звести до «0» навіть такі малоймовірні події.

Рекомендації щодо використання

Dynafit Alpine 9 – ідеально підійде для:

  • трейлів горами від 50 до 160км.

Літраж, місткість кишеней дозволять вмістити як всі речі з обов’язкового спорядження, так і харчування (гелі, батончики), взяти воду/ізотонік в достатньому об’ємі для руху від одного контрольного пункту до іншого.

  • піших походів-радіалок, хайкінгу.

Габарити наплічника дають змогу взяти як речі для утеплення, так достатні запаси їжі, води. Легкість самого наплічника та функціональність – дозволять зберегти чимало сил під час подорожі.

 

 

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *