Олександр Скороход, бренд-амбасадор Dynafit в Україні

Dynafit Alpine Pro: від степів Казахстану до гір Португалії

Вибір кросівок для трейлу – це не менш важливий етап підготовки аніж регулярні довгі пробіжки, вивчення треку дистанції чи, приміром, відлагодження системи харчування й гідратації.

Оскільки я бігаю трейли, які мають досить різнорідне покриття – мені найбільш довподоби “кросівки-універсали”, з хорошим протектором, які будуть тримати як на багнистих стежках, слизькому камінні, так і дозволятимуть долати технічні скелясті ділянки.

З огляду на це – й зупинив свій вибір на кросівках Dynafit Alpine Pro.  На жаль, цього року не пройшов лотерею на ССС UTMB, який планував зробити основним. Натомість отримав можливість затестувати Alpine Pro у Великому степу в районі Тамгали-Тас у Казахстані в рамках Tengri Ultra, на чемпіонаті світу з трейлраннінгу в Португалії  та наших Карпатах. І, звісно, не оминули їх Голосієво, Китаєво та Сирецький парк у Києві, а також Стрийський парк і парк Погулянка у Львові.

Огляд Dynafit Alpine Pro
Огляд Dynafit Alpine Pro
Огляд Dynafit Alpine Pro
Огляд Dynafit Alpine Pro

 

Загальні враження

Dynafit Alpine Pro  – при своїй відносно невеликій вазі (300гр), протектором середньої агресивності, гарно себе проявили на тренуваннях та стартах. За набігані майже чотири сотні кілометрів, оцінив їхню універсальність, а також те, що інноваційні технології у спортивному взутті – це дійсно серйозний бонус, який може отримати атлет.

Невелике нарікання викликала тільки таблиця розмірів. Хоча у описі зазначено, що розмір вказано для стандартних довжин стопи та середньої ширини, на мій «стандартний» 42-43 по звичайному взуттю та попередніх кросівках, гарно підійшов аж 45-ий розмір 🙂   Тож, дуже радію, що була можливість Alpine Pro приміряти в києвському магазині Gorgany перш ніж замовляти.

Зовнішня поверхня

Тут, як виявилося, чимало цікавих технологічних рішень. Навіть коли вперше тільки розглядав Dynafit Alpine Pro у магазині – звернув увагу на міцність зовнішньої тканини, додаткову еластичну накладку в районі шнурків, яка приховує всю систему шнурування. Фактично потовщена сіточка з мін-порами, які дозволяють нозі дихати, міститься тільки над  пальцями й частково плюсною. Решта кросівка збоку та зверху надійно захищена різними накладками та вставками.

Крім того, на задній частині Alpine Pro  над п’ятою проходить еластичний ремінець, який додатково поліпшує фіксацію стопи всередині кросівка аби та не «гуляла» під час бігу.

Огляд Dynafit Alpine Pro
Огляд Dynafit Alpine Pro

Шнурування

Багатоманітність погодніх умов та поверхонь в трейлі, наявність усіляких перешкод – роблять звичайні шнурки одним зі “слабких місць” трейлових кросівок будь-якого виробника. За гарної погоди та нескладних з технічної т.з. маршрутів – звичайного подвійного шнурування буде достатньо аби мінімізувати ризик їхнього розв’язування. Але спробуйте-но зав’язати надійно шнурки, коли вам потрібно бігти через потічки, по мокрому снігу та глині 5-10 годин? А це умови тих самих Карпат навесні-восени, а іноді – й влітку. Тут навіть подвійні вузли, які раз розв’язалися чи були розв’язані аби оглянути ногу, витрусити камінці, наприклад, потім дуже не просто зав’язати так, щоб не розв’язувалися…

У Dynafit Alpine Pro є система швидкого шнурування (quick lacing system) – за допомогою спеціального замочка шнурки затягуються та фіксуються, їх зав’язувати не потрібно. Взув. Затягнув. Побіг. Отак просто. І – надзвичайно зручно!

Устілки

Відносно тонкі, свої функції додаткової амортизації та поліпшення комфорту стопи – цілком виконують.

Захист передньої частини кросівок

Захист носочків  Alpine Pro забезпечується додатковою резиновою накладкою. І це – важливо, адже каміння, корені та інші перепони, які трапляються на шляху – можуть щонайменше позбавити кількох нігтів на пальцях ніг або й призвести до більш серйозних травм.

Огляд Dynafit Alpine Pro

Підошва

Протектор Dynafit Alpine Pro не надто агресивний. Відповідно, біг якимись надто багнистими поверхнями – не їхній профіль. Втім, кросівки, як не дивно, гарно себе показали на ковзких стежках у Голосієво, Карпатах, а також добре тримали на мокрому камінні. Тому, можу підтвердити, що технологія Vibram Megagrip, про яку вказує виробник у характеристиках – цілком дієва.  Амортизація у Alpine Pro хороша. Навіть на карколомних спусках чемпіонату світу траси Trilhos dos Abutres, етиленвінілова піна (EVA) чудово гасила ударне навантаження! Крім того, всередині підошви для захисту ноги від гострого каміння у кросівках є спеціальна карбонова вставка (carbon shield). Це вже для бігу кам’янистими ділянками, яких чимало у гірській місцевості.

По відносно сухих ділянках, як то було на Tengri Ultra в Казахстані – у кросівках Alpine Pro біглося швидко й легко, немов у шиповках в манежі.

Рекомендації щодо використання

Dynafit Alpine Pro – «кросівки-універсали», які підійдуть для трейлів з різноманітним покриттям: грунт, пісок, каміння, а також рел’єфом – степ, ліс, гори… Гарно амортизують, і, завдяки чіпкому протектору, в них легко долати технічні ділянки. Це взуття для тих, хто любить швидкий біг на дистанції від 30км до 50-60км ультра.

Будьте прискіпливими до підбору кросівок! Адже які б цілі у трейловому старті ви перед собою не ставили – хороше взуття не тільки, підвищує шанси показати гарний результат, а й може запобігти багатьом травмам!

 

 

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *