Dynafit Transalper Light 3L, Олександр Скороход

Олександр Скороход, бренд-амбасадор Dynafit в Україні

Якщо Ви закохані у біг по самі вуха (як і я:) та не пропускаєте пробіжок надворі, навіть, взимку, а тим паче якщо не можете уявити себе без бігу в горах, один із елементів спорядження без якого Вам точно не обійтися – це… Ні, не трейлові кросівки. Хоч без них – теж ніяк.  

Dynafit Transalper Light 3L Men: для закоханих у трейлраннінг

Dynafit Alpine Pro: від степів Казахстану до гір Португалії

Але окрім кросівок Вам точно знадобиться – мембранна куртка! Для чого вона потрібна і як обрати таку, що підійде для трейлраннінгу?

Для чого  мембранна куртка любителям трейлраннінгу?

Нині, де б Ви не планували бігти трейловий ультрамарафон: у сонячній Туреччині, дощових Карпатах чи суворих Альпах, – готуйтеся, що без мембранної куртки Вас на старт просто не допустять. Навіть, якщо мова йде про марафонську чи менші дистанції у горах, куртку також, зазвичай, вимагають. Організатори змагань як в Україні, так і закордоном завжди зазначають у регламенті список обов’язкового спорядження, яке повинен мати кожен учасник. Так зроблено аби максимально убезпечити учасників забігів, які в горах можуть потрапити в дуже складні погодні умови: дощ, сніг, сильний вітер і т.д. А ще ж часто доводиться бігти вночі, долати технічно складні ділянки, крім того, можна заблукати чи отримати травму і залишитися в горах на невизначений час.  Тому, вітро- та дощозахистна куртка, це, за винятком рідкісних випадків, – завжди один з обов’язкових елементів спорядження.

Я бігаю протягом усього року, незалежно від сезону та температури повітря. Буває доводиться робити пробіжки при понад +30 °C, буває – при нижче -20 °C. Звісно, спеціальні «швидкісні роботи» намагаюся робити за відносно комфортних температурних умов: рано вранці або пізно ввечері влітку, а взимку – використовую манеж. Решта пробіжок – надворі. Біговий сезон у мене зазвичай включає 2-3 цільових ультрамарафони та проміжні трейлові та шосейні старти в горах чи в Києві, а також часто – невеликі виїзди у гори чи, навіть, бігові табори. Тому, підбираючи екіпірування для пробіжок в горах, мені важливо, щоб я міг його використовувати як під час самих змагань, так і в період підготовки.

Підбираючи собі куртку для бігу, я вже мав досвід участі у гірських марафонах та ультрамарафонах ранньої весни в Карпатах у різних «ноу нейм» куртках, які були або такі благенькі, що за півгодини промокали наскрізь під карпатською зливою або ж важкі й паркі, бо практично не відводили вологу назовні. Тому шукав куртку з  хорошим вітрозахистом, водонепроникністю від 10000 MVTR (Moisture Vapor Transmission Rate – показник, що вказує скільки грамів вологи пройде через квадратні міліметри одягу за добу), обов’язково з капюшоном, легку та компактну. Dynafit Transalper Light 3L – повністю відповідав усім критеріям, а в дечому, навіть перевершив очікування.

Dynafit Transalper Light 3L, Олександр Скороход

Куртка на ультрамарафонах

Якщо Ви гадаєте, що мембранна куртка за хорошої погоди на ультрамарафоні – це тільки данина вимогам організаторів та зайва вага у наплічнику чи біговому поясі, – Ви дуже помиляєтеся.

По-перше, погода у передгір’ї, звідки зазвичай починаються всі ультразабіги, може суттєво відрізнятися від погоди на перевалах і вершинах понад 2000 м, які є на маршруті дистанції. Тут замість сонця і плюсової температури на учасників нерідко очікують туман, дощ, вітер, а то, навіть, і сніг. Окрім того, погода у горах змінюється дуже швидко. І якщо Ви біжите ультрамарафон 100 км і більше, Ваші шанси потрапити у дощ чи сніг, навіть за хорошої погоди на початку забігу, – дуже високі. Ще більші шанси зустріти негоду, якщо забіг проходить вночі.

Так, під час нічного ChornohoraSkyMarathon (2019 р.), наприклад, коли я залишив контрольний пункт 1 (КП1) на вершині Піп-Івана та побіг хребтом до о.Бербенескул – піднявся такий холодний і сильний вітер, що я мусив надягати Трансальпер аби не змерзнути. Звісно завдяки технології DynaShell 3Layer – надлегкого, «дихаючого» матеріалу, що складається з трьох шарів куртка забезпечувала відмінну вентиляцію та зберігала тепло поки я продовжував рух хребтом. Бігова куртка Dynafit Transalper  вміє «випускати» вологу на поверхню матеріалу, тобто піт випаровується, при цьому не відбувається ні перегріву, ні переохолодження. Через якийсь час, як вітер трохи вщух, я знову швидко заховав куртку до наплічника та побіг до КП2.

Нічна ультра Чорногорою: штурм Гутин Томнатика, кава на Говерлі та підступні судоми

По-друге, зазвичай ультразабіги стартують або рано вранці або ж вночі. Відповідно, куртка – це засіб для зігрівання, поки Ви перебуваєте у стартовому коридорі. І, звісно, після фінішу, а часто він також припадає на темний час доби, – куртка допоможе уникнути раптового переохолодження, яке може настати дуже швидко тільки-но Ви припинили інтенсивно рухатися. На щастя, окрім щільної вітрозахисної тканини утримувати тепло у Dynafit Transalper Light 3L допомагають ще резинки на рукавах, внизу куртки та капюшоні (завдяки чому він не злітає раз-по-раз під час руху), а також високий комір.

Dynafit Transalper Light 3L, Олександр Скороход

Дуже яскраво пам’ятаю свій перший чемпіонат світу з трейлраннінгу в Португалії, коли перед стартом о 9 ранку, незважаючи на початок червня, було дуже холодно і я не хотів скидати Трансальпер аж до самісінького чекіну перед заходженням до стартового коридору, за 10 хвилин до початку. Так само до останнього «грівся» у куртці перед стартом на Tengri Ultra (2019р.) в Казахстані о 7:00, який проходив 8 травня. Континентальний клімат Казахстану – це дуже різкий перепад температури – страшенна спека поки світить сонце, а потім холоднеча аж поки сонце не прогріє достатньо повітря.

TWCH2019 in action: як це було

Tengri Ultra 2019: 35км Великим степом (день 4)

І на стартах у рідних Карпатах на нічному старті на Chornohora Sky Marathon(2019p.), який починався о 22:00 та Skole Ultra Trail (2020p.) – теж знімав куртку вже безпосередньо перед стартовим свистком.

Полювання на Дракона: Skole Ultra Trail-2020

Dynafit Transalper Light 3L, Олександр Скороход

Випробовування на міцність: 39 годин на Kyiv Last One Standing

Але одна справа бігти майже усю ультрагонку з курткою в наплічнику, а зовсім інша справа, коли застосовуєш за прямим призначенням протягом майже 2 діб! Саме стільки я пробіг у Dynafit Transalper Light 3L – практично усі 39 годин на Kyiv Last One Standing цього року!

Ультрамарафон на «виживання»: 39 кіл та 261,5 кілометрів

У день початку забігу 17 жовтня йшов дощ і температура була нижче 10С, ще й сам забіг починався аж о 15:00. Особливістю KLOS та й усіх гонок формату Big’s Backyard Ultra є те, що Вам дається година на подолання дистанції 6,7км, решту часу – Ви можете відпочивати. Здавалося б, що може бути легше? Але самі змагання тривають доти, доки не залишиться лише один учасник, який пробіжить максимальну кількість кіл. Цього року для мене KLOS тривав 39 годин і хоча я «фінішував» коли ще лишалося на ногах двоє учасників, куртка була одним з елементів спорядження, який відпрацював на всі 100%!

Перший день і всю ніч та ранок наступного дня я біг у термокофті, футболці та куртці. Трансальпер дуже добре захищав від дощу, який час від часу мрячив, а також від вітру на відкритих ділянках, які були на маршруті. Крім того, коли вночі та вранці температура повітря значно знижувалася – куртка слугувала додатковим шаром утеплення, а капюшон  захищав голову та шию, значно зменшуючи тепловіддачу.

Коли наступного дня погода стала теплішою, мені достатньо було просто розстібати куртку, щоб відбувалася більша вентиляція. Тільки в обід 2-гого дня, коли на якийсь час стало сонячно і зовсім тепло – на одному з кіл я скинув куртку, перевісив її на пояс і біг лише у термокофті та футболці. Але перед наступним колом, знову одягнув та вже не знімав до кінця змагань.

Крім того, кишені куртки дозволяли використовувати її для того аби нести запас води та їжі на одне коло (250-300мл води/ізотоніка та 1 гель і 1 батончик). А діставати все з кишень, які застібаються на блискавку, було навіть зручніше аніж з бігового поясу.

Звісно, одним з основних критеріїв для професійних атлетів та й любителів є вага куртки та її компактність. І тут зі Dynafit Transalper Light 3L мало хто може конкурувати. Всього 169 г – це приблизно вага чотирьох гелів!

Dynafit Transalper Light 3L, Олександр Скороход

Повсякденні тренування

Якби мені хтось сказав скільки кілометрів і за якої погоди я відбігаю у Dynafit Transalper Light 3L – ніколи б не повірив. Адже за рахунок м’якої зими у 2020 році, я використовував Трансальпер майже цілий рік.

Оскільки догляд за малечею та робота займають основну частину доби – я бігаю або дуже рано або пізно ввечері. Тому куртка часто ставала у пригоді навіть на початку і в кінці літа, коли йшли дощі й було вітряно. І, звісно, вона була просто незамінною восени, навесні та взимку – коли було холодно, мокро і часто йшов дощ чи мокрий сніг.

Я не використовував куртку при температурі нижче -10 °C але в інших випадках вона слугувала надійним «зовнішнім» шаром, натомість внутрішні шари варіювали залежно від типу тренування та погодніх умов: від футболки до лонгсліва чи термокофти з футболкою.

Спортивні збори у Карпатах

Так само безвідмовно Dynafit Transalper Light 3L слугував мені на кемпі Дземброня (нічне тренування під дощем, ранок під час забігу на г.Ребра), а також під час моїх пізньовечірніх тренувань поруч з Татаровим, де ми відпочивали родиною.

Резюме

Отож, якщо Ви любите трейлраннінг і турбуєтеся про якісний екіп, Dynafit Transalper Light 3L – це незамінний елемент спорядження для змагань різної тривалості та повсякденних тренувань!

Переваги:

  • Легка
  • Компактна
  • Місткі кишені
  • Вітрозахист
  • Дощезахист 20000
  • Дихаюча
  • Зручна у використанні

Рекомендації щодо використання

Насправді, Трансальпер підійде не тільки для тих, хто бігає ультратрейли. Якщо Ви:

  • Багато подорожуєте;
  • Для хайкінгу у горах;
  • Бігаєте.

Dynafit Transalper Light 3L – це чудовий вибір!

Догляд та прання:

Як доглядати за мембранною курткою?

Засоби для прання та догляду за курткою

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *