No pain, no gain. Цей лейтмотив, напевно, знайомий більшості ентузіастів зимових видів спорту, а особливо любителям скітуру. Він знаходить своє відображення й у бренді Dynafit, який добре відомий любителям гірськолижного туризму. Але чим, за задумом розробників бренду, відрізняються відмінне спорядження, як для гірськолижного туризму, чи забігу в горах? Легке керування під час спуску, мобільність під час підйому, надійність під час руху, міцність та довговічність, якість зчеплення з поверхнею? Це, безумовно, відіграє велику роль. Але про все по порядку.

Аутдорні бренди: Dynafit

Своє виробництво бренд почав у 1950 році з виготовлення моделі лижних черевиків Humanic. Тоді, все лижне спорядження мало такий ж вигляд, як і 100 років до того, а всі виробництва використовували технології, які, на той час, ще не мали жодної “лижної” фішки. Перші лижні черевики бренду були, на сучасний погляд, звичайними шкіряними черевиками, з пришитою підошвою та шнурівкою, які відрізнялися від конкурентів хіба що більш зручним кроєм. І це було цілком нормальною практикою, аже тогочасне лижне кріплення було просто плоскою платформою, інколи прогумоване, що за допомогою металевих чи шкіряних ремінців фіксувалося до звичайного міського черевика. Ні тобі затяжок на взутті, ні пазів для кріплення черевика з лижою на підошві, чи тим більше ніяких мембран, пластику та рухомих шарнірів.

Проте розробники Dynafit не зупинялися у своєму прагненні інновацій, і вже через п’ятнадцять років на ринок виходять перші лижні черевики з пряжками-затяжками. І цього було достатньо щоб спустити лавину прогресу. І тут розпочалося – спортсмени почали здобувати нагороди одна за одною, використовуючи гірськолижні черевики Dynafit.

У 1973 році Франц Кламмер перемагає в швидкісному спуску в Планаї/Шладмінгу, Австрія, у черевиках Dynafit , а через три роки він перемагає на Олімпійському спуску серед чоловіків в Інсбруку. Dynafit досягає безпрецедентного успіху на Кубку світу зі швидкісного спуску, коли його лижники перемагають вісім разів поспіль: з 1974-75 по 1982-83 роки.

У 1980 році Леонард Сток виграє золоту олімпійську медаль. Бренд отримує дозвіл на використання австрійського герба, а через рік успішна модель для змагань Кубка світу Dynafit стала першим у світі лижним черевиком, нагородженим Золотою печаткою схвалення IAS.

У 1983 році Dynafit представляє черевик Tourlite, з абсолютно новим дизайном, який на той час був також найлегшим лижним/альпіністським черевиком у світі. Ці черевики були значно легшими за інші черевики для катання на лижах, були достатньо теплими і навіть служили пристойним зимовим альпіністським черевиком. Це, зокрема, показав Гері Нептун з Колорадо – він піднявся на Еверест у черевиках Tourlite. Ще через два роки Dynafit представляє колекцію CDE, де були перші, та єдині на той час, гірські лижні черевики з використанням GORE-TEX® Thermo Dry. Так, тим самим добре відомим зараз виробником вологонепроникних мембран, який, на той час, тільки тільки почав свій розвиток в світі туризму.

Поява “Tech” у назві продукції

Революція у лижних кріпленнях від Dynafit

Проте є один період, серед всього циклу проривів та інновацій, який можна назвати поворотом для тої компанії Dynafit, яку ми знаємо зараз. Саме у середині 80-х з’явився знаменитий термін «Tech» для фурнітури черевиків. І я розповім про це детальніше.

Якось, студент-винахідник Фріц Бартель, подався з другом на сходження у гори Франції, де їм спало на думку піднятися на одну з найзнаменитіших гір Європи – Монблан. Проте сам маршрут видався настільки складним та затяжним, що мандрівники заледве його подужали. І вже по поверненню, він вирішив що пора щось змінювати. Кожен грам, зекономлений на спорядженні – це додаткові зусилля, зекономлені у поході. Ідея була кардинально змінити підхід до того, як робиться “класичне” кріплення для черевика – усунути зайві частини, особливо пластину, яка з’єднувала носок і п’ятковий вузол кріплення – перемістити все кріплення у черевики, щоб все, що розміщувалося на лижі, — це п’ятковий блок і шарнір для пальців.

Так і з’явилося виробництво «Low Tech» на противагу до модного тоді «High Tech» (адже кріплення було настільки примітивне – що термін, що повально використовувався тоді у пресі просто не підходив). Але розробник завжди був більше зацікавлений винайденням все більш універсального та надійнішого кріплення, безперервними тестуваннями його з друзями у горах, а не маркетологічним аспектом. У середині і наприкінці 1980-х років сім’я Бартель самостійно виготовили кріплення та модернізували фурнітуру для черевиків в підвалі їхнього сімейного будинку. Спочатку розробники самостійно переобладнували звичайні гірськолижні черевики та адаптували їх під незвичне кріплення, але невдовзі вони домовилися з брендом Dynafit про поставки чоботів з литою фурнітурою для носків, хоч їм все ще довелося фрезерувати фурнітуру для п’ят.

Основною моделлю черевиків було обрано модель Dynafit Touring, яка була легкою та функціональною, а така співпраця, поклала початок партнерських відносин з компанією Dynafit, яка потім придбала права на бренд, виробництво та продаж кріплень Barthel Low Tech (а також продаж черевиків із фурнітурою). Після того, як компанія Dynafit почала працювати з ним, кріплення отримало назву «Dynafit», зробивши одні з найбільш простих, надійних та впізнаваних систем кріплення лижного черевику у світі.

У наступні роки Dynafit представляє кілька продуктів, які є віхами в історії лижного альпінізму. На початку 90-х Dynafit випускає комбінацію черевиків і кріплень Tourlite Tech – нова сенсація, найлегший у світі комплект для лижних турів. У 2006 році Dynafit представляє вертикальні кріплення TLT, за якими в 2013 році з’явилися кріплення Freeride “Beast” і Cho Oyu Ski – ідеальні лижі для будь-яких умов в Альпах або Гімалаях.

Вхід до складу Oberalp

У 1991 році Dynafit була придбана Raichle Sport Holding AG, Кройцлінген, Швейцарія. Через п’ять років Dynafit повертається до Австрії: 1 січня 1996 року засновано Dynafit GmbH зі штаб-квартирою в Мольні, Австрія. У 1998 році виробництво лижних черевиків припинено, а через три роки Dynafit стає частиною Salzer Holding GmbH, материнської компанії Salzer-Ueberreuter-Economos Group. Це сімейний бізнес, який спочатку зосереджувався на поліграфії, видавництві та папері, але з 70-х років також займався обробкою пластику.

У 2002 році Dynafit Skischuh GmbH змінює назву на Dynafit Sports GmbH. З цією зміною Dynafit відкриває нові шляхи та починає продавати комплекти лавинних подушок безпеки ABS по всьому світу. У лютому 2003 року компанія Salewa Group, яка входить до групи Oberalp з 1990 року, купує Dynafit. Таким чином, він стає частиною сімейного бізнесу в Больцано, Італія. Однак його штаб-квартира залишається в Мюнхені, Німеччина.

Бренд, орієнтований на спортсменів

Спортсмени з лижного альпінізму активно залучаються у Dynafit для розвитку його продукту. У серпні 2005 року члени команди Dynafit Бенедикт Бьом і Басті Хааг встановили свій рекорд швидкості на Мустаг Ата (7545 метрів) – 10 годин 41 хвилина, підйом і спуск на лижах. Через рік команда Dynafit досягла успіху в швидкісному підйомі зі спуском на лижах на Гашербрум II (8035 метрів). Через два роки (2007) команда Dynafit намагається здійснити спробу підйому на Манаслу (8163 метри), але змушена повернути назад трохи нижче вершини через погані погодні умови.

У 2008 році жіноча команда Dynafit успішно досягає своєї мети: Шамоні-Церматт-Аланья (140 км/87 миль, 10 000 вертикальних метрів) всього за 3 дні на Haute Route Plus.  Через чотири роки спортсмени Dynafit встановили ще один рекорд швидкості, повернувшись до Манаслу. Їхній швидкісний підйом і спуск з Манаслу займає менше 24 годин. Після 15 годин і 3300 метрів підйому без додаткового кисню Бене Бьом стоїть на вершині восьмої за висотою гори в світі. Його партнери, Басті Хааг і Костянтин Паде, змушені повернути назад трохи нижче вершини. Загалом, включаючи швидкісний підйом і спуск на лижах, спроба займає 23,5 години.

В 10-х роках Dynafit активно розвиває ще один напрям – трейлранінг. І це рішення є логічним, адже це створює повноцінний всесезонний цикл підготовки спортсменів, як можуть на трейлових змаганнях готуватися до зимових скітурних, і навпаки. З новою літньою колекцією – вертикальний біг, альпійський біг та ультра біг (Vertical Running, Alpine Running and Ultra Running) – Dynafit охоплює одні з найоригінальніших, проте й вимогливі види бігу.

У 2019 році, компанія Dynafit стає спонсором італійської команди, в одних з найбільш масштабних та виснажливих змагань в Альпах – X-Alps. Ці змагання передбачають 2 тижневі перегони на парапланах, де учаснику можна або летіти, або, за несприятливих умов, долати дистанцію пішки ( з парапланом в рюкзаку), від точки до точки короткими відрізками. 

Команда Dynafit встановлює рекорд з бігу та катання на лижах на схилах Тубкаль, найвищій горі Північної Африки. Всього через місяць Бене Бьом встановлює рекорд на лижах на горі Фудзі, найвищій горі Японії. Dynafit стає головним спонсором найбільшої гірськолижної події в світі – Patrouille des Glaciers, традиційної гонки в Швейцарії від Церматта до Верб’є, яка приваблює до 4000 гірськолижних туристів.

Основні лінійки Dynafit

Основний прицип розробників Dynafit – “робити найкращі речі з трохи більше ніж нічого”, і він повністю відображений у продуктах компанії. Для їх виробництва використовуються найбільш легкі, еластичні та зносостійкі (у категорії легких) матеріали. Основна ідея бренду, за рахунок полегшення спорядження та роботи над деталями, допомагати спортсменам досягати кращих результатів у своїх активностях.

Мембранні та пухові куртки

Огляд Dynafit Transalper Light 3L

У цій категорії представлені легкі куртки для трейлового бігу Transalper Light 3L (мембрана 20\20 k) та Alpine WP 2.5L Jacket (мембрана 20\30 k). Вони підійдуть для тих хто бігає трейлраннінг або ходить у стилі “fast&light”.

Бренд розширив можливості пухових курток випустивши Radical DWN з пухом (800 FP, 95\5). Ця куртка спортивного крою підійде і для зимового скітуру, і як універсальний компактний утеплювач в будь-якій мандрівці.

Dynafit
Пухова куртка Radical DWN

Найбільш технологічними є куртки Free Camo GTX Jacket та Radical 2 GTX з мембраною Gore-Tex C-Knit вони розроблені для професійного фрірайду та скітур мандрівок.

З матеріалів, які використовує бренд також варто відмітити розроблений для військових утеплювач Polartec Alpha у легкій софтшел куртці Free Alpha Direct, ця куртка добре підійде і для вітряних місць, і як утеплювач на міжсезоння.

Фліси та термобілизна

У категорії флісів Dynafit має моделі, які виконані з найтонших, але, при цьому, ефективних, Polartec® Power Grid та Dryarn. Ставка на тонкі фліси, на зразок, FT Dryarn Warm або Radical PTC – цілком очевидна, адже за умов швидкого руху надлишок тепла може бути таким же некомфортним, як його і недостача. Тому зважайте на те, що обирати такі фліси слід на будь-які активності, які передбачають динамічний рух.

Dynafit
Термофутболка з довгим рукавом Speed Dryarn

Термобілизна представлена синтетичною Speed Dryarn та Tour Light Merino з суміші синтетики та вовни меріно. Також для любителів зимового катання на лижах та бордах є термоштани Speed Dryarn 3/4, які комфортно поєднуються з черевиками для катання.

Dynafit
Термоштани Speed Dryarn 3/4

Штани

Тут бренду також є що запропонувати це і літні легкі софтшельні штани Transalper Light, і утеплені софтшел штани для трейлраннінгу – Alpine Warm, і зимові софтшел штани для скітуру – Mercury 2 DST.

Для професійного зимового катання підійдуть – Free Camo GTX та Radical 2 GTX  з мембраною Gore-Tex C-Knit.

Софтшел штани Mercury 2 DST

Взуття

Огляд Dynafit Alpine Pro

Фокус компанії у цьому напрямку це легкі та зручні кросівки для трейлового бігу. Для коротких та середніх дистанцій підійдуть – Speed MTN та Alpine Pro. Для більш складних та довгих дистанцій розроблено модель – Ultra 100.

Dynafit
Трейлові кросівки для довгих дистанцій Ultra 100

Зимова серія

У 2018 році на ІSPO в Мюнхені здобула перемогу ще одна розробка від команди Low Tech та зірки світового фрірайду за участі відомого канадського лижника Eric “Hoji” Hjorleifson. Це черевики для катання – Dynafit Hoji. В Україні ця серія представлена двома моделями Hoji Pro Tour та Hoji PX, в останніх є також жіноча версія.

Dynafit
Лижні черевики Hoji Pro Tour

Аутдорні бренди

Osprey 

Salewa

Turbat

Zamberlan

Lasting

 

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *