10 непересічних див природи

РедакціяАвтор | Подорожі

Деякі з вражаючих місць на планеті часто настільки візуально химерні, що важко повірити в їх непідробність. Ці нереальні пейзажі манять тисячі мандрівників щороку. Пропонуємо віртуальну мандрівку до кількох з них.

1. Мармурові печери, Чилі

Мармурові печери, Чилі. Фото: mostbeautifulspots.com

Тутешня природа перевершила сама себе. Протягом шести тисяч років ерозія створювала унікальний хвилеподібний візерунок подібний до мармурових плит. Ці печери висічені в Андах Патагонії на півострові з щільного мармуру, який омивається водами віддаленого льодовикового озера Хенераль-Каррера, що охоплює кордон Чилі-Аргентина. Коли води спокійні, каякери мають можливість запливти всередину печер, щоб краще розглянути їх зблизька.

2. Дорога Гігантів, Північна Ірландія, Великобританія

Дорога Гігантів, Північна Ірландія. Фото: travelhdwallpapers.com

Одна з найпопулярніших туристичних атракцій Північної Ірландії — Дорога Гігантів у графстві Антрім. 40 000 базальтових стовпців з’єднуються так, що нагадують конструктор Lego або алейку для велетня. Існує безліч стародавніх легенд та міфів про виникнення Дороги, насправді ж вона виникла 50-60 мільйонів років тому  в результаті виверження вулкану. Коли лава охолола — утворилась форма, яка збереглася до сьогодні. Територія оберігається та контролюється національним товариством охорони пам’яток та ЮНЕСКО.

3. Острів Сокотра, Ємен

Дерева на острові Сокотра в Ємені. Фото: uniquehunters.com

Ізольована частина віддаленого архіпелагу в Індійському океані. Значна частина флори острова не повторюється в жодному куточку світу. Серед найвідоміших рослин — драконові дерева, що нагадують літаючі тарілки розташовані на верхівках стовбурів. Їх червоний сік традиційно використовується як барвник. Також тут водяться птахи, яких ви не знайдете більше ніде на планеті — дубоніс, нектарин, водоріз. Острів населяє близько 40,000 мешканців. Автомобільний рух добре налагоджений, однак майже відсутній громадський транспорт. Власний острівний аеропорт значно полегшує добирання.

4. Червоний морський пляж, Паньцзінь, Китай

Фото: pinimg.com

Найбільша болотиста місцевість світу, відома яскравим рубіновим ландшафтом з темно-червоними травами. Смуги трясовини на мілководді округи Дава – це рідкісний вид лободи. Її унікальність полягає в тому, що вона може поширюватися в лужному грунті. Цей незвичний пейзаж є домом для тисяч птахів, зокрема деяких видів, що під загрозою зникнення. Дерев’яні доріжки простягаються над делікатною екосистемою, що дозволяє відвідувачам гуляти серед цього рідкісного червоногарячого очерету.

5. Салар-де-Уюні, Болівія

Солончак Салар-де-Уюні після дощу. Фото: lalarebelo.com

Стародавнє озеро висохло понад 30 000 років тому, залишивши нескінченні сліди білих шестикутників. На сьогодні це найбільша в світі соляна площа, що простягається на понад 10 тисяч квадратних кілометрів у Болівійських Андах. Місцеві шахтарі видобувають тут понад 25 000 тонн солі на рік. Тисячі фламінго знаходять тут прихисток. В сухий сезон соляний краєвид створює враження нескінченного білого поля, але найбільш захопливий вид відкривається в дощові пори року, коли територія покривається водою, а яскраво-голубе небо відбивається, створюючи сюрреалістичний краєвид. Туристи полюбляють зупинятися у готелі повністю зробленому з соляних блоків. Користується популярністю кількаденний тур, який також включає гейзери, скельні утворення, термальні джерела та барвисті озера зі скупченням сотень рожевих фламінго.

6. Гйореме, Туреччина

Долина національного парку Гйореме. Фото: pinimg.com

Це місто побудоване ще за Римських часів серед унікальних утворень, що переважають на більшості даної території. Цитадель влаштована на високому плато центральної Анатолії, що виникла внаслідок виверження лави, яка застигла на висоті до 40 м. З роками вона опустилась назад через ерозію, утворюючи фігури подібні до гігантських грибів. Починаючи з 4 століття до н.е. місцеві жителі використовували ці стовпи для зведення будівель, багато з яких зараз перетворились на сучасні готелі. Найкраща панорама відкривається перед сходом сонця — щоранку сотні повітряних куль піднімаються в повітря по всьому регіону і летять в напрямку цих кам’яних стовпів.

7. Національний парк Ленсойс-Мараньєнсіс, Мараньян, Бразилія

Національний парк Ленсойс-Мараньєнсіс. Фото: dicanordeste.com.br

Пустельний оазис – одне з надзвичайно захоплюючих і чудернацьких, проте маловідомих див природи. Фантастична трансформація відбувається щороку. За дощової погоди посеред вихорів піщаних дюн утворюються нескінченні глибокі бірюзові басейни, що простягаються по всьому ландшафту. Басейни утворюються із дощових опадів, які посилюються в період між липнем і  вереснем. До жовтня пустеля наново починає висихати, оскільки починається новий цикл. Якщо ви правильно вирахуєте час, вам вдасться поплавати в воді цього басейну температурою 30 °C.

8. Каньо-Кристалес, Національний парк Серранія де ла Макарена, Колумбія

Фото: Mario Carvajal/cano-cristales.com

Це часто відвідуваний центральний парк Колумбії з Каньо-Кристалес, яку часто називають Рікою П’яти Кольорів чи Прозорою Веселкою, або навіть Найкрасивішою Річкою в Світі. По-справжньому водойма відповідає цим назвам щороку між жовтнем і листопадом, коли дно обростає водоростями. Вона бере початок в передгір’ї Анд Амазонського дощового лісу. Рослина Macarenia clavigera створює калейдоскоп з рожевого, зеленого, синього і жовтого кольорів, нагадуючи веселку, що переливається яскравими кольорами.

9. Кам’яна хвиля, Гайден, Австралія

Фото: panoramio.com

Одна з найвідоміших форм рельєфу в Австралії. Химерні скельні утворення нагадують хвилі, що здіймаються на висоту 14 метрів і дозволяють зробити вдалий кадр “серфінгіста”. Гранітна скеля розташована поблизу Гайдену, в межах чотирьох годин на схід від Перту. Вона сформувалася внаслідок ерозії м’якшої породи на дні давнього гранітного купола. Від хімічних опадів на ній утворились вертикальні кольорові смуги. Вас очевидно зацікавлять інші скельні утворення — Дамба Гампс, Паща Бегемота, печера Мулька та парк дикої природи, в якому можна побачити рідкісні види білих кенгуру та коал.

10. Вайтомо, Північний острів, Нова Зеландія

Печери Вайтомо. Фото: nzgeo.com

Вайтомо – одна з найпопулярніших атракцій Австралії – печери, що утворились 30 мільйонів років тому з появою вапняку на дні океану. Відвідувачі поринають у підземний світ зачаровані стелями та стінами з мерехтливими синіми та зеленими вогнями. Так світяться дрібні хробаки унікального виду, який водиться в землі лише у цій країні.

Переклад з англійської Дзвінки Набитович

Last modified: 10.04.2018