Нарешті дійшли руки до ще одної статті про поїздку в Чорногорію. Справа в тому, що з собою на тестування я взяв кілька примірників спорядження, яке безумовно заслуговує на увагу. Зокрема, топовий пуховий спальник від Turbat, який має з’явитися незабаром, який проходив передсерійне тестування.

Спорядження: анонс ультралегкого спальника Turbat Ultar

Про нашу подорож Чорногорією

Перед тим як перейти до головної родзинки цієї статті – ультралегкого спальника Turbat Ultar, розповім про ще кілька елементів спорядження, які стали у нагоді в цій поїздці.

Turbat Flycover 

Розпочнемо з універсальної новинки від Turbat – Flycover. Це відповідь українських розробників багаторічним бестселлерам від Osprey – серії Airporter. При цьому продукт у Turbat вийшов значно функціональнішим, якщо в призначення Airporter входить бути тільки чохлом для здавання вашого багажу в аеропортах або вокзалах, і решту часу він не виконує ніякого призначення, то Flycover може похвалитися здатністю бути водночас і легкою, і зносостійкою, і немаркою дорожньою сумкою. І на додачу, це ще і дощовик на ваш рюкзак. Що тут сказати – бінго!

Тільки за перший переліт Flycover встиг зекономити мені 200 грн за обмотку у аеропорту в обидві сторони та побути дощовиком під час трекінгу, тому рішуче рекомендую цю мультифункціональну річ. Поки всі бренди робили самопакувальні рюкзаки, у турбатівців вийшла самопакувальна сумка для багажу.

Turbat Flycover

Exped DownMat Lite 5

При виборі всесезонного килимка для походів після довгого підрахунку іксів, моїм вибором став саме цей килимок. Чому? Співвідношення ціни, r-value, ваги та об’єму. Прекрасний універсальний варіант. Що ще потрібно знати про цей килимок? В нього дещо припідняті краї, це незвично, однак на якість сну не впливає. Також його надувачка працює трохи повільніше, ніж в інших моделях, однак мені не було принципово витратити на надування килимка хвилину чи півтори. Якщо ж говорити про жирні плюси цього килимка:

  1. Він доволі твердий, мені такі килимки більш до вподоби.
  2. При R value 3.8 його вага всього 615 г, і що головніше – невеликий об’єм відносно інших всесезонних килимків.
  3. Щільність матеріалу 75 D. Хоча мій літній Exped з 20 D прекрасно почуває себе вже чотири роки, однак товстіші стінки це завжди товстіші стінки.

Щодо того, як показав себе цей килимок в Чорногорії, тут все гаразд, хоча температура жодного разу не опускалася настільки, щоб вийти за межі комфорту в моїй спальній системі, однак хто ж відмовиться мати гарантований запас теплоізоляції. Наступний завіз цього килимка планується восени, і якщо ви приглядаєтеся до універсального добре утепленого килимка, це може бути саме ваш варіант.

Exped Downmat 5 lite

Turbat Shanta Pro 2

Я не планував щось писати про намет, адже Shanta Pro 2 і так є бестселлером, минулого року всі запаси продалися на початку серпня. Цього року станом на 7 липня, знову ж таки, цього намету вже немає в наявності. Однак погода внесла свої корективи, і завдяки вимушеній ночівлі на вітряному схилі, можу впевнено сказати, що з вітростійкістю в цього намету все гаразд.

І попри те, що розроблявся він не як штормовий, непоганий запас міцності він все ж має. Цим він завдячує своїй обтічній формі. На цьому хочу особливо наголосити, якщо ви вже потрапили в негоду, дивіться за тим, щоб бокові кілки на входах були постійно розтягнутими, бо саме вони довзоляють вашій “черепашці” мужньо витримувати всі удари стихії. І звісна річ, попри те, що намет має гарний запас міцності, перевіряти його зимовим штормовим Смотричем я б все ж не став. У всьому слід знати міру. (:

Fram Lukla 65

Детально про цей рюкзак я вже розповідав у цьому огляді. Тут напишу лише висновок, це прекрасний недооцінений рюкзак з хорошою та зручною конструкцією, який можна сміливо рекомендувати всім хто здатний оцінити його основну перевагу – вагу 1,35 кг при 65 л завантаження. Без сумніву це один з найкращих українських рюкзаків – зручний та продуманий.

Fram Lukla 65

Turbat Fluger 2

Тут могло б бути щось про ще одну новинку від Turbat – Fluger 2, однак я свій забув взяти, а Сашко (якого ви можете бачити на фото у цій статті) свій таки прихопив. Під вітряну погоду при вище + 10 °C ця вітрівка дуже помічна. Тому поки я чухав потилицю, Сашко був найстильнішою частиною нашої компанії. (:

Turbat Ultar

Ну і нарешті, родзинка цього огляду ультралегкий пуховий спальник Turbat Ultar (FP 850+). Цей амбіційний проєкт для українських розробників – це можливість увійти у нішу, в якій представленні тільки топові світові аутдор бренди.

Мені пощастило бути одним з групи тестування другої передсерійної версії. В кількох словах розповім, як загалом відбувається процес розробки у Turbat. Перші взірці з’являються, як правило, за два роки до виходу колекції і тестуються мандрівниками у різних умовах. Після того як розробники збирають всі відгуки, вони створюють другий взірець, і тільки після того як він пройде друге коло випробувань, і ні в кого не буде до нього зауважень, такий елемент спорядження переходить у серійне виробництво. Досить часто речі проходять і більше іттерацій, аж поки не задовільнять всіх вимог встановлених розробниками.

Turbat Ultar

Якщо говорити про Turbat Ultar, то перше, що хочеться відмітити у ньому – він водночас є і ультралегким, і неймовірно комфортним. Розробники цього разу вирішили не тільки зробити функціональний спальник з високими параметрами теплоізоляції (а це на секунду, t comf +1 °C; t lim – 4 °C при вазі 680 г та можливості компресувати до 17 х 15 см), але і подбали про комфорт користувачів. Тут і місце під подушку у комірі, і вигнута форма блискавки, що дозволяє закривати спальник однією рукою і нижнє вентиляційне відділення. Його, до речі, можна використати, якщо ви хочете прогулятися куди-небудь.

Що я можу сказати про цей спальник? Він кайфовий! І хоча мій актуальний Turbat Kuk 500 задовільняє всі можливі потреби, я все одно задумався про цей спальник, бо він не тільки про функціональність та гонку за найкращими теплоізоляційними показниками, але й про тактильно приємний матеріал; про внутрішній простір, в якому просто розчиняєшся; про можливість трансформувати його під свої потреби. Ну і найголовніше, з такими параметрами це повноцінний 3-сезонний спальник, який оцінять і велосипедисти, і мандрівники, яким треба один спальник під безліч умов, і люди, які люблять комфорт і готові за нього платити.

Наразі Turbat розглядає дві можливі дати виходу цього спальника, осінь 2021 або березень 2022. 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *