Іван Андрусяк, Gorgany

В період міжсезоння приходить час ремонту свого спорядження. Найчастіше наші клієнти звертаються з проблемою проклейки тентів, дна намету і заміною секцій каркасу. Так як мені часто доводиться боротися з такого роду пошкодженнями, я підготував коротку інструкцію з ремонту найчастіших проблем, для того щоб всі хто хоче ремонтувати своє спорядження в домашніх умовах, могли якнайпростіше це зробити.

Ремонт намета власними руками

Проклейка дірок в наметі

Гостре каміння, бите скло, суха тверда трава, жаринки від вогню можуть пошкодити ваш намет, і ви просто можете проклеїти його або під час походу, або вже після повернення додому. Такі отвори доволі легкі в ремонті, при знанні кількох простих правил з цим може справитися будь-хто. В мандрівці достатньо базового ремонту, щоб латки “дожили” до завершення мандрівки, а потім основний ремонт можна виконати вдома забезпечивши довговічність латки.

 Все, що нам для цього потрібно:

 • ганчірка;
 • медичний спирт;
 • ножиці;
 • ремонтний набір латок або клейка стрічка;
 •  фен для сушіння волосся.

Як заклеїти отвір на вашому наметі? 

1. Необхідно зняти з пошкодженого елементу сліди ремонту, який ви робили в мандрівці, або просто зачисти ганчіркою, просоченою медичним спиртом від клеїв, скотчу чи латок, цим самим знежиривши поверхню.

2. Слід вирізати дві круглі латки.

Чому саме дві і чому круглі? Почнемо з першого. Дві латки потрібні для того, щоб клеїти з внутрішнього і зовнішнього боку тенту чи нейлонового дна намету, тому що коли буде лиш одна латка на зовнішньому боці конденсат і волога потраплятимуть в місце пошкодження.  І з часом латка відстане, а дві латки відповідно повністю ізолюють пошкоджену частину. Така форма латки відповідає за те, щоб при експлуатації вони не дати змоги латці відстати чи відірватися. Латка, яка має кути є більш вразлива до різних задирів.

3. Слід розпрямити пошкоджену ділянку і проклеїти латку за допомогою фену, оскільки нагрівши феном латку ми розігріваємо клей і отримуємо ефект спаювання. Спочатку слід клеїти внутрішню сторону, попередньо її розпрямивши, а потім  зовнішню сторону і нанести латку.

Ремонт намета

Для таких робіт можна використовувати різного роду латки. Від тих, які є в ремнаборі з наметом або ж, якщо в вас такого немає, можна купити клейку стрічку McNett Tenacious Repair Tape.

Вона є двох видів: прозора і на тканинній основі. Прозору краще всього використовувати на поклейку тентів. Дно намету з нейлону краще клеїти стрічкою на тканинній основі.

Ремонт намета

Також можна використовувати набір латок McNett Tenacious Repair Tape Tattoos Camper для проколів і пропалів незначного розміру.

Даний набір латок зручний тим, що у вас буде не просто звичайна банальна латка, а  латка у вигляді звіряток чи ялинки і прокол вже буде не проколом, а вашою персональною кастомізацією. Також з цим набором ми даємо латку на внутрішню частину, оскільки дві латки використовуються в будь-якому випадку!!!

Як проклеїти тент, якщо проріз великих розмірів?

Такого роду пошкодження стаються зазвичай від необережного поводження з наметом або ж інших причин: гілка, яка впала на намет, чи пошкодження секції каркасу, яка прорізала тент.

 Покрокові дії такі ж, як зазначені вище для цього використовуємо клейку стрічку McNett Tenacious Repair Tape 7,6 х 50 cmЧому саме цю стрічку? Все просто – вона довжиною в 50 см, чого вистачає на один великий проріз або декілька менших і шириною в 7.6 см, чим зручно розрізавши її на двоє можливо проклеїти обидві сторони – тобто внутрішню і зовнішню.

 В результаті виглядає все так:

До:

Ремонт намета

Після:

Ремонт намета

Як заклеїти силіконізований тент?

Для ремонту силіконізованих тентів використовуємо клей McNett Silnet 28 мл.

Для проклейки такого тенту потрібно:

1.Вирізати 2 заокруглені латки;

2.Нанести клей на тент і латку і дати йому трошки часу підсохнути, після чого склеїти латку з тентом і покласти під вагу для кращого склеювання.

Як заклеїти тент з поліуритановим просоченням?

Для такого виду покриття, слід вже використовувати латки з того ж матеріалу, що і ваш намет, якщо у вас немає таких латок в комплекті з наметом їх можна придбати в спеціалізованих магазинах туристичного спорядження і наступне що нам потрібне клей: McNett Seam Grip.

Ремонт намета

  Для ремонту нам знадобиться:

 • клей McNett Seam Grip;
 • латки;
 • ножниці;
 • спирт медичний;
 • ганчірка;
 • тягарець;

Важливим є момент, що на таке покриття латку ставимо з внутрішньої сторони. Отож почнемо:

 1. Розгортаємо пошкоджену частину вашого намету внутрішньою стороною догори;

2. Визначаємо розмір латки, вирізаємо її та заокруглюємо кути і слід не забути про більший розмір латки в 1.5-2 см для перекриття площини та її довговічності;

 3. Очищаємо спиртом пошкоджену частину від всілякого бруду знежирюючи поверхню для нанесення клею;

 4. Наносимо клей на пошкоджену частину і на саму латку давши клею просохнути трішки часу, щоб клей не витікав з-під неї, і латка сама не їздила поверхнею;

5. Склеївши обидві частини, слід поставити тягарець на латку, дехто каже що достатньо буде 5 годин, але я прихильник залишати на 1-2 доби, бо з власного досвіду переконався, що такі клеї люблять довше постояти під тягарцем під час склеювання

Ремонт поліестрового дна в наметі

Товсте поліестрове дно дуже міцне, оскільки, воно багатошарове і плетене, але трапляються випадки, що і воно пошкоджується, але в домашній умовах неможливо його відремонтувати і подекуди не кожна майстерня хоче братися за ремонт такого матеріалу, тому що доводиться нашивати латку з такого ж матеріалу, що доволі проблематично. 

Ремонт поламаних дуг

Однією з найчастіших неприємностей, які можуть спіткати вас під час мандрівки це поломки дуг намету. Так, це правда. Вони ламаються не дивлячись на їхню міцність та матеріал. В умовах походу максимум, що можливо з ними зробити – це вставити втулку (трубку), яка є в комплекті з наметом або ж за допомогою лейкопластиру з аптечки зробити шину для поламаного елементу каркасу. Після повернення додому купити змінну частину.

Для цього потрібно:

 1.Визначити діаметр і довжину пошкодженої секції та матеріал;

 2.Купивши потрібну нам частину, розбираємо дугу з пошкодженим елементом і виміряємо потрібну нам довжину, найчастіше секції є довжиною 50 см, відмітивши потрібну нам довжину беремо ножівку і ріжемо;

 3.Відрізавши, зачищаємо місце обрізання абразивним полотном (наждак). Це потрібно, щоб на секції не було задир, які провокують перерізання резинки в майбутньому;

 4. Збираємо все в зворотньому порядку.

Це прості прийоми, якими можна провести ремонт намета в домашніх умовах не звертаючись за допомогою до сервісних служб.

Ремонт намета

Матеріали тентів та дуг

Polyester – цей матеріал зарекомендував себе як стійкий до дії ультрафіолетового випромінювання і не линяє. Так як тканина не вбирає воду, не відбувається розтягування в умовах підвищеної вологості.

Silicon Nylon – надзвичайно міцний і легкий наметовий матеріал. Стійкий до ультрафіолету, однак з часом може розтягуватися.

Матеріали з яких виготовлені дуги до намету:

Фіберглас – матеріал на основі скловолокна та епоксидних смол.  Важкий і менш довговічний (термін служби до 5 років), але має і ряд плюсів: відсутність залишкової деформації, висока міцність і пружність, низька ціна.

Алюмінієві сплави – найсучасніші матеріали для дуг. Вони довговічні, не схильні до деформації при низьких температурах. Залежно від типу сплаву можуть сильно відрізнятися за експлуатаційними характеристиками і, відповідно, за ціною. Найпоширеніший для виробництва дуг алюмінієвий сплав з додаванням цинку і магнію – Alu 7001 T6. Т6 позначає загартування і штучне старіння, що значно покращує властивості металу.

Дбайте про своє спорядження та мандруйте більше! 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *