Ірина Бандрівська, Gorgany Bus

Gorgany Bus – це проект від компанії Gorgany, завдяки якому можна дістатися до важкодоступних частин українських Карпат, а також до цікавих для мандрівників локацій, які можна знайти як в Україні, так і поза її межами. Для того, щоб більше розповісти про сам сервіс та відповісти на найчастіші питання, які задають його користувачі ми вирішили поговорити з його керівницею Іриною Бандрівською. 

Актуальні поїздки Gorgany Bus

Gorgany Bus: сервіс для подорожей з друзями

Розкажи для тих хто ще не стикався з Gorgany Bus, що він включає?

Щовихідних пропонуємо поїздки у різних напрямках до найцікавіших маршрутів у Карпатах та інші цікаві локації. Це одно-, дво- та триденні поїздки. Gorgany Bus везе до Карпат та назад. Про свою мандрівку – маршрут, спорядження та харчування в горах кожен дбає самостійно.
Для новачків при бажанні є можливість приєднатися до групи.

Крім Карпат ми їздили в гори Румунії та Словаччини. Скоро маємо надію зможемо відновити закордонні поїздки та додати напрямки в нові країни. 

Високі татри. Gorgany bus

Чи складно було на старті?

Перші поїздки ми розпочали весною 2016 року. Рейси відбувалися раз в два тижні. Звісно, на початку бувало по різному. Інколи було більше людей, але було й таке, чи їхало семеро на великий автобус. Зараз рейси відбуваються щотижня і за цей час здійснили понад 270 рейсів.

Найкращим, що є в наших мандрівках це спільнота однодумців, яке подорожує з нами. Люди організовуються, товаришують, допомагають один одному. Їздять як бувалі та досвідчені туристи, так і зовсім новачки, які від мандрівки до мандрівки набувають досвіду. Можна обрати чи йти своєю компанією, чи приєднатися до когось вже в процесі, чи спробувати соломандрівку.    

Які курйози траплялися за час поїздок у гори на Gorgany Bus?

Бувало люди плутали день повернення назад. Планували 2-денний маршрут, а автобус повертався в той же ж день назад. Або ж навпаки. Інколи доводиться збирати людей у найнеочікуваніших місцях. Так, наприклад, одного разу увесь автобус чекав на мандрівників, які були впевненні, що відправлення через годину і вони спокійно собі сиділи у придорожньому кафе. Тому краще перевіряти все заздалегідь, і поважати свій час та час людей, які подорожують з вами. Адже багато хто має ще одну пересадку, і для них ці додаткові півгодини можуть створити проблеми.

Чи можна брати з собою велосипеди\лижі?

Так, можна брати велосипеди (до 5-6 велосипедів в поїздку) та лижі/борди в автобус. Зазвичай, в сервісі вказуються місця для велосипедів, які можна забронювати.  

Чи можна брати з собою домашніх тварин (собак)?

На жаль, домашніх тварин брати в автобус не можна.

Gorgany Bus

Чи закріплені місця у квитках?

В автобусі немає закріплених місць. Посадка здійснюється по мірі надходження людей, тому варто приходити завчасно, якщо хочете обрати собі місця.

Чи включає в себе сервіс послуги гіда?

Поки-що послуг гіда на маршруті немає, однак ми працюємо над тим, щоб незабаром з’явилася така опція. Зараз ми шукаємо гідів, які б могли долучитися до такого формату співпраці. І звісно ж, тут слід сказати, що не варто боятися їхати в такі мандрівки, адже багато людей вже під час руху формують групи і рухаються разом за маршрутом, тому якщо ви впевнені у своєму вмінні комунікувати, це також варіант.

Чи планується запуск Gorgany Bus з інших міст та коли очікувати нових закордонних поїздок?

Зараз крім Львова інколи відбуваються виїзди з Івано-Франківська. З липня відновлюємо подорожі з Києва, а також плануємо запуск сервісу у Вінниці. Щодо закордонних подорожей чекаємо коли стане легше з перетином кордонів, як тільки це відбудеться відразу відновимо такі рейси, адже на них також є великий запит від наших клієнтів. 

Що обов’язково для перетину кордону та чи виникали проблеми в клієнтів при його перетині?

  • Біометричний паспорт або ж звичайний закордонний паспорт з діючою візою;
  • Туристичне страхування;
  • Для дітей, які не досягли 16 років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, потрібен також нотаріально посвідчений дозвіл другого з батьків;
  • Потрібно мати певну суму коштів. Приблизно 100-150 євро (сума залежить від країни перебування) в будь-якій валюті, або виписку з банківського рахунку;
  • В закордонні мандрівки можна їхати лише в обидва боки;

Неодноразово наші туристи плутали біометричний паспорт та звичайний закордонний, де не було візи. Тому завжди просимо перевіряти двічі-тричі документи перед поїздкою та ще раз вже в автобусі, навіть, якщо Ви 100% впевнені, що взяли вірний документ. Вертатися з кордону додому без гір, дуже невесело. 

Gorgany Bus

Які напрямки Gorgany Bus б хотілося додати?

Стараємося охопити всеможливі напрямки по Карпатам, куди дозволяють дістатися дороги. Дуже чекаємо, коли якість доріг  дозволить без проблем добиратися до більш віддалених точок від основних транспортних магістралей. 

Нові напрямки до європейських вершин були заплановані ще на 2020 рік, але їх довелося відкласти через карантин. Плануємо, що їх реалізацію можна буде втілити наступного року. Також в планах розвивати напрям мандрівок у центральні та південні регіони України.

Як карантин вплинув на функціонування сервісу?

Тепер на 100% неможливо все спланувати. Доводиться змінювати та коригувати плани, залежно від ситуації. В різні періоди карантину, ми постійно змінювали логістику та умови, так щоб вони були відповідними до державних вимог.

Тематичні статті:

Словацький рай 

Високі Татри

Ретезат, Румунія

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *