На минулих вихідних відбулися 15-ті щорічні пригодницькі перегони Gorgany Race 2021. Цього року стартова галявина розмістилася в урочищі Бовкоти поблизу села Слобода-Болехівська та зібрали понад 450 учасників з усіх регіонів України. Про враження від  дистанції та результати змагань поговоримо у цій статті.

Gorgany Race 2021: результати

Аутдор змагання: Gorgany Race

Учасникам цього року сприяла, і погода (дощі були, однак короткочасні), і перепади висот (змагання відбувалися серед відносно невисоких хребтів на межі Горган та Сколівських Бескидів), тому проходження маршруту для більшості команд відбувалося у дуже інтенсивному темпі. Також цього року дуже посприяла проведенню змагань місцева громада, яка не тільки допомогла організаторам з усіма базовими питаннями, але й організувала свій маленький фестиваль на території наметового містечка.

Gorgany Race 2021

Сергій Копанський, учасник категорії “Трек”

За своє мандрівне життя мені пощастило брати участь у багатьох змаганнях з різних видів туризму, в тому числі і екстремальних! Gorgany Race – знаю “зблизька” ще з 2008 року! Цього року ми з сином вкотре вирішили перевірили свої сили і заявились на дистанцію “Трек”. Одразу скажу – нам усе дуже сподобалось! Окрема подяка постановнику дистанції – Роману Чепілю! Було багато варіантів для планування логістики маршруту, таймінгу проходження тех.етапів, різноманітні контрольні пункти, мальовнича місцевість. Цікаві мотузкові технічні етапи- динамічні і ефектні. Особливої уваги заслуговує медичне обслуговування учасників, можливість безкоштовного кваліфікованого тейпування, початкової реабілітації учасників. Ярополк Пшик – щира подяка Вам! Призовий фонд – багатий , щедрий, якісний. Станіслав Провальний і Андрій Бандрівський зібрали команду професіоналів і зуміли створити максимум умов для проведення всеукраїнського спортивного заходу найвищого рівня. Свято драйву, пригод, невгамовності, відбулося на радість усім. І наступного року ми побіжимо знову!!!

Gorgany Race 2021

Олександр Козан, учасник категорії “Вело”, PainHub (Луцьк – Рівне)

Велика дяка за дуже різноманітні пригоди, пакети, рай для душі і пекло для тіла, і за все інше. Найкраща ювілейна пригода року. І дяка своїй dream team, без неї нічого не було б. Дистанція цікава, було де подумати, не все продумали і свій шматок прокладання азимутів з велосипедами отримали. Хоч багато вже пережив за попередні 4 Gorgany Race в Вело, виявилось можна ще.

Найбільш пам’ятне це 6КП,  10км практично пішки шпалами, і десь на них загублені обидва шипа від взуття, а педалі чисті контакти без всяких платформ, тому наступні ~100км були набагато цікавіші. Ще запам’ятався перевал з електроопорами в 5ій ранку. На нього піднімався з легким отруєнням, так тяжко я вже років десять не дерся вгору.

Спускались в зарослях прямо під ЛЕП слідами команди Олені, з якими перетнулися на КП4, і вони поділись досвідом, як там незубутньо пройти. Вони якимось дивом таки видерлись туди. Виявилось, що я здатний на більше чим думав, думки обмежують.

Gorgany Race 2021

Тарас Платко, 2ге місце категорії “Вело”, Олені (Львів)

Пшшшш, видавало заднє колесо за 20 хв до старту, герметик довго не латав дірку на шипі покришки. Замість вивчати карту і шлях на ближнє КП, довелось швидко підкачувати і замотувати гумою місце проколу ззовні. Фух, встигли стартувати зі всіма!

Робимо завеликий гак до КП “Джерело” на Цапових скелях, гарний масив, який варто відвідати ще раз. Цікавим нововведенням стала ділянка із орієнтуванням, збираємо частину цих КП на ровері і решту пішки. Ще цього року не потрібно везти своє спорядження для проходження тех. етапів, теж великий плюс. Перила та дюльфер на скелях Довбуша, тут нічого особливого, далі два озера трішки дощу і гарний водоспад в с.Сукіль.

Тех. етап на мості: підйом на жумарі і Petzl Rig (привіт, пром. альп.) та не цілком зрозумілі пояснення інструкторів… Вилізли, отримали воду та редбул, що дуже доречно.

Gorgany Race 2021

Ровери лишаються біля тех. етапу, а ми на пішу частину, на горі зустрічаємо захід сонця. Зарослі і кілька команд, які шукають зірване КП. Північ, температура +10 °C і досі без дощу – ідеальні умови. Близько першої ночі на тех. етапі забираємо ровери, прощаємось зі знайомими і не дуже командами, які гріються біля вогнища і роздумують як б то добратись до фінішу.

Пробирання під ЛЕП в долину Либохори стало найбільш сило- і часо- затратним на всій дистанції, підйом давнім способом у “три такти”:
-закинути ровер вище;
-вилізти самому;
-підтягнути до себе ровер;
І далі повторити. (:Почало світати, назустріч йшли дві мішані велокоманди, розповіли їм про хащі під ЛЕП і побажали легко це пройти… Либохора-Рожанка, перевалюємо в долину ріки Соболь на знайому вузькоколійку, вниз шпалами, цілком проїзджабельно.

Після 6 КП зуcтрічаємо команду конкурентів, що підштовхує рухатись швидше, адже залишилось ще три КП та фініш. Ще кілька горбів, КП на хаті і вже їдемо на Липівський водоспад. Залишається останнє для нас КП на горі Томнатик, за розповідями тих хто там був – ожина та завали і ровером не заїхати. Вирішили перевірити і половину набору таки проїзджаємо, ровери в кущі, а далі пішки, майже 15:00 є вершина. Швидко вниз до роверів, вжух, і 15:27 ми на фініші.

Загалом – 190км, 5 000м набору і друге місце у вело на ювілейному Gorgany Race.

Gorgany Race 2021

Роман Лозинський, учасник категорії “Спринт”, KOZO (Львів)

Час проходження дистанції – 23 години і 5 хвилин, подолано 88, 75  кілометрів з набором висоти 3600 м. Пульс зазвичай між 115 та 185. Взято 10/16 контрольних пунктів та 5/6 КП на орієнтуванні. Як результат – ми з Dmutro Pashchuk зайняли 14 місце з 58 команд на Gorgany RACE.

Я не можу цього пояснити. Дехто каже, що це, навіть, не відверта авантюра, а дурного робота. Хтось делікатно каже, що то вже девіація, маючи на увазі те ж саме. Але воно манить. Запах, геометрія, змагальність, взаємопідтримка. Атмосфера єднання з горами, ріками, навіть буреломами. Атмосфера здорового способу життя. Це і є сам стиль життя.

Так-так, інколи жорсткі шрами від ожини та гілок, болотяні візерунки усюди, інколи, навіть, травми: коліна, суглоби. Але це і є випробуванням свого тіла і духу на міцність. Якщо не знаєте де шукати дзен – спробуйте. Коли ти сам з собою. Навіть коли поруч люди – ти їх не помічаєш і не думаєш абсолютно ні про що. Очищуєшся, наповнюєшся і йдеш далі.

Gorgany Race 2021

Євгенія Тригуб, переможниця категорії “Спринт”, JustForFun (Київ-Дніпро)

Цьогорічні Gorgany race несподівано здивували динамічністю. Досить бігова карта та невеликі перепади у комплексі із незвично великою кількістю КП та їх локаціями створили з 24 годин справжню пригоду – життя в житті.

Gorgany Race 2021

Результати Gorgany Race

Всі результати

Клас “Півспринт” 

1.Running Team (Яремче);
2. LeО Team (Львів);
3. Де північ? (Полонка, Промінь);
Жінки
1. Плюс (Київ);
2. Вікінгині (Луцьк);
3. А де старт? (Київ-Стокгольм);

Клас “Спринт”

1. AltraUkraine (Київ);
2. Ноги з Буга (Южноукраїнськ);
3. Krutypedali.com (Луцьк);
Жінки
1. JustForFun (Київ-Дніпро);
2. Гранд Батман (Івано-Франківськ-Володимир-Волинський);
3. Гуцулочки (Івано-Франківськ);
Gorgany Race 2021

Клас “Трек”

1. Команда МКС (Київ);
2. AR Team;
3. Бродяжний ушльопок;
Жінки
1.Безкукушечні;
2. CM forever;
Gorgany Race 2021

Клас “Вело”

1. Ракета (Луцьк);
2. Олені (Львів);
3. Катет (Дніпро);
Gorgany Race 2021
3 Коментарі
  1. Привіт. Заберіть будь ласка цю дурну заборону на 11 символів в назві. Наша не влазить, доводиться кожного року скорочувати (Сестри Маклауд це 14 символів якщо що).

    1. Юрій Шушкевич

      Передамо організаторам, якраз проводиться опитування, що покращувати на наступний рік)

    2. назвіться ‘McLoud Sis’ і залучіть Science in Sport (SiS) як титульного спонсора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *