На цих вихідних пройшли змагання Gorgany Skole Ultra Trail 2021, які щорічно проводяться у Сколівських Бескидах. Хто переміг, які рекорди було зафіксовано на дистанції та які враження учасників, поговоримо в цій статті.
Gorgany Skole Ultra Trail 2021: результати
Найперше слід відмітити саму дистанцію Gorgany Skole Ultra Trail. Вона дуже добре продумана на різних дистанціях: є можливість побігати і відкритими ділянками, і лісовими стежками, перейти підвісним мостом поблизу водоспаду у Кам’янці, гірське озеро та скелі Довбуша в Бубнищі. Водночас змагання один з найлегших для логістики у Карпатах, адже знаходяться на самому початку гір, поблизу траси Київ – Чоп та залізничної станції Сколе.
Завдяки тому, що погода сприяла учасникам цього року було встановлено відразу 5 нових рекордів дистанції (101 км – чоловіки, 52 км – чоловіки, 34 км – чоловіки та жінки, 20 км – жінки). Ще однією подією стало освідчення переможця дистанції 52 км Анатолія Новака своїй дівчині, яке відбулося під час нагороження.
Олександр Шиманський, організатор Gorgany Skole Ultra Trail:
Цього разу я кайфував від процесу впродовж всіх трьох днів перебування у Сколе, під час безпосередньої підготовки і проведення змагання. У попередні два роки основним відчуттям був стрес. Зараз відчуваю інтерес робити цей проєкт кращим. Мені цікаво розповісти про режим організатора. Перша ніч – розмітка перших 40 кілометрів дистанції впродовж 11 годин, з вечора до ранку. В другу ніч можна поспати годин 5, бо старт сотні о 6 ранку. Третя ніч знову без сну, бо “соточники” фінішують. В четверту ніч, після закінчення змагань, спиш так міцно, що не чуєш навіть ураганної зливи.
Андрій Ткачук, переможець дистанції 101 км
Ольга Тишковець, переможниця дистанції 101 км
В кожній людині живе дракон. Звичайно наш дракон спить. Але в мить крайнього емоційного та фізичного напруження Він може багаторазово збільшити сили людини. Skole Ultra Trail – це шанс розбудити вашого дракона.
З цієї фрази почалася моя мандрівка з Gorgany Skole Ultra Trail. Я почала бігати трейли лише минулого року. І ось після першого гірського забігу сиджу собі, шукаю наступний челендж і натрапляю на цього дракончика. Якось він одразу в мені відгукнувся. І хоча я не зовсім бігунка, і ніколи не бігала дистанції ультра, дуже захотілося розбудити того дракона. З острахом їхала на свою першу сотку – прокинеться чи не прокинеться? Таки прокинувся, дихнув гарячим полум’ям, навіть трохи обпік, але його вогонь продовжує горіти всередині і вже, думаю, не відпустить.
Цього року історія повторилася. Безліч несприятливих чинників, думала, вагалася, їхати чи не їхати. Таки за день до забігу не втрималася і зареєструвалася, бо розуміла, що дракончик мені не пробачить. І не пошкодувала ні на мить, хоча цього року йому довелося набагато частіше мені нагадувати, чому я це роблю.
Все-таки, не дарма я минулого року повелася на концепцію дракона, яка лежить в основі Gorgany Skole Ultra Trail. Я ще тоді подумала, як гарно сказано, як душевно і як влучно відображає дух атлетів. Бо коли в основі – така ідея, то вона буде відображатися і відчуватися на всіх етапах організації: простий і зрозумілий процес реєстрації; гарна і доступна локація; цікавий і розмаїтий маршрут (ну та, цього року довелося на ньому попотіти, але хто сказав, що буде легко); майже ідеальне маркування (за два забіги я, напевно, не порозумілася з ним лише раз чи два); класнючі, просто бомбезні волонтери, які й обіймуть, і допоможуть переодягнути шкарпетки, і навіть каву зроблять (чого аж ніяк не очікуєш під час трейлу); вдосталь поживи для тіла на КПП (я особливо це зацінила цього року, оскільки з гелями не склалося, то ж довелося покладатися на їжу організаторів); неймовірний фініш, де тебе ну дуже чекають із зубом дракона (цікавезна ідея для медалі фінішера) і смачнючою пастою; душевне спілкування опісля; можливість відновлення від спонсорів наступного дня; ну і головний ідейник-дракон цього всього дійства – Олександр Шиманський, душа якого відчувається в кожному елементі організації (зрештою, коли ти сам бігун, то дуже добре відчуваєш, що потрібно і важливо під час трейлу). Я уже мовчу про гарні подарунки для призерів і фірмовий перстень, який отримують переможці всіх дистанцій.
Після цьогорічного Gorgany Skole Ultra Trail я знаю точно, що цей забіг стане для мене доброю традицією, бо він просякнутий душею дракона – вимогливою, жорсткою, часами навіть безжальною, але водночас теплою, душевною і фаховою.
Анатолій Новак, бренд амбасадор Dynafit, переможець дистанції 52 км
Gorgany Skole Ultra Trail 2021 показала, що ці змагання дуже швидкісні, так як за один вікенд було побито п’ять рекордів траси. В суботу Андрій Ткачук покращив рекорд на 101 км, а я, в свою чергу, уже приклав зусилля для подолання дистанції в неділю 52 км, покращивши на 7 хв час встановлений Сергієм Поповим. Дистанція, як на мене, не є технічно складною на відміну від Карпатії, де на 42 км у тебе 2800 м набору, тут 52км та 2500 м і тільки останній підйом на хребет з горою Лопата потрібно попрацювати палицями, звісно якщо вони є. Тому сильні та швидкі можуть подолати дистанцію за 5 годин 10 хв, а можливо і ще швидше при сприятливих умовах. Є класні місця, як водоспад Кам’янка або скелі Довбуша. Цікавий район де є болдерінговий район “острів Пасхи”. На скельних масивах була дуже важлива розмітка і навігація по годиннику, для тих хто біг цю дистанцію перший раз. Контрольні пункти були розміщені для зручності учасників так щоб в потрібний момент вони мали воду і що перекусити.
Вадим Геч, переможець дистанції 34 км
Драконова Гора 20 км
Чоловіки
1. Vey Yuriy 02:01:19;
2. Жук Павло 02:03:16;
3. Півень Андрій 02:03:45.
Жінки
1. Гутник Вікторія 02:15:26;
2. Лисак Мирослава 02:46:55;
3. Остапик Марта 02:53:34.
Острів Пасхи 34 км
Чоловіки
1. Геч Вадим 03:07:17;
2. Danylyshyn Roman 03:46:21;
3. Почтовнюк Роман 03:46:21.
Жінки
1. Гуделайтіс Анна 03:59:21;
2. Шарук Ганна 04:44:38;
3. Поліщук Ліліана 04:47:55.
Скелі Довбуша 52 км
Чоловіки
1. Novak Anatoliy 05:27:19;
2. Богай Андрій 06:00:08;
3. Khomenko Ruslan 06:10:20.
Жінки
1. Doroshenko Anastasiia 07:08:00;
2. Glushauskaite Iryna 07:10:24;
3. Розяєва Тетяна 07:16:43.
Яворина 101 км
Чоловіки
1. Ткачук Андрій 11:38:20;
2. Сапіга Сергій 13:26:51;
3. Міхаліцин Олександр 14:21:50.
Жінки
1. Tyshkovets Olha 16:01:10;
2. Trygubenko Maryna 20:37:27;
3. Tsarenko Yuliia 31:16:07.