Учасники на дистанції. Фото Тараса Гіппа

29-30 червня близько 600 бігунів та велосипедистів взяли участь у екстремальних пригодницьких перегонах Gorgany RACE 2018. Змагання відбувалися с. Пасічна Надвірнянського району Івано-Франківської області у одному з найкрасивіших районів українських гір – околицях масиву Ґоргани.

Gorgany Race 2018: наймасовіші гірські перегони в Україні

За легендою дистанції перегонів поділені на 4 категорії, із відповідною кількістю контрольних пунктів на них: півспринт (40 км), спринт (80 км), трек (110 км) та вело (150 км вело+30 км пішки). Однак, чіткої траси у жодній із категорій немає. Розташування КП тримають в секреті майже до старту, а територія змагань щороку інша.

Тож команди із 2-4 людей самі планували свій марштур, шукали максимальну кількість КП та старалися фінішувати до закінчення котрольного часу. Категорії ТРЕК та ВЕЛО передбачали також проходження технічних етапів: переправи, плавання, скелелазіння тощо. Таким чином учасники найскладніших рівнів бігли по горах понад 24 години без перерви!

Учасники на дистанції. Фото Тараса Гіппа

«Це унікальні змагання, що дають змогу не просто випробувати свою фізичну витривалість, а пережити справжню пригоду. Саме для цього їдуть сюди їдуть більшість учасників. Враження від їзди на велосипеді вночі, по бездоріжжі в пошуках КП захоплють не менше ніж якісь призові місця. Особливо якщо береш участь вперше», – розповідає одна з учасниць Альона Шушпанова.

Особливістю пригодницьких перегонів Gorgany Race є те, що результат залежить не лише від фізичної сили членів команд. Орієнтування та технічні етапи дають шанси на призові місця тим, хто слабший фізично, однак побудував правильнішу стратегію. Напевне тому змагання збирають значну кількість людей, що не є професіоналами з трейлового бігу (біг по різнорідній місцевості на довгі дистанції).

Учасники на фініші. Фото Тараса Гіппа

Учасники на фініші вночі. Фото Тараса Гіппа

«Багато учасників змагаються не між командами, а з природою, власним тілом та емоціями. Під час перегонів у людей часто відкриваються неймовірні запаси енергії і виявляється, що наші можливості набагато більші, ніж ті, до яких ми звикли”, – розповідає голова оргкомітету змагань Станіслав Провальний.

Учасники після фінішу у таборі. Фото Тараса Гіппа

Додатковим приємним елементом змагань є табір на стартовій галявині, який фактично можна назвати великим фестивалеми однодумців. Люди спілкуються, омінюються досвідом жартують та відпочивають. Згодом усі традиційно стартують одночасно, що дає змогу відчути себе частиною великої когорти любителів активного відпочинку з усієї України. А вишенькою на цьому пригодницьому торті є чарівна природа навколо, адже дистанції пролягали через гірські вершини та по стежках з неймовірними видами на Карпати.

Детальні резутати змагань в усіх категоріяї доступні на офіціному сайті змагань за посиланням. Повний фотозвіт можна переглянути тут.

Нагородження переможців. Фото Тараса Гіппа

Довідка. Gorgany RACE – соціальний проект компанії Gorgany. Щорічні змагання з бігу по різнорідній місцевості з елементами велогонки, що проводяться з 2006 року. Формат і програма змагань постійно розвиваються. Загалом у перегонах взяли участь уже близько 10000 людей!

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *