Карантин змінює під свої потреби наш звичний розпорядок життя. Якщо закриті місця громадського харчування, тренажерні зали та все до чого ми звикли, яка цьому альтернатива? Найраціональніше та найбезпечніше – сидіти вдома, однак таке сидіння в довгому проміжку погано впливає на емоційне, фізичне здоров’я та загалом послаблює імунітет. Отже, в цій статті, ми поговоримо про те, як з найменшими ризиками для себе та оточуючих займатися фізичними активностями, або ж просто, як додати аутдорної атмосфери у свою домівку не покидаючи її меж.
План Б: як займатися outdoor під час карантину
За межами дому
Поки карантин не перейшов у більшу загальну ізольованість, і є, нехай, і обмежена, але можливість провести час на відкритому просторі не контактуючи з іншими, варто нею скористатися.
Якщо ви ще не підписалися на канал Уляни Супрун, то не гайте часу. Тут гарні поради, які дозволяють тверезо аналізувати та зважувати все, що стосується інформаційної гігієни та багато порад як себе вести під час карантину.
Важливо пам’ятати:
- уникати замкнених погано вентильованих приміщень;
- мінімізувати контакти з поверхнями до яких часто дотикаються інші люди (ручки дверей, перила);
- тримати дистанцію на рівні півтора метри від оточуючих;
- мати при собі маску та рукавички, які перуться після повернення додому;
- якщо ви почуваєтеся недобре або є висока вірогідність зараження тоді варто залишитися вдома.
Одиночний біг та тренування
В біговій спільноті вже з’явилися персональні програми тренувань та, навіть, челенджі на час поки масові змагання не проводяться.
Влад Жаба, ідейний натхненник першого антивірусного марафону
Того дня, коли ухвалили рішення про загальний карантин у Львові, я мав повно справ, а потім ще пробіжку увечері. Відповідно, я не читав новин, і ні про що таке не замислювався. Повернувшись додому, я поліз у соціальні мережі, і побачив дуже тривожну картину: дуже багато моїх френдів зайшлися ще дужче панікувати, поширювати якісь фейкові новини про уведення повної заборони про переміщення містом (а гречку ще не запасено!) і таке інше. Проте, були й пости з офіційною заявою міської влади, з якої стало зрозуміло, що з понеділка дійсно буде запроваджено чимало заходів для зменшення соціальних активностей у місті.
Тоді ж я натрапив на допис мого приятеля Андрія Млинка, котрий незадовго до згаданих подій полетів на Кіпр бігти марафон, а той марафон просто там і скасували. Андрій з колегами виявили міць духу й наполегливість, і організували собі свій власний марафон на чотирьох осіб, з рідними у якості єдиних уболівальників, безлюдною трасою на узбережжі, та фінішною стрічкою з туалетного паперу.
І ще я тоді згадав, що бачив новину про китайського чоловіка, котрий готувався до марафону, але був змушений зачинитися у квартирі на час карантину. Він не впав духом, а вирішив пробігти марафонську дистанцію 42 км 195 м по своїй кімнаті, по колу 6 м, навколо ліжка! І пробіг, заснявши процес на камеру. Так він став всесвітньо відомим, і потрапив до Книги Рекордів Гіннеса.
Завдяки цим історіям я того ж вечора зрозумів, що навіть попри ці глобальні збурення, відміни стартів, що більшість з нас так наполегливо до них готувалася, закриття наших любимих залів та басейнів, загальні тривогу та депресію – можна й треба продовжувати тренуватися і заохочувати інших. Адже, ми так любимо біг за те, що це один з найдоступніших видів спорту, він дозволяє тренуватися майже будь-де і за практично будь-яких обставин, уникати фізичного контакту з іншими людьми, зміцнювати імунітет, і чудово лікує від моральної втоми, тривожності, та наслідків вимушеної диванно-холодильникової гіподинамії. Поміж всього згаданого, дуже цікавими стають результати дослідження, проведеного американською організацією NCBI, котре показало, що регулярний біг знижує ризик смерті від пневмоній від 36.2 до 54% в залежності від середньої кількості часу бігу на день! https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4073613/
Так я придумав зробити Перший Антивірусний Антимарафон. Його суть полягає у тому, що усі учасники продовжують тренуватися, роблять фотографії своїх тренувань, і додають на сторінку заходу на Facebook. Переможців буде визначено по кількості тренувань, що їх було зроблено за час карантину, але заохочується перш за все участь, а не перемога. До тренувань зараховуємо не тільки пробіжки, але й супутні тренування: силові, стрейчінг, йогу, і хто на що спроможний. Основною умовою є ретельне дотримання усіх вимог влади щодо стримування поширення вірусу. На практиці це значить, що ми не схвалюємо колективні пробіжки без належної дистанції між бігунами, контакти з іншими людьми, групові заняття в залах, тощо.
До цього челенджа у перші ж дні долучилося чимало людей, у тому числі учасники декількох бігових спільнот Львова, а також й атлети з інших міст. Тішить, що учасники сприйняли всерйоз правила життя у новому світі, де дистанціювання від інших людей надовго стає нормою, і водночас продовжують тренуватися, бувати на свіжому повітрі, та зміцнювати імунітет.
Олександр Скороход, бренд-амбасадор Dynafit
Цьогорічна весна – видається не найкращим часом для пробіжок: пандемія COVID-19, і щодня – тривожні новини у стрічці, карантин та черги в аптеках і супермаркетах… Однак, насправді, ті, хто бігають зараз – отримують чимало переваг: підтримка фізичної форми, зняття стресу, підсилення імунітету та багато інших. Що таке цей вірус і в чому його небезпека? Як правильно тренуватися в умовах пандемії? Чому важливо дотримуватися рекомендацій ВООЗ та соціального дистанціювання, навіть, якщо ви тренуєтеся наодинці? Про все це, я докладно написав у цій статті.
Велосипед
Це прекрасний спосіб уникнути громадського транспорту, якщо ви добираєтеся на роботу, і непоганий спосіб підняти свій імунітет. Адже при цьому ви не контактуєте з іншими і, навіть, якщо це поїздка в магазин за продуктами, вона може бути гарною нагодою для додаткової фізичної активності.
Навіть, якщо ви не плануєте виходити з дому, велосипед завжди можна перебрати та підготувати до сезону, який хоч і з затримкою, але незабаром таки почнеться.
Вдома
Йога та воркаут
Прес себе сам не накачає, а особливо, коли є гречані припаси та інтернет з серіалами. Тому коли це набридне, а ви помітите, що те що дивитися на вас з дзеркала набрало зайвих кілька кілограм живої ваги. Тоді саме час урізноманітнити свій час фізичними вправами, якщо підійти до цього творчо, то можна, наприклад, внести новизну у своє життя перестановкою меблів, з важкою атлетикою у вигляді тієї бабусиної шафи або будь-чого схожого за габаритами.
Навчитися вже, нарешті, в’язати ті вузли
Якщо ви ще не пробували себе у альпінізмі або на via-ferrata, але дуже хочете спробувати можете для початку потренуватися вязати вузли, тут знайдете інструкцію.
Полагодити вже, нарешті, те спорядження
З одного боку зараз вимушена пауза, але можливо саме зараз той чарівний час, щоб приділити увагу своєму спорядженню? Випрати технічними засобами ваші мембранні чи пухові куртки, чи обробити водовідштовхуючим просоченням свої черевики. Тут безмежний простір для фантазії! Можливо ви не знаходили час підклеїти свій намет, або знову ж таки, додатково проклеїти та обробити шви на ньому? Карантин рано чи пізно мине, і в той момент ваше спорядження має бути готове і на низькому старті до нових пригод.
Взяти участь у флешмобі від Gorgany
Вже випрали, полагодили і почистили все спорядження, тоді не поспішайте його ховати назад у шафи. У нього чи на нього можна залізти, сфотографуватися і поділитися фотографіями з підписниками спільноти Gorgany. Для цього потрібно:
✔️ Опублікувати сторіз про те, як ви вдома переживаєте розлуку з горами
✔️ Використати хештег #вдомаяквгорах та позначити нашу сторінку Gorgany (@gorgany)
✔️ Переконатись, що сторіз поширена публічно, щоб ми могли нею поділитись 😉
Флешмоб #гірськахвороба
Олег Григор’єв, ініціатор флешмобу
В період карантину коли новини перенасичені тільки однією темою, я та небайдужі до гір люди запустили ініціативу, мета якої – наситити новинну стрічку більш позитивним і розслаблюючим контентом, а саме – прекрасними і вражаючими фотографіями гір.
Тож, якщо ви хоч раз ходили в гори, і заразилися любов’ю до них, діліться своїми фотографіями гір і розбавляйте стрічку Фейсбуку прекрасним. Давайте сколихнемо гірським “контентом і трохи зменшимо негатив! Долучайтеся до ініціативи #гірськахвороба: використайте у своєму дописі хештег #гірськахвороба – опублікуйте фотографії гір – зробіть свій допис публічним. До ініціативи вже долучилися відомі альпіністи України, завзяті туристи і новинні ресурси Закарпаття.
І нарешті, наголовніше…
…Написати, ту саму статтю для розділу Мапа світу на Pro та відправити сюди: editor.pro@gorgany.com. Раніше може часу і не було, а тепер він є. При бажанні звісно можна написати роман, але навіщо роман, якщо можна поділитися своїми пригодам з іншими у форматі статті. І звісно, не забути перечитати те, що інші написали про різні куточки планети та надихнутися на нові далекі подорожі. Бо, повторюся, карантин рано чи пізно мине, а наша потреба досліджувати цей світ та бачити світанки та заходи сонця разом з мальовничими краєвидами – ні. Всім здоров’я та терпіння, все буде мандри!