Чеський бренд Lasting добре знайомий українським мандрівникам, адже якістю він не поступається іменитим в цій ніші Icebreaker (Нова Зеландія) та Smartwool (США), в той же час ціна в нього значно приємніша.  Восени команда Gorgany відвідала фабрику Lasting в м.Соколов, Чехія, щоб дізнатися більше про особливості технологічного процесу та модельного ряду чеського бренду.

Lasting: чеський бренд з характером

Своєю появою чеський бренд завдячує турбулентному періоду в кінці 80-х років. В цей час руйнувалися комінустичні режими в Cхідній Європі і з’являлося чимало можливостей розпочати свою справу. Тоді, у 1991 році сім’я засновників Марта та Рамір Волтер спробувала стартувати у кількох бізнесах, однак динамічний ріст прийшов коли вони, слідуючи рекламі на телебаченні, придбали свої перші станки для плетіння панчох та шкарпеток.  Успіх був не везінням, а логічним наслідком багаторічної, наполегливої праці. Тепер бренд експортує свою продукцію у понад 50 країн світу.

Ще на початку 2000-х років Lasting почав випускати термоодяг для аутдору та спорту. Спочатку це були виключно синтетичні моделі, однак з часом з’явилися і вовняні термокомплекти, термошкарпетки, і навіть, балаклави. Саме завдяки цьому рішенню, Lasting почав швидко зростати та здобувати популярність за межами Чехії. До речі, самі розробники відмічають постійне зростання попиту в більшості країн на комплекти на основі шерсті мериносів, і попри те, що в Україні сам термін “термобілизна” є відносно новим, в майбутньому також слід очікувати руху в цьому напрямку.

Виробництво

Бренд налагодив співпрацю із світовим виробником високотехнологічних волокон швейцарським Schoeller, тому має змогу використовувати найкращу сировину для своєї продукції. Тут слід сказати про ще один важливий момент: при виробництві термобілизни має значення товщина волокна. Скажімо, бабусин шерстяний светр, який вас колов ще в далекому дитинстві, мав у собі волокно товщиною близько 25 мікрон, сучасні волокна ж значно тонші. Багато виробників для виготовлення термобілизни використовують шерсть (18 мкрн.) тоді, як Lasting у своїх основних моделях має більш тонку (16 мкрн.). Моделі на основі 16ти мікроного волокна оцінять користувачі з підвищеною тактильною чутливістю.

Якщо говорити про виробництво термобілизни, воно мало чим відрізняється від виробництва решти одягу. Окрім однієї деталі, шерсть погано піддається фарбуванню та на неї технологічно важче та дорожче наносити принти, чим скажімо, на бавовну. Саме тому серед термофутболок зараз немає такої кількості варіантів принтів, однак розробники чеського бренду постійно експериментують з технологією нанесення і з часом планують розширити принтовані лінійки футболок з вовни.

Коли ми говоримо про безшовність термобілизни йдеться про умовну “безшовність”, оскільки, через особливості технічного процесу одним елементом шиється “тіло”, а рукави пришиваються окремо. Втім такий підхід дозволяє отримати в результаті більш зручну річ, ніж при традиційному зшиванні.

Для виробництва термошкарпеток зазвичай використовується більш товста 18 мкрн. шерсть (а в більшості виробників і товстіша 19-21 мкрн). Чому? Ноги менш чутливі, ніж інші ділянки тіла. В цій категорії Lasting нещодавно закупили нові італійські машини, які дозволяють отримувати складніші плетіння та кращий рівень компресії, тому незабаром можна очікувати нових більш технологічних моделей.

Моделі

Слідуючи за побажаннями ринку, чеський виробник, з цього сезону додав до своїх колекцій моделі з 18 мкрн., а також бленди з поєднанням вовни та віскози (одне з найбільш наближених до натуральних волокон на основі целюлози), ці моделі такі ж функціональні, однак більш доступні в порівнянні з відбірною 100 % шерстю. Як приклад, можна розглянути Lasting Winkl.

Як вибрати термобілизну?

Серед термобілизни Lasting можна зустріти, як класичні моделі без зонування (Mario), так і технологічні моделі з товстими та тонкими зонами для кращого термобалансу (Werolo (ч) | Werela (ж)). Якщо говорити про зоновані синтетичні моделі, то тут варто виділити – Tolo (ч) | Tela (ж), вони гарний приклад універсальної термобілизни, яка підійде для більшості видів фізичних навантажень, як для початківців, так і для тих, хто вже має досвід використання інших термокомплектів.

Термошкарпетки

І звісно, варто згадати ту позицію, де Lasting особливо сильний – термошкарпетки. Тут маємо три багаторічних вовняних бестселлера – WLS (літо)| WHI (міжсезоння)| WSM (зима), які традиційно мають перевагу над найближчими конкурентами за параметром ціна/якість.  З цієї лінійки я б особливо виділив Lasting WSM, в даний момент вони мої фаворити, як для трекінгу, так і для повсякденного носіння. При цьому якщо відійти від традиційного позиціонування їх виробником, як зимової моделі, виявиться, що вони прекрасно підходять, як для міжсезонного використання, так і для для високогір’я – влітку.

Екологія 

Серед цінностей компанії є також і відповідальне виробництво (sustainability), яке передбачає раціональне використання ресурсів та використання відновлювальної енергетики для роботи фабрики. Так, 35 відсотків енергії для виробництва Lasting вже зараз генерується з власних сонячних панелей, що зменшує викиди СО2 на 80 тон щороку. Бренд відмовився від пластику при пакуванні власної продукції та перейшов на картон.

Зараз Lasting це 100 тисяч одиниць термобілизни та 350 тисяч пар шкарпеток щороку. Бренд постійно працює над розширенням своїх лінійок термобілизни та створює дедалі складніші моделі. Для нас також було приємним відкриттям те, що серед співробітників компанії на різних позиціях є чимало українців. Можливо, саме це і є відповіддю, чому Lasting став одним з улюблених брендів, як працівників, так і клієнтів спільноти Gorgany.

Аутдорні бренди:

Salewa

Turbat

Zamberlan

Osprey

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *