Денис Цвеюк

Було бажання провести сірий та холодний український листопад у по-весняному теплій Європі. Омріяні Азорські острови не зовсім підходили по погоді, тому було прийнято рішення летіти на інший португальський острів – Мадейру.

Мадейра: трекінг з дитиною

Формат подорожі: активний відпочинок на острові з дитиною 2 років.

Нитка маршруту: Львів – Вроцлав – Лісабон – Фуншал (Мадейра) – Женева – Мюнхен – Київ.

Планування

Ми є великими любителями планування кільцевих маршрутів, тому зазвичай не беремо квитків в обидві сторони, а навпаки, плануємо маршрут так щоб можна було побачити різні місця і, часто, в різних країнах. Так було і цього разу: переліт у Вроцлав Wizzair та, наступного дня, Ryanair в Лісабон. Листопад є одним із найдешевших місяців для подорожей Європою тому ціна за кількагодинний переліт Вроцлав – Лісабон була дуже приємною. Холодний та дощовий Вроцлав змінився на сонячний Лісабон з його +18 °C. Ми провели 3 дні в Лісабоні і вирушили далі на Мадейру авіакомпанією EasyJet.

Для мандрівників, які будуть планувати свої подорожі цим лоукостом варто знати що, купляючи квитки для декількох людей та особливо на більше чим один переліт в одному бронюванні, ціна за квиток виходить дешевшою. Саме тому ми купили в одному бронюванні три авіаперельоти: Лісабон – Фуншал, Фуншал – Женева, та Женева – Мюнхен. В результаті ціна за кожен окремий квиток була в районі 8-15 євро.

Мадейра
Мадейра

Ознайомившись з інформацією про дороги та рух на Мадейрі, прийняли рішення не орендувати авто так як жоден з нас на той час ще не був достатньо впевненим водієм. Тому по острову пересувались автобусами та, інколи, таксі. Автобусами користувались для пересування між містами, таксі брали коли було потрібно під’їхати вранці на початок маршрутів або просто до цікавих місць де не їздить громадський транспорт.

Житло шукали з розрахунку що хочемо побачити різні частини острова не витрачаючи додатковий час на дорогу кожного дня. На острові ми провели майже 3 тижні, тому сумарно зупинялись в 5 різних місцях, як в Фуншалі, так і на півночі острова. Можемо рекомендувати пошук апартаментів як на Airbnb, так і на Booking.com. На останньому іноді можна знайти вигідніші пропозиції. Житло бронювали в останній місяць перед поїздкою і виявилось, що в такий, здавалося б невисокий сезон, більшість хороших варіантів на Airbnb була зайнятою. Мадейра є дуже популярним напрямом у туристів з Великобританії та Німеччини в будь-яку пору, тому про житло краще потурбуватись зарання.

Піших маршрутів на острові дуже багато. Практично всі цікаві маршрути та їхні описи можна дізнатись взявши брошуру в аеропорту після прильоту. Повірте, цього точно буде достатньо щоб заповнити весь вас час не Мадейрі, незалежно від того на скільки часу ви туди приїхали.

Мадейра відома своїми левадами, які являють собою систему зрошувальних каналів побудованих місцевими жителями для того щоб забезпечити водою з дощової північної частини острова виноградники та фруктові плантації в посушливій південній частині.

Левади споруджувались шляхом обгороджування камінням або бетонуванням канав з водою. Зараз вздовж левад проходить більша частина туристичних маршрутів на Мадейрі. Зазвичай левади обгороджені перилами для страхування, однак їх надійність перевіряти не рекомендуємо. 🙂

Перший маршрут який ми пройшли має назву Vereda da Ponta de São Lourenço.

Його варто пройти як мінімум тому, що ландшафти кардинально відрізняються від потопаючої в зелені іншої частини Мадейри.

Тут вас чекає пустинний, практично марсіанський пейзаж. До місця старту можна доїхати на авто або автобусі. Сама довжина маршруту складає 7.2 км в обидві сторони. Обов’язково запасіться їжею та водою так як на маршруті магазини/кафе/ресторани відсутні.

Мадейра
Мадейра

Мабуть, одним із найменш безпечних, але безумовно найбільш видовищних, є маршрут від вершини Піку-ду-Аріейру (1818м) до Піку-Руйву (1861м).

Якщо ви на орендованому авто, майте на увазі що вам потрібно буде пройти маршрут в дві сторони 🙂 Ми дістались до Піку-ду-Аріейру на таксі перед сходом сонця із містечка Сантана. 20 хв захвату від спостереження за пробудженням природи і йдемо на початок маршруту.

Довжина маршруту близько 6 км, є трохи коротший варіант, але він був закритий через обвали. Сам маршрут є достатньо складним, особливо якщо за плечима важливий вантаж у вигляді 2-річної доньки яка іноді любить похитатись в різні сторони. Тому, просто тримайте рівновагу та не дивіться вниз.

Бажано мати з собою налобний ліхтар, так як на маршруті наявні різної довжини тунелі. Йти тунелем з дитиною яка знаходиться в переносці на плечах – складніше, тунель може зменшуватись і доводилось йти наполовину зігнувши ноги щоб дитина не вдарялась головою.

Сказати по правді, це один із найкрасивіших маршрутів який ми проходили в житті.

Для тих, кому важливіше сам факт підкорення Піку-Руйву, є коротший варіант. Якісь 2 км порівняно простою стежкою через Achada do Teixeira і ви на вершині.

Мадейра
Мадейра

До початку маршруту можна доїхати на авто яке залишається на парковці. Ми скористались цим варіантом на зворотньому шляху, спустившись до парковки та домовившись з гостинними німцями, що ті підвезуть нас в Сантану. Тому, з впевненістю заявляємо що автостоп з дитиною на Мадейрі можливий.

Ще один маршрут вартий уваги має назву Levada do Caldeirão Verde, який бере свій початок від Quemadas Foresty Park, що недалеко від Сантани.

Він проходить вздовж левад і в багатьох випадках доведеться йти прямо по бетонованій частині левади, розминаючись при цьому з туристами які йдуть назустріч. На маршруті є декілька тунелів, тому наявність ліхтарика є необхідністю. Маршрут має довжину 6.5 км в одну сторону.

Таксист, який віз нас на початок маршруту порадив не йти зворотньою дорогою, а натомість пройти додаткові 4.5 км в сторону села Ilha. Забігаючи наперед скажемо що це було не найкраще рішення, так як маршрут виглядав закинутим і абсолютно безлюдним. Однак до села Ilha ми таки вийшли звідки автостопом досить швидко дістались до Сантани.

Однак з містечок, яке найбільше вразило красою навколишніх пейзажів було Сан-Вісенте на півночі острова. Воно затиснуте поміж високих гір тому 2 дні перебування там супроводжувались спогляданням неймовірних гірських хребтів, а також походом в підземну печеру та вулканічний центр, де можна дізнатись багато цікавої інформації про сам острів та його походження.

Ще одним місцем вартим щоб його відвідати є Порту-Моніш з його вулканічними басейнами. Вартість вхідного квитка 1.5 євро.

Мадейра
Мадейра
Мадейра

Також звідси можна здійснити поїздку в місцевість під назвою Фанал. Вона відома своїми реліктовими лавровими деревами деяким з яких більше 500 років. Чудернацькі дерева та повна відсутність людей створюють по-справжньому магічну атмосферу.

Загалом, Мадейра стала для нас одним із найцікавіших напрямків в Європі. Легкість добирання, вражаючі краєвиди, чудовий клімат, велика кількість овочів, фруктів, та свіжих морепродуктів. На острові дуже багато трекінгових маршрутів різного рівня складності та тривалості, тому ми однозначно рекомендуємо відкрити для себе Мадейру мандрівникам з дітьми.

Бюджет подорожі: приблизна вартість всіх авіаквитків склала 450 євро на трьох з багажем, житло 30-45 євро/добу. Готували переважно в апартаментах, інколи був включений сніданок.  

Спорядження:

Дитяча переноска Osprey Poco, рюкзак Osprey Exos 48, трекінгові кросівки, бажано мати фліси та дощовики.

Налобний ліхтар або хороший ліхтар в телефоні.

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *