Олександр Ткачук

Олександр Ткачук

Чому для подорожі обраний саме цей регіон:

Україна – досить велика країна, але в більшій мірі одноманітна. Окремо виділяються морські узбережжя та гори. Ще є унікальні природні місця, такі як Подільські Товтри. Товтри – це залишки узбережних рифів, які сформувались приблизно 15-25 млн. років тому. Колись тут було Сарматське море. На півдні товтри переходять в Дністрянське пониззя, перлиною якого є вже штучно створена місцевість під назвою Бакота.

Подільські товтри не обтяжені інфраструктурою та дорогами. За гарної погоди (без дощу), цей край прекрасний для мотоподорожей в off-road стилі. Така форма подорожі є оптимальною, тому що між різними товтрами, Китайгородським відслоненням, Бакотською затокою, водоспадом Бурбун відстані вимірюються десятками кілометрів, що для пішого туризму одноманітно-довго, а для автоподорожі розбитими гравійними дорогами не комфортно.

Формат: мотоподорож.

Мотоподорож Поділля

Нитка маршруту:

Київ – Житомир – Любар – Самчики – Хмельницький – товтра Сокіл (Карачківці) – товтра Самовита – Кам’янець-Подільський – Китайгородське відслонення – Бакота (Гораївка) – водоспад Бурбун (Лисець) – Сокілець – Нова Ушиця – Віньківці – Старокостянтинів – Житомир – Київ. Маршрут надано Mototravel.agency, його протяжність – 1120 км.

Подільські Товтри: мотоподорож

Пересвідчившись, що на вихідних не дощитиме, у п’ятницю вирушаємо. Відправною точкою для дослідження Подільських товтр буде Хмельницький. З Києва 350 км асфальтованою дорогою, крім ділянок Любарського району та Хмельницької області, не є проблемою. Із зупинками на АЗС та відпочинком у палацо-парковому ансамблі “Самчики” (досить симпатичне місце) дорога зайняла біля 6 годин.

Між Чудновим та Любаром залізничний переїзд був закритий на ремонт. Про це сповіщали одинокі борди, на які мало хто звернув увагу, тому перед переїздом накопичувались автомобілі та вантажівки, які змушені були розвертатись та шукати об’їзду. Але не моторайдери, які прагнуть офроуду) До речі, для переїзду перешкод та off-road подорожей варто відвідати декілька уроків у Motorancho.

Мотоподорож Подільські Товтри

Товтри з’явились несподівано. Чи ми були захоплені практикою їзди по бездоріжжю та полями, що не побачили великі пагорби, увінчані камінними шапками. Коли піднялись на товтру, побачили всю красу місцевості.  Всього налічується біля 160 товтр, кожна з яких має свою назву. Максимальна висота – 401 м. над рівнем моря, але висота над оточуючою рівниною – 60-65 м. Це не гори, але щось в товтрах є, що важко описати. Можливо, усвідомлення їх мільйонного віку?

Мотоподорож Поділля

Покружлявши навколо Товтр, вирушили в Кам’янець-Подільський до фортеці. Наступним пунктом призначення було Китайгородське відслонення.

Розріз біля Китайгорода демонструє відкладення періоду силуру і девону (палеозойська ера). Такої структури пісковиків в Україні не бачив, але схожу спостерігав на Синайському півострові. Дістатись відслонення можна тільки грунтовкою. Кам’янисті спуски та підйоми примусили достатньо напружитись. І знову ж, на пагорбі краєвиди несамовиті. Розлив річки Тернава затопив дорогу, тому знов прийшлось виїжджати на скелю до села. Далі грунтові дороги, стежки та переїзд річки Студениця в брід. На вечір дістались до Бакоти.

Мотоподорож Поділля

На місці древнього міста Бакота тепер Дністровське водосховище. Красиві місця. Сюди приїжджають з наметами, щоб заночувати хоча б на одну ніч. Виймаємо з мотокофр намети, каремати, спальники, надувні подушки, складні стільці, пальники, сублімовану їжу, посуд та вино (все, крім вина (поки), можна придбати в Gorgany). За годину табір розбитий, вечеря готова. Після розмов про подорожі, заграв варган. Дивовижно. Хтось пішов спати в намет, а хтось закутався у спальник просто неба. Недалеко від цього місця проходив Чумацький шлях. На Бакоті в серпні неймовірно зіркове небо.

Мотоподорож Поділля

Зранку досить далеко чути голоси. Навколо ще табори автомобілістів. Пальником швидко нагріли воду. Приготували кави та залили Їдло (сублімована вівсянка з журавлиною та горіхами). Час збиратися до Києва. Все-таки мотоподорожі відрізняються від автомобільних, тому вся поклажа має мати найлегшу вагу та найменший об’єм

Далі знову off-road до водоспаду Бурбун. Неочікуваний сюрприз – як сам водоспад з холодною водою, так і значна кількість відвідувачів: від подорожуючих мотоциклістів до груп туристів на автобусах.

Мотоподорож Поділля

І знову бездоріжжям до села Сокілець, яке було виселене під час будівництва Дністровської ГЕС. Напрямок, де проїжджають ендуро-туристи, мотоблоки та … мікроавтобуси. Хоча ні, мікроавтобус приїхав іншою дорогою, тією ж і повернеться) Сокілець остання точка маршруту. Далі шлях на Нову Ушицю, асфальт, Київ.

Ще багато місць залишилось нерозвіданими: печера Атлантида, Совий Яр, Смотрицький каньйон, інші локації в Товтрах. Гарна енергетика у цьому краї. Природа захоплює своєю красою та відсутністю значної кількості людей. Подумав про Burning Man, де після фестивалю природа має залишитись в первозданному стані. Візьміть з собою пакети для сміття та приберіть за собою до найменшого клаптика паперу (ланцюг змащувати також відмовився), щоб і Бакота була найчистішим місцем в Україні. Повертатись сюди планую не раз (піску тут немає, але в дощ глина не дозволить рухатись мотоциклом).

Мотоподорож Поділля

Список спорядження:

Ключі до мотоциклу, ремкомплект для шин, насос, монометр, туристичні черевики, захисна екіпіровка, аптечка, гідратор, запасний ключ від мотоцикла, мотодощовик, намет, спальник, каремат, пальник, налобний ліхтарик, туристичний посуд, сублімована їжа, вода, легке взуття, штормовка, фліс, зарядний пристрій, засіб від комарів, вологі серветки, гігієнічні засоби.

Висновок по спорядженню:

Пальник та ліхтарик дозволяють не палити багаття. Води багато не буває. Важке спорядження має розміщуватись на дні кофр (знижує центр тяжіння). Кофри бажано мати м’які. Намет має бути невеликим (поміщатись у кофр). Ідеально – із зовнішніми дугами – такий розкладається за лічені хвилини, що важливо, коли на місце ночівлі прибуваєш пізно або швидко насувається гроза.

Також слід зазначити щодо екіпірування. Off-road потребує обов’язкового екіпу: боти, захист колін, панцир, захист ліктів, шолом. Коли спекотно, це напрягає, але гідратор з водою (must have) вирівнює стан. Навіть, якщо не впав у такій подорожі, впадеш у наступній, а захист мінімізує пошкодження. Звісно, потрібно бути готовим до того, що ліс, поле приберуть зайві деталі з мотоциклу і він вже не буде таким, як раніше 😉 Зазвичай, страждають дзеркала (краще замінити на складні), вітровики (потрібно встановити на нижній позиції або взагалі зняти), захист ручок (замінити на міцні та надійні). Багаж має бути закріплено “намертво”. Для того щоб екіп трохи підсох гарно служать резинки з гачками для кріплення вантажу, і які взагалі не можна використовувати для самого кріплення вантажу.

Мотоподорож Поділля

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *