Андрій Ткач активно займається бігом з 2014 року. Особливо полюбляє бігати по пересічній місцевості. Учасник багатьох змагань з трейлового бігу. Андрій протестував нові кросівки від Salewa MS Lite Train і ділиться своїми враженнями.

Вступ

Пригадую перший раз десь в інтернетах побачив прототип бігової моделі кросівок Salewa. Було це минулого 2015 року. На той час моє захоплення бігом переросло в щось на кшталт погоні за трофеями. Кидаючись на всякі маркетингові заманухи, почав купувати багато різного спорядження, зокрема і кросівки. До того вже мав 2 пари кросівок Salewa – Wildfire Vent i Firetail. Як перші так і другі успішно долали Gorgany Race декілька разів, але для бігу вони були трохи незручні.

Тоді прикинув для себе, що непогано було б побігати таки в бігових, а не трекінгових кросах від Salewa. Офіційний реліз планувався на початок 2016 року. Сам бренд досить надійний і якісний, то чому б не спробувати щось новеньке? В додачу до всього зацікавила новинка – що підошва буде виготовляти компанія Michelin.

Новинка на ринку

І ось з’явились нові Salewa MS Lite Train i Salewa MS Ultra Train у мережі Gorgany.com. Бачив, що на Карпатію вже запізно купувати, тому вирішив “затарити” якусь модель після Карпатії. І тут на тобі – бігові кроси Salewa в призовому фонді, але на інших дистанціях. Вже навіть було бажання змінити дистанцію, але цього року Карпатія ULTRA була для мене основним стартом. І тут на тобі знову – мені пропонують потестувати будь-яку пару бігових кросівок Salewa на тій же Карпатії. Так як у всіх магазинах не знайшлося мого розміру, то самі кроси отримав згодом.

Перші враження від кросівок дуже позитивні: зручні, легкі, агресивний протектор

Перші проби

Після виснажливих стартів червня почались монотонні пробіжки липня. Бігати по стадіоні не було ні сили, ні бажання, тому час і місця для тестування Salewa MS Lite Trail знайшлись самі по собі.

Перші враження від кросівок дуже позитивні: зручні, легкі, агресивний протектор. В сам раз для пересічної місцевості. Для тестування старався охопити різний рельєф і поверхні: гори, дороги, каміння, болото, трава і так далі. По суті модель мені дуже сподобалась, але як то кажуть, мають бути якісь “але”, про які трохи згодом.

Особливо хочу наголосити на надійності і впевненості на спусках – ти біжиш і відчуваєш, що підошва хапається за поверхню як кігтями.

Пробіжки пробіжками, але на змаганнях оцінити якість і надійність спорядження буде набагато ефективніше. Вирішив в них бігти Pikuj Skyrun 13 серпня. Дистанція виявилась досить зручна для бойового хрещення – підйоми, спуски, дороги, стежки, технічні кам’янисті ділянки, трішки болота. Змагання пробіг без будь-яких несподіванок. Особливо хочу наголосити на надійності і впевненості на спусках – ти біжиш і відчуваєш, що підошва хапається за поверхню як кігтями. Цю якість особливо зацінять ті, хто полюбляє швидкі, дикі спуски і проходження технічних ділянок. Ще хочу підтвердити той факт, що спеціальна геометрія підошви сприяє швидкому відлипанню болота.

Бойове хрещення

Спеціальна геометрія підошви сприяє швидкому відлипанню болота.

Підсумки.

А тут по пунктиках.

Позитивне

  1. Легкі. Після досвіду бігати в Wildfire Vent i Firetail різниця відчувається. Вищезгадані моделі прекрасні для трекінгу, але бігати таки краще в призначеному для того взутті.
  2. Агресивний протектор. Файно тримає ногу на різних поверхнях: болото, каміння, гірські стежки, трава і так далі.
  3. Акуратність. Хочу також підкреслити стильний зовнішній вигляд – мало швів, приємні кольорові гами, нічого зайвого. Плюс кроси легко чистяться. Самоочистка по дистанції також працює відмінно.
  4. Надійність. Поки важко сказати як довго вони мені служитимуть, але інші моделі Salewa вже не один рік бережуть мої ноги в досить екстримальних походах/забігах. І цю модель я особливо не жалію. Їх створили для того, щоб бігати всюди, тому було б гріхом берегти їх від болота і каміння. Набігав вже десь 150-200 км. Результати пробіжок на фото.

Стильний зовнішній вигляд – мало швів, приємні кольорові гами, нічого зайвого. Самоочистка по дистанції також працює відмінно.

Негативне

  1. Перші рази трохи натирало мізинці при довших пробіжках на 20+ км, особливо, коли рельєф був горбистий. На спусках відчуття були найбільш виразні. З іншого боку – з часом все нормалізувалось. Проте хочу відмітити завуженість передньої частини кросівка. Акуратно треба вибирати розмір особливо тим, у кого широка ступня.
  2. Ціна. Як на мене, ціна висока як для пересічного українця. Проте аналогічні моделі інших брендів коштують приблизно так само. Тому вибір за вами.

Загальне

Фото: Lukasz Warzecha (lwimages.co.uk)/outdoorsmagic.com

Особисто для себе, цю модель розглядаю для більш коротких і технічних забігів. У кросівках Salewa MS Lite Train хочеться бігти швидко. Наразі стан кросівок ідеальний, але цікаво на скільки кілометрів їх вистачить. Більшість пробіжок в Lite Train роблю в горах тому це ще один плюс до їхнього хорошого стану. Ну і як казав Форест Гамп: “І це все, що я можу про це сказати”. Якщо в когось є запитання, з радістю відповім.

Кросівки Salewa MS Lite Train та Salewa MS Ultra Train у магазині Gorgany

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *