Ми отримали багато позитивних відгуків після публікації матеріалу про мандрівки з маленькими дітьми, тож в продовження теми зібрали для вас більш детальні поради щодо ночівлі з немовлям в наметі. Цього разу своїм досвідом, списком спорядження та висновками ділиться директор мережі Gorgany та мама тримісячної Яринки, Оксана Донець.

Ночівля в наметі з немовлям. Поради та спорядження

Подорожуючи Карпатами, ми завжди ночували в наметі, це було просто, бюджетно і найгарніші місця заглядали нам в намет разом зі сходом сонця. Коли вранці виходиш з намету на вологу від роси траву і свіже повітря, з’являється особливе відчуття злиття з природою. Подорожуючи Європою, ми ще й мали можливість зупинятись в організованих кемпінгах, і окрім всього переліченого, гарячий душ додавався як бонус.

Коли в нас народилась Яринка, і ми вже втрьох почали мандрувати Карпатами. Для цього я вперше шукала житло у вигляді готелів та хатин. Це виявилось справою нелегкою. В незайманих місцинах, часом, було важко знайти гарний готель, а без ковролінів і оленячих ріг – майже неможливо. Багато місць у реальності не завжди відповідають описам на сайтах. Також готелі часто встановлюють мінімальну кількість ночей перебування та інші правила, що створюють додаткову залежність. А ще, такий стиль відпочинку у Карпатах виявився доволі дорогим.

Ми роздумували про варіант ночівлі в наметі, проте не дуже розуміли як нам спати з такою маленькою дитинкою до настання літа, коли ночі в горах ще холодні. Яринка звикла спати притулившись до мами і тата, тому  варіанти з конвертом з овчини чи комбінезоном нам не підходили. А ще, її зовсім маленьку було страшно загубити серед спальників та іншого добра в наметі.

Мене турбували доволі стандартні батьківські питання: чи буде спати, чи не буде плакати, чи не перегріється, чи не змерзне, чи це безпечно з точки зору вільного дихання і як я буду її розважати під час дощу?!

Та все ж, любов до гір та активного відпочинку спонукали нас взяти Яринку та поїхати на стартову галявину цьогорічних перегонів Gorgany Race. Готелів там просто небуло, тож у свої три місці Яринка кілька днів жила з нами в наметі на березі озера в горах поблизу села Луквиця, що на Івано-Франківщині.

Трохи заспокоювало те, що на календарі – перші числа липня, і нічна температура піднялась до 15 градусів. Однак погода, як то завжди в горах, часто змінювалась: часом пекло сонце, часом поливали грози і дув дуже сильний вітер. Комарі та мошка прилітали до нас вечорами. У таких умова спорядження відіграє неабияку роль для комфорту нас і малечі, тому про нього детальніше.

Спальні мішки

Ми зістібнули разом два літні спальники Trimm Impact (лівий і правий). Всередину на замок поклали покривальце для Яринки. Воно затуляло замок, і дитинку на ньому було легко переміщати. Погодувавши, ми підтягували її повище, щоб випадково не прикрити краєм спальника. Перед сном ми накрили Яринку ще одним покривальцем, самі ж закутались у краї спальників. Я спала в светрі, так було комфортніше під час годувань.

Чи це було зручно? Вміру зручно, проте конструкція зістібнутих спальників передбачає дитину лише посередині. Тому ми мінялися місцями з Андрієм всю ніч для більш комфортного годування, а Яринка їсть що дві години.

Хочемо спробувати альтернативний варіант зі спальником ковдрою trimm, як покривало для всіх трьох, та чохлом-простирадлом для килимка Exped. Це звісно літній варіант.

Мої страхи щодо “змерзне, перегріється і не матиме чим дихати” були безпідставними. В холодніші ночі я тепліше одягала Яринку і прикривала ще своїм спальником. В тепліші ночі – легший одяг і покривальце. Шапочки не одягала бо вона їх не любить 🙂 Яринка спала на спині, ми підсували її повище, і не загромаджували речима верх намету, відповідно дихала вільно.

Намет

Ми жили у наметі Bigagnes (в Україні таких немає, по конструкції та розмірах він схожий на Turbat Shanta). В нього два тамбури, що було корисно для купи речей та хорошої вентиляції. Ширина намету в плечах була 130 см, висота 105 см.

За умов ночівлі з дитиною такий намет забезпечує мінімалістичний комфорт. При своїй вазі 1.4 кг він достатньо великий та зручний, і є оптимальним вибором для походів з рюкзаком. Проте якщо це кемпінг, поїздка машиною і тривалий час, то він не найкращий вибір. За три ночі я втомилась від обмеженого простору. Це особливо було відчутно у випадку поганої погоди, та вечорами, коли вилітала мошка. Також в ньому було не зручно мотати слінг.

Окрім цього за таких умов доволі не комфортно робити висаджування дитини. Вночі вдома я висаджую Яринку. В наметі я спробувала один раз це зробити і покинула ідею: в намет налетіли мошка та комарі, було доволі холодно і незручно, відповідно дитина плакала.

Для кемпінгу вартувало б мати інший намет, більший. Переглядаємо зараз цікаві варіанти в Salewa та Exped.

Мої страхи щодо можливого плачу в наметі не справдились. Під час дощу Яринка спала і розважати її не було потрібно, вночі ж на свіжому повітрі теж дуже добре спала.

Килимки

Ще до народження дитини ми придбали суперлегенький подвійний надувний килимок Exped hyperlite duo. Але з Яринкою нам він не дуже підійшов. При спробах “тихесенько” вилізти з намету він занадто гучно шурхотів. Проте був дуже зручний тим, що займав весь простір намету і дитинка не спала в дірці між килимками. Доброю альтернативою буде варіант самонадувного Exped Sim UL Duo, маємо такі одинарні, не шелестять. Але вага і об’єм, звісно, більші.

Слінги

Маємо шарф Didimos ocean (6m). Ідеальний для підйомів в гори та тривалих прогулянок. А також Didimos Lisa з кільцями, коли потрібно швидко замотати на недовгий період в таборі. А також він дуже зручний для годування.

Загалом, мій список для пакування на цю триденну поїздку виглядав так:

 1. Намет
 2. Тент (сонце, легкий дощ)
 3. Два спальники що зістібаються
 4. Килимок двомісний надувний
 5. Покривальця 2 дитячі
 6. Слінги 2 (шарф та кільця)
 7. Каремат (звичайний, для лежання на вулиці)
 8. Парасоля
 9. Туристичне розкладне кріселко (годування, читання – для мами)
 10. Водонепроникні пеленки 2
 11. Муслінова пеленка (від сонця та як тонке покривальце)
 12. Пеленка байкова 2
 13. Шматки на слюні 3
 14. Іграшки 3
 15. Баф Wind X Treme (на голову: сонце, вітер, холодні ночі)
 16. Шапка
 17. Бодіки 2
 18. Кофточки 4
 19. Чоловічок 2
 20. Штани 2
 21. Шкарпетки 3
 22. Пінетки
 23. Гетри
 24. Флісові штани
 25. Кофта флісова
 26. Кофта легка котонова
 27. Легкий літній комбінезон
 28. Аптечка
 29. Косметичка
 30. Кульки для сміття
 31. Туалетний папір
 32. Салфетки вологі
 33. Памперси 20
 34. Пляшка на воду для мами

В підсумку, ми мали цікавий досвід і мило провели час. Яринка спала та поводилась як зазвичай (адже вдома ми теж гуляємо часом цілими днями в саду), виглядала щасливою.

Мені здалось, що вона була більш емоційно збуджена, не певна чи це спричинено природою, чи переїздом, чи через те, що навколо часом було купа людей. Проте я її легко заспокоювала просто частішим прикладанням до грудей.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *