Український бренд туристичного одягу Turbat випустив мембранну спідницю для походів під назвою Isla Kilt, що підійде як жінкам, так і чоловікам. 

 

Не найочевидніший елемент туристичного екіпу – спідниця має своїх прихильників серед тру-хайкерів та любителів ультралайт-спорядження. Однак її потенціал значно ширше, адже саме спідниця, що захищає від дощу нижню частину тіла вирішує постійну дилему, перед якою постає кожен мандрівник горами.

 

Про те, як з’явилася трекінгова спідниця, її переваги, про ситуації, в яких вона виявилась корисною піде мова в цій статті.

 

Яка ще спідниця!? Є ж штани

 

Існує велика кількість варіантів, що вдягати на ноги в похід горами. З найочевидніших, трекінгові шорти на спекотну погоду, та трекінгові штани на прохолодну. Також під шорти можна одягти бігові тайтси чи термобілизну. Таке рішення захистить вашу шкіру на ногах від ультрафіолету, якого в горах багато, і від гілок жерепу чи інших чагарників. Коли ж поході вас чекає мокра погода, дощ, проходи кущами з яких ви збираєте всю воду, ви постаєте перед вибором. 

 

Ви можете залишитись в трекінгових штанах, вони будуть мокрими і це часом дуже неприємно, особливо коли вода стікає з куртки в область паху. Проте штани все ще захищатимуть вас від вітру, а коли дощ закінчиться швидко, то вони висохнуть від тепла вашого тіла. Другий варіант – надягти мембранні штани. Ноги будуть сухими, але мембрана все ж парить, і є вірогідність змокнути зсередини. Крім того, хоч більшість мембранних штанів мають конструкцію самоскидів, та все ж вдягати їх коли дощ почався і знімати, коли він закінчився може бути морокою.

Ще один варіант для тих, хто не боїться змерзнути – йти в шортах. Менше мокрої тканини, що неприємно прилягає до тіла і краде ваше тепло, більше вентиляції. Саме так я пройшов світ перший похід Лофотенами при середній температурі 12 градусів і регулярним дощем. Люди дивувались, але, можливо, заздрили. 

 

Додайте до цих роздумів, що дощ може бути непостійним, він може багато разів починатись і закінчуватись, міняти свою інтенсивність, після дощу краплі залишаться на гілках жерепу і ви все одно зберете їх своїми штанами. В такому контексті ідея вдягати мембранні штани як тільки почне накрапати вже не виглядає такою практичною.

 

 І ось тут з’являються роздуми про водозахисну спідницю. Її набагато легше знімати та одягати, ніж мембранні штани. У неї значно менша вага і вона не займає місця в рюкзаку. І ваше тіло у спідниці вентилюється значно краще, ніж у мембранних штанах. Одним словом, лише переваги.

 

 

Ну добре, а чому вона все ще не така популярна?

 

Ми не будемо писати про гендерні стереотипи. Зазначимо лише дві думки. Концепт спідниці вже присутній в туристичному одязі. Плащ-пончо виконує ту ж функцію, захищаючи пахову область від дощу та вітру. Тож ті, хто обирає цей тип захисту від непогоди, спідниці не потребують. Проблема з ним тільки в тому, що він парить у верхній частині тіла та не зручний у вітряну погоду через широкий крій. Другий нюанс, саме у Шотландії, місця де хмарно більшу частину часу, квілт зі щільної вовни став базовим елементом одягу. 

 

Сама ж ідея трекінгової водозахисної спідниці, скоріш за все, виникла серед DIY-ентузіастів легкохідного спорядження в Сполучених Штатах. Якщо у сонячній Каліфорнії потреби у спідниці не було, то на півночі Західного узбережжя, де проходить частина Pacific Crest Trail, на Апалачській стежці, де дощі є частими, такий елемент одягу виявився цілком доречним. 

 

Люди робили собі спідниці з різноманітних матеріалів: силіконізованого нейлону, DCF, полікро, тайвеку та навіть просто з клейонки. Часто це були мультифункціональні рішення, спідниця була водночас і футпринтом і водонепроникним чохлом. 

Згодом маленькі бренди підхопили цю ідею і почали випускати свої варіанти, серед яких найбільш популярними виявились спідниці з мембрани та силіконізованого нейлону. Зараз можна зустріти велику кількість американських та скандинавських виробників (там теж багато дощів), що роблять водозахисні спідниці. Як приклад, одним з таких брендів є відомі Z-packs. 

 

Turbat Isla Kilt

 

Поява мембранної спідниці в українського бренду Turbat є цілком логічною. Якщо ви компанія, що географічно прив’язана до Альпійського регіону чи Південної Америки, Гімалаїв, то дощова спідниця не буде актуальної у вашій колекції. Погода в цих місцях є легко передбачуваною. А от якщо ви орієнтуєтесь на клієнтів, які подорожують Скандинавією або дощовими регіонами США чи Карпатами, де також випадає багато опадів, то зробити спідницю буде гарною ідеєю.

Turbat зробив спідницю з 2,5-шарової мембрани з показниками водонепроникності та дихання 10\10к. Це значить, що вона є легкою (122 грами), компактною, захистить від дощу, та разом з тим буде добре дихати. Вона є універсальною як для хлопців, так і для дівчат, і якщо у вас середній зріст, приблизно 175 сантиметрів, то вона буде вам трохи нижче коліна. 

 

Її легко знімати та одягати, кінці сторін не зшиті а ширина регулюється довгою липучкою. Через це матеріал з обидвох кінців накладається і роблячи широкий крок вам буде зручно, спідниця залишатиметься вільною і разом з тим не утворюватиметься відкрита щілина. На поясі є резинка з якою буде окей присідати і нагинатись. Також є маленька кишенька, куди можна спакувати спідницю.

 

Висновок

 

У Turbat вийшла хоч і незвична, та цілком життєздатна альтернатива мембранним штанам, спідниця вдягається та знімається за кілька секунд, легко пакується та займає місце на долоні. В ній вам точно буде комфортно під час трекінгу в Карпатах та інших регіонах де часто йде дощ, серед мокрих кущів і високої трави.

Спідниця Turbat на нашому сайті

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *