Цьогоріч один з провідних виробників у світі рюкзаків, американський бренд Osprey випустив декілька оновлених моделей та абсолютну новинку – модель Hikelite. Він вийшов відразу у двох об’ємах – 18 та 26 літрів та досить широкому різноманнітті кольорів – чорний з сірими лямками, темно-сірий з жовтими лямками, зелений, синій та червоний. Нова модель справді приємно дивує багатофункціональністю і підійде для одно-дводенних походів, мандрівок між містами, щоденного використання в місті та для їзди на велосипеді.

Помітно, що при розробці цих моделей Osprey базувався на популярних моделях Daylite і Daylite plus, але додав вентильовану спинку airspeed, яка добре відома нам з не менш популярних моделей Synchro та Stratos.

Я придбала для себе версію з більшим літражем і вже встигла навіть покористуватись нею кілька місяців, тож давайте оглянемо цікаві деталі цього універсального наплічника.

Зовнішня передня кишеня Osprey Hikelite 26

Якщо порівнювати між собою Hikelite на 18 і 26 літрів, то найперше в око впадає додаткова передня кишеня у наплічнику більшого об’єму (у 18-тилітровій версії її немає, аналогічно, як було з Daylite і Daylite plus). Сюди можна зручно помістити куртку, якщо очікується дощ чи покласти велошолом, так як спеціального кріплення для нього тут не передбачено. Кишеня виконана з основної тканини рюкзака, яка має товщину в 100D. Конструкція продумана так, щоб можна було легко оглянути весь вміст, проте при цьому кишеня не є дуже глибокою.

Також версії з різним літражем відрізняються власне об’ємом основного відділення. У всьому іншому їхні конструкції аналогічні.

Бокові кишені у Osprey Hikelite

У наплічнику є місткі бічні кишені виконані з міцної і дуже еластичної сітки PowerMesh, яка добре тягнеться у всіх напрямках. Навіть, якщо наплічник буде повністю заповнений, тут легко можна розмістити літрову пляшку з водою чи термогорнятко. Об’єм наплічника легко регулюється за допомогою двох бічних строп. В 26 літровій версії верхні стропи одночасно є кріпленням передньої кишені. Однак виробник завбачливо пропустив стропи через плоскі пластикові петлі, щоб речі з кишені не випали, коли ви відстібнете верхні фастекси.

 

Є ще одна, досить велика, кишеня з окремою блискавкою вгорі. Її внутрішня частина зроблена з матеріалу, який запобігає подряпинам різноманітних лінз і гладких поверхонь. Тут можна спокійно розміщувати свій смартфон чи окуляри від сонця.

Верхня кишення у Osprey Hikelite

В іншому випадку – ця кишеня чудово підійде для документів і ключів, для яких тут навіть передбачений спеціальний карабінчик і кишенька в кишені.

Карабін для ключів у Osprey Hikelite

Приємним бонусом цього наплічника є наявність чохла від дощу (рейнкавера) в комплекті. Тому для нього передбачена окрема функціональна кишеня на дні рюкзака. Там також є кріплення для рейнкавера, щоб його у вас випадково не вихопив вітер. За потреби рейнкавер можна відчепити і комфортно просушити. В цій моделі він приємного зеленого кольору з нанесеним світловідбивною фарбою логотипом. До слова, нижня частина наплічника виконана з надзвичайно зносостійкої чорної тканини подібної до Cordura, то ж ви можете спокійно ставити наплічник на будь-які поверхні і не боятись, що дно швидко протреться. Замочок кишені для рейнкавера захищений від попадання бруду захисною планокою.

Рейнкавер у Osprey Hikelite

Також в нижній частині рюкзака ми бачимо дві маленькі петлі для кріплення трекінгових палиць. Згори палиці можна закріпити головними стропами.

 

Також Osprey Hikelite оснащений поясним ременем, який дозволить краще стабілізувати наплічник та розподілити вагу. Пояс суттєво впливає на комфорт тривалого несення наплічника, особливо в умовах складного рельєфу. За потреби цей пояс можна легко зняти, якщо ви використовуєте рюкзак в місті чи для економії ваги.

Кріплення поясу Osprey Hikelite

Наплічник сумісний з питною системою, для якої є спеціальна кишеня всередині наплічника. Для кріплення системи також є коротенька стропа з маленьким фастексом. У міських умовах ніхто не забороняє використовувати цю кишеню для носіння ноутбука чи документів, хоча це буде менш комфортно ніж наприклад у серії міських рюкзаків Osprey 24/7.

Вентильована спинка, спосіб закріплення трекінгових палиць та кишення для питної системи Osprey Hikelite

Клапан для виведення трубки назовні – максимально непомітний. Лямки чудово вентилюються, та не натирають. З внутрішнього боку вони виконані з повітропроникної м’якої тканини. Зовні – для максимальної вентиляції з тієї ж сітки, з якої спинка. Також на лямках присутні гумочки для фіксації трубки питної системи та грудна стяжка зі свистком. Стяжку можна пересувати на необхідну висоту.

Лямки Osprey Hikelite

Попри наявний рейнкавер іноді в місті, щоб перебігти кілька хвилин під дощем витягати його зовсім не хочеться. Але це не проблема – тканина з якої він пошитий має DWR просочення, якого цілком вистачає для короткочасного перебування під дощем, а краплинки води красиво зависають на поверхні матеріалу.

Зовнішня тканина Osprey Hikelite

Виробник також подбав про безпеку користувача. В деяких розвинутих країнах Скандинавії обов’язковим є наявність світловідбивних елементів для пішоходів. Це допомогло суттєво скоротити кількість нещасних випадків на дорогах. Такі елементи є чи не на всіх рюкзаках і навіть аксесуарах від Оспрей і цей рюкзак не став виключенням – логотип, назва моделі і її літраж, написи «Osprey» на наплічнику, лямці і рейнкавері – все виконано фарбою, яка відбиває світло.

Рюкзаки Osprey Hikelite під час трекінгу

На завершення хочу підкреслити ще декілька моментів – вага наплічника на 18 літрів 670 грам, а 26-ти літрового 730 грам, що є дуже хорошими показниками, враховуючи наявність каркасу, не найтонші матеріали та велику кількість кишень. Друге – ціна. Дана модель є порівняно дешевшою за інші рюкзаки Osprey такого ж літражу, до того ж не у всіх моделях рейнкавер йде в комплекті. Третє – універсальність – мало яка модель може похвалитись такою багатофункціональністю при такому співвідношенні ціни та ваги. Тож без сумніву ця модель варта уваги і можливо саме Hikelite – ваш ідеальний рюкзак.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *