Назва Osprey, як і його логотип, походить від назви хижого птаха – Скопи. Ареал поширення птаха – фактично територія всієї земної кулі, за винятком Антарктиди, зокрема й в Україні, в заплаві річки Десни та Корнинському водосховищі, чим дуже нагадує ареал поширення бренду Osprey.

Аутдорні бренди: Osprey

Історія бренду почалося з людини, яка просто любила щось створювати своїми руками та оточувати себе речами та спорядженням. Для людей початку 1970 років не було такою вже й новинкою, оскільки ринок туристичного спорядження тільки зароджувався, тому, якщо ти хотів якусь якісну річ для мандрів, зазвичай, ти мав зробити її сам. Таким був й Майк Пфотенхауер (Mike Pfotenhauer). Студент, який щойно закінчив університет, та, понад усе, любив створювати спорядження та слухати історії про те, як це спорядження згодом мандрувало до якоїсь вершини, чи просто пройшло півсвіту.

Osprey

Хоча, спочатку, засновник Osprey робив не тільки спорядження – ще зі школи він самотужки змайстрував каное, шив для матері увесь її одяг, та, навіть, займався стрижкою батька. Діло доходило, навіть, до того, що він самотужки робив собі та друзям сталеві велосипедні рами, які використовували потім для мандрівок через всю Європу.

Osprey

Саме його друзі, що постійно користувалися послугами Майка з виготовлення спорядження й спонукали його перетворити своє хобі на бізнес. Він почав робити різноманітні рюкзаки на продаж, в маленькій майстерні у Санта Круз, Каліфорнія, де й була заснована фірма Osprey, більш як 40 років тому.

Згодом, зрозумівши що виробничі потужності міста не дуже пасують для даного виробництва, він переніс виробництво у місто Долорес, Колорадо.
Це стало наслідком поганої економічної ситуації в Санта Круз. Також мав місце і той факт, що в Колорадо позакривалося багато швейних виробництв, і там було багато висококваліфікованих працівників, які були достатньо підготовлені, щоб працювати над розробкою найскладніших продуктів.

Там вони винайняли споруду, що ще напередодні була фабрикою, яка виготовляла мембрану Gore-tex, і мала все необхідне обладнання, працівників, і головне – здавалася в оренду за дуже демократичну ціну. Також цікавим моментом початку розвитку бренду було те, що понад 13 років підряд більшість працівників компанії складали індіанці з племені Навахо, які традиційно були одними з найкращих фахівців у області шиття.  

Osprey

Проте глобалізація не стояла на місці, усі конкуренти переносили виробництво закордон, і, щоб зберігати ціну на продукцію конкурентною на ринку, у 2007 році виготовлення рюкзаків поступово перенесли у В’єтнам. Щоб слідкувати за якістю всіх процесів Майк і сам на 4 роки переїхав у В’єтнам. Одним з важливих моментів було створення такої системи організації праці, щоб працівники компанії мали гідні умови, щоб в свою чергу мати можливість створювати продукти, які зможуть перемагати конкурентів на світовому рівні.

Сучасний ж Osprey дотримується тих самих принципів, як і 46 років тому – слухати історії про мандри людей, і створювати найкраще та найсучасніше спорядження для їхніх потреб. Процес створення спорядження складається з декількох років кропіткої розробки кожного продукту, багаточисленних тестувань та покращень, спільно з провідними мандрівниками та спортсменами.

Орієнтиром у світі outdoor для Osprey завжди був принцип, де спорядження можна було б індивідуально підігнати для кожної людини, для того щоб під час використання у будь-яких умовах користувач завжди міг на 100% довіряти власному спорядженню.

Згідно цього принципу й працювала маркетологічна модель. Основна ставка робилася не на рекламу, а на те щоб рюкзаки були настільки досконалі, щоб ті, хто їх хоч раз користувалися ними сміливо могли рекомендувати їх своїм друзям. Саме так, пристрасть студента до подорожей та розробки власного спорядження втілився у компанію, яка через десятиліття перетворилася в одного із світових лідерів у своїй ніші.

Основні моделі Osprey

Міська лінійка 

Сучасний Оsprey виготовляє продукцію для будь-якого призначення. Однією з ключових переваг бренду є те, що фактично всі моделі представлені окремо в чоловічому та жіночому варіанті, підтримуючи тим самим ідеологію Osprey по забезпеченню максимального комфорту при використанні.

Огляд Osprey Radial

Огляд Osprey Apogee та Aphelia

Osprey Aphelia

З актуальної колекції для використання у місті, користувачам можна звернути увагу на наступні моделі: Radial та Metron – чудові об’ємні рюкзаки для використання у місті та для веломандрівок і поїздок на роботу/навчання (адже для велосипеду у дальніх подорожах є окремі, професійно велосипедні моделі). В них чудово поміститься як ноутбук, так і все необхідне для навчання. Дощовик, що є в комплекті, кріплення велосипедного шолому та проблискового маячка – також доповнюють образ універсального міського рюкзака.

Огляд Osprey Arcane

Огляд Osprey Arcane Tote Pack

Osprey Tote Pack

Для любителів міського мінімалізму та невеликих рюкзаків стануть у нагоді моделі Arcane та Daylite, і звісно ж багаторічні бестселлери Nebula|Nova та Apogee|Aphelia – переможці у своїй категорії у внутрішньому опитуванні працівників компанії Gorgany.

Серія Arcane виготовляється з переробленого нейлонового волокна, що не тільки забезпечує стильний зовнішній вигляд, а й надає рюкзаку міцності.
Daylite – універсальний міський рюкзак з безліччю функціональних особливостей, чудовою організацією внутрішнього простору та зручною спинкою. Відмінно підійде для щоденного використання у місті, туризму і подорожей. Додатковою фішкою стане його можливість чіплятися з трекінговими рюкзаками серій Aether, Ariel, Porter, Farpoint 80 або Sojourn.

Окремої згадки заслуговує серія “альфа”: в неї увійшли як міські та і похідні рюкзаки. Спільною рисою цієї серії є використання товстих вторинно перероблених тканин, які інколи сягають показників щільності 1880 D, в той час, як в звичайних наплічниках ця цифра коливається в межах 100 – 600 D в залежності від виробника та моделі. Також її візитною карткою є мінімалістичний матовий дизайн у ретро виконанні. Завдяки цьому рюкзаки цієї серії легко помітити серед інших.

Osprey
2 в 1 – рюкзак та сумка для багажу Osprey Porter 46

Сюди слід також додати окрему велику категорію від Osprey, в яку входять дорожні сумки та рюкзаки для комфортних подорожей у сусідні країни чи міста, коли завданням рюкзака є більше доставити речі з аеропорту в готель, ніж бути вашим трекіноговим компаньойоном.

Вело, лижні та бігові рюкзаки Osprey

Якщо ж ви шукатимете моделі, що необхідні саме для використання під час активного катання на велосипеді, де потрібно зважати на кожну дрібничку, що допоможе активніше педалювати – то вас зацікавлять моделі Synchro/Sylva та Siskin та Salida.

Osprey
Конструкція велорюкзака Osprey Syncro 20 дозволяє рівномірно розподілити вагу та добре прилягає до тіла

Syncro, завдяки натяжній каркасній спинці, забезпечує зручну посадку, відмінну вентиляцію та комфорт навіть під час катання в спекотну погоду. А дощовик, що йде в комплекті, захистить рюкзак від непередбачуваного дощу та, зачасту передбачуваного, бруду та болота.

Siskin і Salida в свою чергу – суміш стильного дизайну та міцної збалансованої конструкції з організаційними можливостями. Також в комплекті йде питна система, що для велосипедних поїздок є  плюсом.

Для бігу чудово підійде професійна серія Duro, призначена для трейлраннігу та мультигонок, коли потрібне місце для зберігання води, їжі, додаткового одягу та спорядження. Зручна форма рюкзака дозволяє максимально розвантажити вагу рівномірно по тілу. Також можна звернути увагу на простіші моделі Katari та Kitsuma, що, при меншому об’ємі та наборі функцій, гарантують ідеальну посадку та максимальний комфорт під час бігу чи, навіть, катання на велосипеді.

У гірськолижній лінійці можна звернути увагу на моделі Kamber та жіночу Kresta найкращий вибір для гірськолижного спорту, подорожей “від хатини до хатини”, яка має кілька варіантів кріплення для лиж та сноуборду, кріплення для гірськолижного шолому, відділ для окулярів та різноманітного лавинного спорядження, що задовольнить навіть дуже вибагливого райдера. Якщо ж ви полюбляєте скітур, варто звернути увагу на рюкзаки серії – Soelden| Sorpis.

Osprey
Osprey Soelden Pro 32 з електроним АВS для фрірайду

І нарешті, для найамбіційніших та найкраще підготовлених користувачів, які не бояться фрірайдити на крутих схилах, на яких існує вірогідність “зірвати” лавину, Osprey розробив – Soelden Pro 32 з електронною системою ABS, яка не потребує газових балонів та є багаторазовою, а це означає, що можна не припиняти катання при її спрацьовуванні, вона легко і швидко повертається в початкове положення.

Іван Бандрівський про Osprey Mutant 38 

Для альпінізму якнайкраще підійдуть рюкзаки перевіреної роками серії Mutant,  в якій поєднано такі компоненти як легкість, простота та зносостійкість.

Рюкзаки для походів Osprey

І от ми підійшли до категорії, з якої й почався розвиток історії бренду Osprey, це рюкзаки до походів. Тут знакові моделі виділити ще важче, ніж у будь-якому іншому розділі, адже Osprey подбав про користувача настільки, що вибір рюкзаків поділяється не тільки за призначенням та об’ємом самого рюкзака, я й за типом конструкції спинки, ваговими рекомендаціями та навіть поділом на звичайну серію, та зміцнену та покращену версію Pro. Тут тобі й надлегкі Talon, Exos та Levity, й експедиційні Aether чи просто надміцна універсальна серія Pro (від Aether до свіжо оновленої серії Talon).

Osprey
Флагман серії Talon – Osprey Talon Pro 30


З надлегких рюкзаків серії Talon та Tempest цікавинкою буде те, що  він чудово підійде для для одно- чи кількаденних походів у стилі fast&light, швидких сходжень на вершини чи веломандрівок. Talon Pro та Tempest Pro. Це цікаві оновлені моделі мультиспорт-рюкзака від Osprey. Виготовлена з використанням фірмової тканини з підвищеною міцністю й довговічністю. З ним можна однаково вільно прогулюватись альпійськими хребтами, так і їздити або бігати на змаганнях, або ж йти на сходження не хвилюючись про цілісність рюкзака. Модель оснащена багатьма корисними функціями: вихід під трубку питної системи, кріплення для велосипедного шолому, петлі для льодоруба чи трекінгових палиць.

Надлегкі Levity|Lumina це унікальна модель для чоловіків та жінок, яка позиціонується виробником, як найлегші рюкзаки в колекції з досить містким корисним об’ємом та наявністю спинки. В них реалізовано добре продумані рішення для трекінгу та мандрівок: жорсткий металевий каркас, вентильована спинка з полегшеної сітки та стегновий пояс.

Osprey
Гордість Оsprey – Levity ультралегкохідний 60 л рюкзак з вентильваною спинкою вагою всього 850 г

Exos і Eja це ідеальне поєднання високоефективних характеристик та надійних матеріалів. Зручний, багатофункціональний рюкзак з спеціальною вентильованою підвісною системою, яка відповідає за відведення тепла і циркуляцію повітря між рюкзаком та спиною. Цей рюкзак –  справжня знахідка, якщо доводиться обирати між комфортом, малою вагою та високою вантажопід’ємністю.

Rook і Renn це баланс між підвісною системою, ціною та комплектацією. Характерний простий дизайн, та зручна система підгонки, представляє собою модель, розроблену для забезпечення високого рівня комфорту та ідеальної посадки, має містке основне відділення, з верхньою і нижньою точкою доступу через відсік для спального мішка, функціональний верхній клапан, а також велику кількість кишень та кріплень для необхідного під час походу спорядження.

 

Osprey
Osprey Kestrel – золота середина за параметром ціна\якість у лінійці бренду

Kestrel та Kyte розроблений спеціально для середньо- та довготривалих походів, які потребують чималої кількості спорядження. Велика місткість моделі гарантує простір навіть для громіздкого спорядження та дозволяє взяти з собою більше, ніж просто предмети першої необхідності.

Osprey
Система розвантаження AntyGravitу в Osprey Аura AG

У оновленій серії Atmos AG та Aura AG розробники реалізували революційно новий підхід до забезпечення комфорту. Вперше в світі тут був використаний вентильований стегновий пояс та система вентиляції спини з натягнутою 3D сіткою. Серед головних функціональних особливостей – знімний верхній клапан, вбудований рейнкавер для захисту від атмосферних опадів і вологи та відділення для спальника з внутрішньою перегородкою.

Огляд Aether Pro у Ретезаті (Румунія)

І, серед важкоходів, які сам Osprey позиціонує як рюкзаки для найбільш тривалих походів та експедицій, увагу можна звернути на серії – Aether PRO/Ariel PRO , що поєднує надійність і легкість, прекрасно підходить для альпіністських експедицій з віддаленими базовими таборами чи походів на далекі відстані через невідомі ландшафти, де єдина стежка – та, яку створюєте ви. Наплічник із застібкою-блискавкою та посиленим обладнанням забезпечує безперебійну надійність у найсуворіших умовах. Рюкзак створений для тих, хто цінує простоту.

Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70

Аксесуари

І здавалося б, навіть, у такій простій категорії як “аксесуари для подорожей” розробникам Osprey є чим потішити своїх користувачів. В першу чергу це косметички та гаманці, які в продовж багатьох років цінують шанувальники бренду. А от про чохли для ноутбуків від Osprey чули точно не всі, а дарма, вони прекрасно справляються як з зі своїм призначенням, так і додають настрою своїм лаконічним дизайном. Зроблені вони, до речі, з переобленого нейлону.

Osprey
Чохли для ноутбуків Osprey Laptop

Філософія Osprey

Таким чином головна ідея бренду бути найкращими у тому, що є пристрастю засновника бренду Майка Пфотенхауера – виготовленні найкращих рюкзаків для всіх можливих випадків життя. Немає значення ви зібралися до базового табору Евересту, пофрірайдити у Альпах, чи просто прогулятися своїм містом, у Osprey завжди є гарний та надійний помічник для ваших потреб. 

У компанії високі вимоги до своєї продукції, тому для виробництва наплічників значною мірою використовуються перероблені матеріали, а для фарбування матеріалів використовуються засоби, які не шкодять навколишньому середовищу. Також у компанії дотримуються принципів sustainability (сталість довкілля),  який передбачає створення речей, які мають подовжений термін використання за рахунок більш зносостійких матеріалів, зменшення відходів при виробництві та ремонту пошкодженого спорядження.

Ремонт спорядження є окремою великою гордістю Osprey. Всі рюкзаки компанії мають довічну гарантію на фурнітуру (елемент, який, зазвичай, є найвразливішим до пошкоджень). Таким чином, всім хто має свій Osprey можна бути впевненим у тому, що бренд буде супроводжувати сервісом, для того, щоб кожна річ служила якомога довше.

Аутдорні бренди:

Salewa

Turbat

Lasting

Zamberlan

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *