блекаут

Коли аутдор розробники проектують спорядження, вони уявляють його використання у високих горах, далеких від цивілізації скандинавських фьордах, чи хоча б на карпатських полонинах. Однак життя та російські ракети вносять свої корективи і доводиться придивлятися до тих елементів спорядження, які можуть бути помічними на випадок якщо місто перетворюється на дику локацію без наявності джерел світла та тепла. 

Блекаут у місті: необхідне спорядження

Отже, давайте уявимо ситуацію в якій перебої з електрикою застали нас у холодну пору року. Більш ніж вірогідно, правда ж? І поки комунальники добу або дві будуть ремонтувати мережі, слід обрати речі, які можуть бути помічниками в такій ситуації, як вдома, так і в місті. 

Їжа

Їжа для мандівників: сублімати чи сушка?

Якщо не працює ні ваша газова плитка, ні електроплитка, можна не панікувати, якщо ви маєте або газовий пальник або інтегровану систему та запас газу до них. Наявність такої автономної кухні дозволяє тривалий період вирішувати питання харчування в умовах відсутності газу та електрики.

Meva
Інтегрована система Meva

Також для облаштування автономної кухні можна використати сушені або сублімовані страви, для приготування, яких достатньо кількох хвилин та трохи окропу.  

І мабуть, одним з найважливіших елементів спорядження у таких умовах є наявність термосів, термогорняток та термосів для їжі. Ці речі дозволяють зберігати тепло тривалий час та швидко відновлювати енергію коли це необхідно.  

Тепло 

Філософія утеплення

Якщо температура за вікном в цей час буде трохи нижче нуля, то в приміщенні вона може опуститися до некомфортних +12 °C, а не утеплених приміщеннях і нижче. Відповідно завдання, яке ми маємо вирішити, це утеплення. 

Якщо говорити, про одяг то тут однозначний осінньо-зимовий фаворит – фліс. Завдяки особливій порожнистій структурі волокон, він є ідеальним утеплюючим шаром на всі випадки життя, до того ж, доволі легким.

блекаут

Так само, якщо вам для зігрівання недостатньо звичайних штанів, існують також і флісові, які разом з флісовою кофтою створюють справжнє комбо, якщо вам доводиться довго знаходитися в умовах неотоплюваної квартири.

Якщо все настільки погано, що навіть, фліс не допомагає, можна розглянути, як варіант утеплення пуховий светр, адже як відомо, пух є найкращим утеплювачем, і для прогулянок осіннім або зимовим містом, ця річ підійде якнайкраще.

Ще одним мультифункціональним елементом утеплення є бафф. На холодну пору варто варто звернути увагу на моделі з вовни та з флісовою частиною. 

Грілка – мабуть, найкращий спосіб швидко зігріти руки або ноги. До речі, зверніть увагу, що цього року додалася електронна грілка, яку можна підзаряджати павербанком. 

Lifesystems_USB_Rechargeable_Hand_Warmer
Грілка для рук Lifesystems USB Rechargeable Hand Warmer 

Комфортний сон

Якщо ваша ковдра вже не справляється з тим щоб забезпечити вам комфортний сон, можна обрати варіант з літнім, або трисезонним спальником, якщо ви дуже чутлива до холоду людина. Сподіваємося, що зимові спальники в умовах міста не знадобляться, але якщо такий спальник є у вашій шафі, то змерзнути вам точно не вдасться.   

Для кращої терморегуляції при зниженні температури можна використовувати вовняну термобілизну. Її традиційно використовують мандрівники, щоб додати кілька градусів до температури комфорту до можливостей свого спальника. 

Як вибрати термобілизну?

Так само хорошим рішенням для утеплення ніг є вовняні термошкарпетки, якщо, навіть, цього не достатньо спробуйте пухові шкарпетки, це ультимативне рішення, яке дає найвищий рівень зігрівання.

Turbat Down Socks
Пухові шкарпетки Turbat Down Socks

Світло

Похідний ліхтарик: як вибрати?

Якщо раптово пропало світло варто завжди мати біля себе налобний ліхтарик, він зручний своїми компактними розмірами, які дозволяють його носити з собою та тим, що його не потрібно носити в руках.

Ще одним рішенням, яке дозволяє не тільки освітити приміщення де ви знаходитеся, але і створити затишну атмосферу є Led світильники та гірлянди. Також як освітлювачі можна використати автономні портативні лампи

Про газові світильники знають переважно ті мандрівники, які подорожують взимку, однак в умовах відключення світла і наявності газового балону, він прекрасно може слугувати як елементом освітлення, так і давати тепло. Звісна річ, обігріти великі приміщення ним не вийде, але зігріти руки цілком.  

Висновок

У всесвіті є багато речей на які ми не можемо впливати, однак це не привід не адаптуватися до змін. Якщо ви готові до викликів, ресурси, які злий болотяний карлик витрачає на те, щоб деморалізувати вас та позбавити комфорту, будуть витрачені впусту, а отже, це ще на крок наблизить нас усіх до перемоги. Тому запасайтеся теплими речима та бойовим духом, і памятайте, що найтемніше завжди перед світанком.

Дбайте про себе та своїх близьких, і все буде Україна! 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *