Про країну, місця та спорядження, яке варто взяти з собою, з власного досвіду розповідає Альона Шушпанова з відділу маркетингу мережі магазинів Gorgany.

Перу – країна, у якій є все

Я довго мріяла потрапити в Перу і цього року моя мрія здійснилась. Разом з класною командою Go Mountains я здійснила подорож омріяною країною. Це були незабутні 15 мандрівних днів. 

Ліма – початкова та кінцева точка в моїй подорожі. Величезна кам’яна столиця країни, в якій поєдналось непоєднане: бідність та розкіш – з багатого району Мірафлорес з його хмарочосами, офісними центрами, супермаркетами та магазинами, набережною ніби з кінофільмів та виглядом на Тихий океан, і тут же на горизонті, під пагорбом, видніються трущоби бідного району. Єднаються по особливому тут також історія та сучасність. Однією з пам’яток Ліми є історичний комплекс з пірамідою, а на фоні нього одразу ж скляні хмарочоси.

Та затримуватись в цьому місці я б не рекомендувала: достатньо насолодитись диханням Тихого океану, густими туманами та незвичністю оточення. Зрештою, це штучно створене місто з височенними парканами з колючого дроту під напругою, які заїхищають мешканців від злодіїв, і це в «благополучних» районах для європеців.

З Ліми ми полетіли до справжнього Перу, точніше столиці імперії інків Куско. Омріяне Куско та гірська частина країни перехопила подих в прямому розумінні слова. Спершу потрібно було звикнути до висоти і знову «навчитись дихати». А далі ми поринули у щось неймовірне: поля, поселення, люди, лами, старі вулички не схожі ні на що і величні гори….

Півгодини від центру Куско, на відстані шалених хекань (адже місто знаходиться на висоті і має досить круті вулички) є ще один відомий та водночас зовсім невідомий об’єкт – споруди Саксаюману, які особисто мене дуже вразили свої масштабом.

Наймальовничіше місце з усієї подорожі – містечко Ольянтайтамбо. Воно розташоване в долині річки Урубамба, серед скелястих Анд і там дуже гарно. Ольянтайтамбо особливе своїми вуличками, жителями та атмосферою надзвичайності. З цього міця ми здійснили один радіальний денний піший похід до Inti Punku.

Один день був запланований для подорожі до Мачу Пікчу і ще один день лише для Ольянтайтамбо, де ми серед іншого також розглядали два цікавих комплекси споруд.

Саме з перону Ольянтайтамбо виїзджає потяг до мріїміста Мачу Пікчу. Звичайно, це найбільш туристичне та найбільш відоме місце в усій Південній Америці, де окрім тебе ще тисячі туристів. Багато людей говорить, що відвідати Мачу Пікчу — це попсово. Але я з цим не погоджуся. Людей там і справді багато, але територія настільки велика, що дискомфорту зовсім не відчуваєш. Ніколи собі не відмовляйте у відвідинах популярних та відомих місць тільки через те, що хтось вважає їх дуже туристичними. Місця такі, як Мачу Пікчу завжди притягували, притягують і будуть притягувати туристів з усього світу, і було б дивно, якщо б там було мало охочих доторкнутись до чогось більшого, старовинного, загадкового.

Здавалося б чим можуть вразити джунглі? Зелена зелень на зеленому фоні зеленої зелені. Але в джунглях головне атмосфера та відчуття.

Тут важливо слухати та уважно дивитись, щоб розгледіти розмаїтий світ. Зустріч з джунглями почалась з мокрющого та тягучого повітря загадкового Пуерто Мальдонадо, подорожі човном по містичній повноводній річці та ночівлі в солом’яних хатинках.

Наступні дні в джунглях складались з прогулянок стежками, загадкових звуків, птахів та рослин, яких ніколи раніше не бачив, змій та крокодилів, на яких дивишся з захопленням, великих синіх метеликів та волохатих павуків, які тихенько сплять в своїх нірках…

Картинки змінюювались калейдоскопом: стежка, озеро, шалена злива, зоряне небо (до речі, зовім-зовсім не таке, як в нашій півкулі).

Одна з найбільших загадок планети – лінії Наска в однойменній пустелі. Їх важко осягнути оком, тому популярною розвагою туристів – є півгодинний політ над частиною пустелі.

Уяви собі маленький літак з двома пілотами та чотирма пасажирами піднімається вверх і твій зір спрямовується на безліч ліній різної довжини, ширини, вони перетинаються під різними кутами, частина утворює малюнки, а частина просто тягнеться за горизонт, куди тільки сягає око.

Тому в кого слабкий вестибулярний апарат, як в мене, буде надзвичайно весело, коли літак нахилятиметься вліво-право… Відчуття насправді вражаючі :).

Що взяти з собою та в що одягатися?

Ми з командою Go Mountains мандрували з запланованими ночівлями в готелях, тому в наметі, спальнику та килимку потреби не було. А ось до підбору рюкзака потрібно підійти ґрунтовно.

Я приміряла і обрала Osprey Tempest 30. За розміром він підходить для ручної поклажі
в літаку
. Додатковий наплечник буде дуже доречним. Для такої подорожі рекомендую взяти маленьку «бамбульку» ультралегкий рюкзак Osprey Ultralight Stuff Pack, який дуже зручний для одноденних прогулянок, відвідин міст. Власне, саме його я брала в одноденний похід.

Для цієї подорожі я використала взуття двох видів – легкі черевики для походів та босоніжки. Для легких маршрутів краще черевики замінити на кросівки без мембрани, які б добре дихали, але б мали надійну та жорстку підошву. 

Шкарпетки краще тоненькі, проте для подорожі гірською частиною можна захопити і тоненькі вовняні шкарпетки, адже там ввечері прохолодно. В мене для були Lasting WLS.

Щоб не брати з собою зайвих речей штани краще взяти літні штани з відстібними низом, які можна носити теж як шорти.

Обов’язковим елементом одягу повинна бути – тонка, літня сорочка на довгий рукав та з коміром, щоб захистити шию від сонця, а також панамка, кепка або пов’язка та сонячні окуляри.

Незважаючи на те, що це тепла країна і розташована близько до екватора, в Куско температура вночі може опускатись до +8 і тут в нагоді стане тонкий фліс. Не забувайте в підборі одягу і про тоненьку курточку з мембраною, що захищатиме від вітру та можливого дощу.

Для зручності та компактного розміщення вовняних сувенірів (не думайте, що така спокуса вас омине в Перу) варто взяти компресійний мішок – він суттєво економить місце в рюкзаку. Не зайвим буде і гермомішок для речей та маленький для документів. Знадобиться ліхтарик в джунглях, адже зазвичай на місцях ночівлі електрика постачається від генератора, який працює тільки кілька годин на добу.

Важливими косметичними засобами є крем від засмаги та засіб від комарів (мій спрей довелось віддати в першому ж аеропорту і я купила місцевий засіб, який не дуже справлявся з навалою комарів в джунглях).

Гарних та цікавих мандрів!

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *