Як довідатися про ситуацію з безпекою в будь-якій точці світу. 

Подорожувати безпечно. Сидіти вдома – ні!

Це просто жах. Куди не зберешся поїхати: Іран, Танзанія, Індонезія, Мексика, реально – будь-куди, завжди зустрічаєш здивовані погляди і запитання: “Так там же ж небезпечно???”. Така реакція – це, майже 100%, упередження від незнання, і це упередження так далеко від реальності, як кухонний стільчик від космосу.

На мою думку і з мого досвіду, світ – безпечний і зовсім не такий, яким його малюють в новинах на екранах телевізорів. Для журналістів єдині цікаві новини це – погані новини, тому на всіх нас лиється нескінченний інформаційний потік катастроф і від того, мабуть, і складається таке упереджене сприйняття світу.

А що ж насправді? Насправді світ – безпечний і люди всюди в переважній більшості – добрі. Так, не варто їхати в місця гарячих конфліктів, не варто їхати в Донецьк, Алепо чи Ємен. Але всюди решта – перебування дуже часто є безпечнішим, ніж вдома. Бо, навіть, якщо країна бідна і екзотична, люди переважно там добріші і щиріші, ніж в багатих і звичних для нас країнах. Навіть якщо у вас і виникне якась проблема, вас сприйматимуть, як гостя і намагатимуться допомогти так, що ви задумаєтесь, чи в себе вдома ви так гостинно сприймали б іноземця. В багатьох країнах гостиннісь на голову вища, ніж в Україні і чим далі від цивілізації – тим менше ризиків.

Є класний сайт, де написана актуальна безпекова інформація про всі країни. Це один з розділів інформаційного ресурсу, створеного урядом Великої Британії для інформування та надання адміністративних послух громадям. Список країн розташований за алфавітом. Вибравши потрібну країну, ви отримуєте найсвіжішу інформацію щодо безпеки відвідування. Для деяких країн, окрім текстової інформації, подаються також карти, де позначені окремі території. Зелений колір – можна їхати, жовтий – краще не треба, червоний – ні в якому разі.

Наприклад, чи варто їхати в Сьєрра Леоне, Іран чи Ефіопію?

Сайт нам підказує, що на сьогодні Сьєрра Леоне всюди безпечна, Іран безпечний майже всюди, тільки не треба пхатися до кордону з Пакистаном, Афганістаном, та ближче ніж 10 км до кордону з Іраком.

А от в Ефіопії трохи складніша ситуація, є різні райони: безпечні, не дуже і небезпечні. Ця інформація оновлюється в реальному часі, тому варто перевіряти її актуальність.

На мою думку, людина, що подорожує дуже часто перебуває в більшій безпеці, ніж та, що сидить вдома. Людське життя, як не крути, має якийсь вроджений ризик. Якщо хтось сидить вдома і тільки ходить у своєму місті на роботу, в магазин і на пиво, то, гадаю, дуже легко можна перестати відчувати цінність свого існування, зміст життя, та внутрішню зосередженість, яка утримує нас від небезпек. В подорожах наш організм і мозок повністю включений, і ми на повну сприймаємо світ навколо і, відповідно, свідомо і підсвідомо уникаємо побутових небезпек, яких можливо й не помітили б в нашому звичному домашньому оточенні.

Отож, не слухайте порад друзів і родини. Перевіряйте інформацію і їдьте. Світ справді, трохи божевільний і не стабільний, тому якщо країна світиться зеленим – не відкладайте, їдьте вже, хто-зна, що буде через декілька років.

Ось ще деякі, можливо для когось неочікувані, але правдиві спостереження.
* Іранці, які їдуть в Україну наражаються на суттєво більшу небезпеку, ніж українці, які їдуть в Іран.
* В мусульманських країнах люди переважно гостинніші ніж деінде.
* Чим бідніша країна – тим багатше та тепліше приймають.
* Чим менше туристів, тим безпечніше і цікавіше.

Є ще один залізний варіант, як довідатися про якусь країну. Слідкуйте за мандрівниками, які з нами діляться найсвіжішими новинами з різних куточків світу.

Наприклад: Орест Зуб, Ігор Карабін, Макс Баландюх, Орест Білоус, та інші. Слідкуйте також за проектом “Двоколісні хроніки” в рамках якого Володимир Муляр, Ярина Квітка з маленьким сином Марком їдуть навколо світу на велосипедах. 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *