Шлях Творця – це ініціатива молодого мандрівника Валентина Добротворцева, який захоплюється природою України, її людьми, красивими ініціативами і має бажання поділитись своїм досвідом з іншими. 

За словами засновника, Шлях дещо нагадує Лікійську стежку в Туреччині чи Шлях Святого Якова в Європі, але з присмаком шовковиці та подихом вітрів з дніпровських круч. Та в першу чергу «Шлях Творця» – це шлях до самого себе через відчуття природи і спілкування з цікавими людьми та фізичну активність у контексті пішохідного туризму.Маршрут цей заснований у 2021 році. Саме цього року Валентин пройшов пішки з Києва до острова Джарилгач, зібраши дорогою усю необхідну інформацію, яка стане в нагоді майбутнім мандрівникам, що вирішать пройти цим шляхом: мальовничі краєвиди, природні місця, ландшафти, джерела води, місцеві пам’ятки культури та архітектури, контакти творчих людей та місця відпочинку, ночівлі. Уся ця інформація розміщена на мапі Шляху Творця з якою можна ознайомитися на сайті проекту 

Нині Валентин розвиває відрізок маршруту від Українки до Канева та формує нову гілку – на захід від Канева. Це близько 240 км мальовничих стежок уздовж річок, через поля, ліси та села.

 

У час війни кожен з нас потребує відновлення свого психоемоційного стану, який гармонізується у взаємодії людини з природою. У цьому контексті «Шлях Творця» дає готове рішення у вигляді подорожі найближчими регіонами, без потреби їхати у далекі світи. Це можливість пізнати себе та рідний край, налагодити контакти із цікавими людьми, навчитися новому, оздоровитися та посприяти розвитку зеленого туризму, а через нього й українським селам.

 

Вже цього літа Валентин збирає усіх охочих долучитися до групових подорожей Шляхом Творця, які він організовує по відрізку від Українки до Канева. Долучитися можна як до легких прогулянок вихідного дня, з ночівлею в хостелах, садибах чи кемпінгах (залежить від обраного маршруту), так і до подорожей більш похідного формату де мандрівка триватиме 5-6 днів, і де потрібно буде нести з собою намет та спальник.

З анонсом подорожей Шляхом Творця у 2024 році можна ознайомитися тут 


Туристична грань проекту є основною, але не єдиною. Бачення розвитку Шляху Творця полягає ще і у формуванні кола активних людей, які проживши подорож будуть мати бажання долучитися і до більш широкого включення в розвиток Шляху. А саме :

  • висаджування дерев вздовж маршруту;
  • організація толок по відновленю старих хат і перетворення їх у туристичні притулки по маршруту;
  • організація творчих та навчальних подій на локаціях маршруту;
  • організація та проведення реабілітаційних програм для військових;
  • формування туристичної привабливості садиб людей по маршруту (в тому числі і ВПО);
  • збір інформації про місцевих виробників по маршруту (мед, фрукти, молочні продукти, овочі, зелень)
  • організація дитячих програм по Шляху.

 

Наразі перед Валентином Добротворцевим,  як перед засновником та ідейником проекту Шлях Творця, стоїть першочергова задача – поширення інформації про такий соціально корисний проект та формування кола однодумців, які зможуть включитися у розвиток Шляху Творця та стати його СпівТворцями на тому рівні, який їм буде цікавим та зручним!

 

Усім Миру та Добра, зустрінемося на Шляху

Сайт : https://shliah-tvorcia.com.ua

Група в ФБ : https://www.facebook.com/groups/shliahtvorcia

Інстаграм : https://www.instagram.com/shliah_tvorcia/

Телеграм : https://t.me/Shliah_TvorciaАвтор: Валентин Добротворцев.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *