Цього разу Gorgany Bus відправився у Румунію, на один з найкрасивіших її хребтів – Ретезат. Зі свого боку я вирішив, що це непогана нагода  перевірити флагманський наплічник від Osprey – Aеther Pro 70, що з цього вийшло читайте в цій статті.

Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70

Важливо: якщо ви їдете закордон разом з Gorgany Bus і у вас є два закордонних паспорти, не забудьте перевірити чи берете саме біометричний з собою (можна обидва), інакше, в кращому випадку, вас висадять на кордоні, а в гіршому – штраф – 3 тис. євро.

Якщо ж подорожуєте самостійно, варто зробити гак у Хунедоару, там розташований один з найкрасивіших європейських замків – замок Корвінів.

Ретезат (Retezat)

Розташований в однойменному гірському масиві Південних Карпат, в Румунії національний парк Ретезат (Retezat) з найвищою вершиною – Пеляга (2509м) є одним з найменш розвіданих напрямків з України. Частіше доводиться чути про Фегерашський масив з Молдовяну (2544 м), Роднянський з Петросулом (2303 м), або ж Пятра Краулюй. Поїздка з Gorgany Bus стала чудовою нагодою розвідати цю локацію.

Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70

Наш трек

Для планування  можна також використати ось це (на мобільний телефон)

Вхід в національний парк платний – 2 євро, однак в нашому випадку, ми так і не знайшли кому заплатити цю суму та отримати квитки. Хоча в інших звітах згадувалися випадки коли на вже хребті перевіряли наявність квитків.

Ретезат
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70
Туристичні окуляри
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70

Головною перевагою Ретезату над Татрами, є той факт, що тут дозволено ставити намети в місцях для цього передбачених, а враховуючи, що таких місць більш ніж достатньо, проблем з ночівлею не виникло.

Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70

Загалом, якщо говорити про Ретезат, тут працює те ж правило, що і на Фагараші, якщо ви без проблем долаєте в українських Карпатах 20-30 км за день, то тут каміння та круті схили поділять ваш темп на два, і інколи 9-10 км за день є достойним результатом. Наступною важливою особливістю, є дикість цього національного парку. Тут ми лише одного разу мали змогу скористатися ланцюгами, хоча в багатьох випадках, а особливо, в негоду, вони згодилися б. Якщо в Татрах ланцюги ставлять всюди, де тільки можна, то румуни мають свій підхід. Він звучить, як: “ви знали на що підписувалися, хотіли дикої природи, отримуйте”.

Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70
Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70

Така ж логіка прокладання стежок, там де словаки прокладають серпантини, українці та румуни більше полюбляють “в лоб”, тому будьте готові до наднормових навантажень на коліна. Гарним вибором на цей маршрут будуть трекінгові палиці.

За 4 дні ми пройшли 42 км, які враховуючи перепади висот та окремі складні та небезпечні ділянки (за умови поганої погоди), цілком можна назвати середнім за складністю маршрутом. Води дуже багато, а озер ще більше, в одному місці нарахували 7 в зоні видимості.

Огляд Osprey Aеther Pro 70

З собою я взяв флагманську модель Osprey, яка з’явиться в мережі Gorgany наступного року – Osprey Aether Pro 70. Що можна сказати про цей наплечник? Перша і головна асоціація – грунтовність. Грунтовність виконання, грунтовність продумування деталей. Як тільки цей рюкзак потрапляє до рук відразу розумієш, що заявлена виробником рекомендована межа навантаження – 27 кг не проблема. Аби у власника вистачило сил тягнути на собі таку вагу.

70/1,79/27

Саме це і є головним досягненням цієї моделі – 70 літровий рюкзак вагою 1,79 кг (в розмірі M), який, як вже було зазначено зверху може взяти на борт до 27 кг. Це робить його практично універсальним для більшості завдань, які ставляться до рюкзаків для трекінгу. Для того щоб досягнути таких показників, розробники використали – матеріал Nano Fly 210 D. Це надміцна тканина на основі поєднання волокон поліетилену (UHMWPE) та нейлону, з використанням армованого плетіння типу ріп-стоп. Такий же, тільки більш тонкий – 100 D Osprey використовує в ультралегких серіях – Levity/Lumina.

Також розробники передбачили можливість додаткового полегшення: можна зняти кишені, стропи та верхній клапан – це дає змогу відіграти 300 грам при втраті приблизно 15ти літрів. Мені здалося, що замість поступатися комфортними функціями заради такого полегшення, більш логічно розглянути варіанти покупки Exos 58, 48 або Talon 44, які будуть легшими при плюс-мінус такому ж корисному об’ємі. Однак, якщо ви все ж хочете отримати зносостійкий рюкзак з параметрами приблизно 55 літрів при вазі 1.49 кг (в розмірі м), є можливість скористатися цією опцією.

Верхній клапан дуже об’ємний, розробники вирішили не розбивати його на два відділення тому є одне велике. Дощовиком цей наплічник не комлектується. Зрештою для мене це не проблема, бо не використовую рейнкавери, якщо речі всередині в гермомішках, дощ їм не страшний.

Румунія: в Ретезат з Osprey Aеther Pro 70

Бічні кишені в цій моделі мабуть, найбільші з тих, з якими мені доводилося стикатися. Є одна класична, і ще одна орієнтована на ємності для води, однак в неї мені вдалося завантажити спочатку свою мембранку Turbat Vulcan, а потім, і пуховку Turbat Kostrych.

Щодо підвісної системи у мене склалося враження, що це найбільш надійна спинка з якою мені доводилося стикатися. Розробники побудували її навколо легкого та міцного алюмінієвого сплаву з якого зроблений каркас. Візуально спинка нагадує аналогічну в серіях Talon/Tempest, вентиляція доволі непогана. Немає відчуття такого ідеального облягання коли одягаєш Atmos AG, однак рюкзак сідає, як влитий, і розвантажує рівно настільки на скільки це необхідно, жодних дискомфортних відчуттів. Про зручність підвісної системи говорить той факт, що з іншими рюкзаками в мене на 4 тий день походу, зазвичай виникала втома в місцях, де лямки перетискають плечі, однак з цим наплечником таких відчуттів не виникло.

Кому б підійшов подібний рюкзак? Виходячи з його вартості можна сказати, що він для тих, хто по-перше може собі його дозволити, а по-друге, тих хто підходить до трекінгу, навіть, не як до хобі, а більше, як до способу життя, і їм вже не достатньо простого рюкзака, а потрібний кастомізований Харлі Девідсон – надійний, міцний і зібраний з найкращих деталей.

 

2 Коментарі
  1. Класно, що Gorgany Bus зробив такий рейс! Сподіваюсь, ще будуть 🙂
    А по статті є одне питання. Що саме маєте на увазі під “достатньо місць для намету”? Є більш детальна інформація по кемпінгах в Ретезаті?

    Нещодавно мав розмову з румунським колегою, то він сказав, що там лише одне місце, де дозволений кемпінг – Camping Lacul Bucura, і то платний. Плата одноразова на весь період перебування. В літній час там досить людно (до 100 наметів о_О ). А з першими снігами можна ризикнути і в довільних місцях ставити – рейнджерів вже не видно.

    1. Юрій Шушкевич

      Під місцями для наметів маються місця біля будиночків рейнджерів біля озер (в тому числі і на Букурі), де дозволено ставити намети. Це не кемпінги, ніяких зручностей там не передбачено, окрім місця під намет. Третю ніч ми провели в https://www.google.com/maps/place/Cabana+Pietrele/@45.4027735,22.8775491,450a,35y,38.9t/data=!3m1!1e3!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0x17128d1ce55ab891!2z0J3QsNGG0ZbQvtC90LDQu9GM0L3QuNC5INC_0LDRgNC6INCg0LXRgtC10LfQsNGC!8m2!3d45.4841977!4d22.9340643!3m4!1s0x474e0c95ee5faf71:0xf7a1b6a9966b9df2!8m2!3d45.4056591!4d22.8776765 – там є і можливість щось замовити, і базові зручності, і навіть, певна кількість безкоштовних місць для наметів.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *