Цього року в Gorgany з’явилися нові рюкзаки з Чехії це Kilpi Roller 40-U та Alpine Pro Ardene. Ці рюкзаки потрапляють середню цінову нішу і розраховані на тих, хто вибирає свій перший рюкзак. З ними будемо розбиратися у цій статті.
Чеські новачки: Kilpi Roller 40-U та Alpine Pro Ardene

Kilpi Roller 40-U
Чеський бренд Kilpi справді здивував, коли я вперше побачив Roller 40-U відразу відчув, що хочу потримати цього незвичайного чеха. А все доволі оригінальний продукт. Особливо, якщо звернути увагу на його верхній клапан, який можна згортати, отримуючи натомість більш компактний розмір, що може бути зручно при міському циклі використання.
Основою родзинкою цього наплічника є його форма – “плита”, яка добре прилягає до спини. Важливо врахувати, що якщо ви завантажуєте його на максимальний об’єм, його спинка виступає вперед і втрачає значну частину своїх амортизаційних та вентиляційних можливостей. Тому правильне завантаження у цьому рюкзаку це про комфорт при використанні.
Кишені на поясі не є дуже великими, однак за рахунок еластичної сітки можуть трохи розтягуватися. Також є дві бокові кишені. Одна на блискавці, інша призначена для води, знову ж таки виконані з еластичної сітки.
В цьому рюкзаку є не тільки відділення та вихід під питну систему, але і спеціальне кріплення для того, щоб трубка питної системи не відходила від лямки. Замість верхнього клапана є ще одна маленька кишеня розрахована на дріб’язок, на зразок, ключів чи гаманця. Приємним бонусом є наявність рейнкавера, яке не завжди зустрічається у рюкзаках такого літражу.
Комфортне завантаження Kilpi Roller 40-U варіюється десь у межах 5-7 кг, тому найкращою ідеєю буде використовувати цей наплічник на одноденних радіальних маршрутах. До речі, якщо не перевантажувати цей рюкзак, він завдяки своїй формі може непогано заходити у ніші лоукостерів. Звісно для цього потрібно буде не завантажувати його більше 35 л.
Плюси:
- Дуже легкий, вага – близько 1 кг
- Вентильована спинка
- Вдала форма для подорожей літаком
- Гарний дизайн
- Наявність рейнкавера у комплекті
Мінуси:
- Маленькі бокові кишені
- Дешева фурнітура
Висновок: Я б радив цей рюкзак для тих хто запланував мандрівку на вихідний. Якщо ви маєте маєте ультракомпактне спорядження та досвід його застосування, то цей легкий помічник стане вам у нагоді. Також його оцінять велосипедисти та ті, кому рюкзак на і місто, і подорожі. В загальному, Kilpi вийшов дуже симпатичний рюкзак та доволі добре збалансований за параметром ціна-якість.
Оцінка: 7.5 – 8.0 з 10.

Alpine Pro Ardene
Коли дивишся на цей рюкзак, то перша асоціація це Gregory Baltoro на мінімалках. Так і є Alpine Pro, який не є спеціалізованим виробником наплічників, очевидно, надихнувся цим рюкзаком для походів дещо змінивши конструкцію спинки. В підсумку вийшов універсальний рюкзак на 65 літрів, з великими боковими кишенями та рейнкавером у комплекті. Якщо ви обираєте свій перший рюкзак, ці деталі не будуть зайвими.
Рюкзак має зонування – нижній ізольований відділ можна використати під спальник, вологі речі або взуття. Також є доступ до речей через боковий вхід, це дуже зручно, адже ви завжди маєте доступ, навіть, до найбільш глибоко завантажених речей у наплічнику. Не забули розробники і про відділення під питну систему.
Ззаду є велика еластична кишеня, яка підійде для перенесення куртки або сушки мокрих речей. Тут додано світловідбиваючі вставки, що не буде зайвим для тих хто потрапить у туман або ж рухатиметься поблизу дороги у темну пору доби. Бокові кишені цілком стандартного розміру, воду або щось не дуже об’ємне в них цілком можливо переносити.
Вентильована спинка не регулюється, тому він або сяде на вас, або це не ваш наплічник. У верхньому клапані присутні дві достатньо місткі кишені.
Поясні кишені підійдуть хіба для дуже дрібних речей, оскільки не розтягуються, і менші навіть, за аналогічні у Kilpi Roller 40-U. Пояс я б не охарактеризував як дуже добре підтримуючий, але якщо в загальному не дивитися на цей рюкзак як на щось, що призначене переносити більше 15 кг, то все виглядає логічним. Це наплічник з тонкими плечевими лямками, розрахований більше на початківців, і виробник не закладав сюди ні особливої зносостійкості, ні здатності переносити велику кількість важких речей. Тобто, якщо ви збираєтеся у експедицію, на Alpine Pro Ardene краще не дивитися.
Однак така економія на товщині матеріалів має також і плюси, цей рюкзак вийшов доволі легким, і не потрапив до категорії тих наплічників, які самі по собі вже відчутна ноша.
Плюси:
- Бюджетна ціна
- Легкий
- Гарний дизайн
- Вентильована спинка
- Доступ всередину через боковий вхід
- Додаткове відділення знизу
- Рейнкавер в комплекті
Мінуси:
- Дешева фурнітура
- Маленькі поясні кишені
- Нерегульована спинка
- Тонкі плечові лямки
Висновок: Цей рюкзак розрахований на новачків або тих, хто дуже рідко ходить в гори і не потребує більш продуманого та зносостійкого наплічника.
Оцінка: 6.5-7.0 з 10.