В цій статті ми розповідаємо що таке стиль gorpcore і чим він не є, а також даємо поради, що з аутдор речей добре підійде для повсякденного використання в місті, а що краще брати лише в гори.


Задовго до появи поняття “gorpcore”, туристи використовували речі, які вони брали в гори, також і у місті. Це звісно не має нічого спільного з модою, а пояснюється практичністю та зручністю. 


Стиль “gorpcore” народився на перетині двох тенденцій в сучасній моді. Відомі бренди одягу почали просувати так званий вуличний стиль на противагу високій моді. В рамках цього стилю почали активно використовувати технологічні тканини, водонепроникні мембрани та інші елементи туристичного одягу. З іншого боку, аутдорні бренди створювали лінійки міського одягу, щоб їх клієнти носили речі бренду не лише в горах, а й у повсякденному житті. В результаті, між фешн та аутдор брендами почали з’являтись численні колаборації. 

Речі, в яких ти ходиш у походи – це ще не gorpcore

 

Задовго до того, як у журналі про стиль та моду вперше з’явилась назва “gorpcore”, речі деяких аутдорних брендів носили знаменитості і це потроху перетворилось на модну тенденцію. Через силу особистого бренду, низка реперів, моделей та акторів, таких як Дрейк, Шая Лабаф чи Белла Хадід, а також через вплив соцмереж, ця модна тенденція поступово ставала популярною, а фешн-бренди перетворили її на окремий стиль зі своїми правилами. Як і в будь-якому стилі, стало важливим не функціональне призначення, а поєднання речей, використання певних елементів, матеріалів, вибір силуету. 

Тож якщо ви одягли в місті мембранну куртку від Arcteryx, це ще не означає стиль gorpcore. А от поєднання технологічної тканини, стриманих природних кольорів, різного регулювання капюшонів, подолу чи рукавів на затяжках та липучках велкро, світловідбиваючих елементів, утеплювачів у вигляді пуху та primaloft, вільного силуету, а також поєднання кількох речей від визначених брендів в один образ утворюють канон стилю.

 

Так склалось, що серед адептів gorpcore популярними стали лиш деякі аутдорні бренди, насамперед це The North Face, Patagonia, Arcteryx, Salomon. Поруч з ними, далекі від аутдору фешн-бренди, які експлуатують стиль, випускають окремі лінійки чи колаборації. Все це робить gorpcore частиною “вуличної моди”, в якій переплітаються люксовість та утилітарність. 

Отже, поруч з типовим “горпкорщиком” легко відрізнити туриста, що просто носить у місті речі зі свого аутдорного гардеробу. Турист, перш за все – не створює образ, а підбирає конкретні речі під конкретну потребу. З іншого боку, він просто довіряє певним аутдорним виробникам і не обтяжує себе пошуками речей спеціально для міста. Йому простіше прийти в знайомий аутдорний магазин і взяти те, що він добре знає та вже перевірив на практиці і тим заповнити свій гардероб.

(gorpcore це також про дрібниці і аксесуари: сумки через плече, окуляри, балаклави, панами та інше)

Аутдор у повсякденному гардеробі

 

Аутдорні речі мають свою специфіку. Вони розроблялись для певних умов, їх матеріали і елементи створені і підібрані щоб бути функціональними в певному середовищі. Так, наприклад, якщо жорсткість ваших черевиків на складному рельєфі забезпечить вам стійкість та вбереже від можливих травм, то на асфальті жорсткість не всім буде комфортною. Ми обрали кілька речей з нашого аутдор гардеробу, які самі любимо носити в місті і чия функціональність та зносостійкість відповідає міським умовам. Ось вони:

 

Базова фліска. Чи не найбільш універсальніша річ у всьому гардеробі, яку можна носити з ранньої осені до кінця весни, та навіть одягати холодними літніми вечорами. Тонкий або середній фліс має досить широкий діапазон комфортних температур через те, що вміє добре дихати і при тому гарно зберігає тепло. Разом з тим, фліс, як матеріал, дуже довго зберігає свою функціональність навіть після багатьох циклів прання. 

(Флісова кофта Turbat Omalo)

Трекінгові штани та шорти. Виготовлені з софтшельного матеріалу вони завжди міцні, зносостійкі та еластичні. Здатність швидко сохнути та помірний захист від вітру додає переваг цим речам в умовах міських подорожей, прогулянок та повсякденного використання. Штани з софтшелу носяться роками не втрачаючи форму та колір, вони не протираються як класичні джинси, а кишені в них, як правило, більш функціональні та зручні.

Шкарпетки. Від трекінгових шкарпеток важко відмовитись і у повсякденному житті після того, як ви спробували їх у походах. В поєднанні зі звичайним міським взуттям вони так само добре відводять вологу, не збиваються під пальцями та запобігають натертостям як і у трекінговому взутті. При тому вони набагато більш зносостійкіші, ніж класичні шкарпетки тож носитимуться набагато довше. А вовна меріно в їх складі зменшить утворення неприємного запаху.

(штани Salewa Puez Talveno DST, шорти Salewa Agner DST, шкарпетки Salewa Pedroc QRT)

Пуховий светр. Мінімальна вага і гарна термоізоляція виявились дуже вдалим поєднанням не лише в горах, але й у місті. Пуховий светр значно менший і легший за відповідний повсякденний звичайний одяг, в ньому простіше рухатись, комфортніше керувати авто, його легше зняти та запакувати в транспорті. За виключенням тих днів, коли дійсно сильні морози пуховий светр може стати вашим основним верхнім одягом взимку, з пізньої осені по ранню весну.

(пуховий светр Turbat Treknorak)

Що варто носити в місті з пересторогою

 

Мембранна куртка. Створюючи мембранну куртку для трекінгу виробник перш за все думає про легкість. Тому більшість мембран для походів мають 2,5-шарову конструкцію. Цього достатньо для зносостійкості якщо ви вдягаєте куртку в сумі 20-30 днів на рік в горах. Декілька років в такому режимі ви точно не будете мати проблем з її водостійкістю та паропроникністю.

 

 Однак в місті при частому використанні та кількох циклах прання за сезон захисний шар, а за ним і мембрана, можуть почати деградувати швидше. Тришарові конструкції значно міцніші і будуть практичнішими в місті. Однак багато тришарових мембранних курток мають альпіністичний крій, що не дуже зручний для повсякденного носіння. Тож найкраще у місті використовувати двошарові мембрани зі щільною зовнішньою тканиною та окремою внутрішньою підкладкою.

(водонепроникна куртка для міста Salewa Puez GTX 2L з двошаровою мембраною та захисною підкладкою всередині)

Трекінгове взуття. Зовнішня підошва гарних трекінгових черевиків чи кросівок створюється в розрахунку на гарне зчеплення з природним ландшафтом – камінням, грунтом, брудом, галькою. Це означає що компаунд резини, тобто її склад, збалансований в сторону чіпкості та м’якості, на противагу жорсткості та зносостійкості. Оскільки універсального рішення, однаково доброго на всіх видах поверхні, не існує, то протектор на підошві взуття, що добре себе показує в горах, буде швидко стиратись на асфальті. Так само ця закономірність стосується і кросівок для трейлового бігу, з їх глибокими шипами, розрахованими перш за все на грунт, а не на асфальт. 

 

Однак не варто думати, що все трекінгове взуття не годиться для носіння щодня по місту. Існують окремі моделі, що виглядають як специфічно трекінгові, однак мають більш універсальну підошву. Також варто звертати увагу на опис, якщо виробник відносить ту чи іншу модель до вузькоспеціалізованих, під конкретне призначення, наприклад кросівки для підходів, чи для трейлових марафонів, то для міста вони будуть не найкращим рішенням. Якщо ж виробник наполягає на універсальності якогось взуття, то очевидно воно буде не найкращим на складному рельєфі, але буде значно зносостійкішим на асфальті.

(черевики Merrell Moab 3 Mid GTX популярні як для хайкінгу, так і для міста)

 

Висновки

Добре, коли турист, що обирає собі аутдор одяг в похід і для міста, вміє читати етикетку та розуміється на матеріалах. Наприклад, назва підошви Vibram Megagrip вказує на те, що взуття буде чіпким на різних поверхнях, але протектор може швидко стиратись на асфальті. Три відсотки еластану в складі тканини вкажуть нам, що ця річ буде добре розтягуватись та не заважати рухам. А щільність тканини у 10 ден говорить нам, що річ є дуже легкою і водночас досить ніжною і сприятливою до пошкоджень. DWR обробка захистить одяг під час короткого або не сильного дощу. Звертаючи увагу на такі деталі – ми зможемо краще зрозуміти, що очікувати від тієї чи іншої речі в різних обставинах, а відтак і скласти збалансований гардероб.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *