Skarab та Skimmer

Універсальність — позитивна риса будь-якого предмету повсякденного вжитку. Ми любимо швейцарські ножі Victorinox, що в невеличкому корпусі приховують безліч інструментів. Любимо джинси за їх живучість та змогу використовувати щодня. Врешті, ми любимо наші смартфони за те, що вони окрім функції дзвінків, забезпечують нам доступ до інтернету, замінюють фотоапарат й mp3-плеєр.

Тенденції до універсалізму добре прослідковуються і в рюкзачному світі. Більшості користувачів зараз уже не достатньо “просто рюкзака для міста”. Їм потрібен наплічник, який буде однаково зручним для поїздок велосипедом на роботу чи походів у спортзал, так і для мандрівок літаком й сходжень на Говерлу.

Розуміючи прагнення своїх користувачів, американський бренд Osprey протягом останніх  років випустив кілька максимально універсальних моделей. Минулорічним хітом став рюкзак Hikelite, цьогоріч ж на лаври всенародного улюбленця претендує модель Skarab та її жіночий відповідник Skimmer.

Цей рюкзак випускається в літражах 30 і 22 л (жіночий – 28 та 20 л). Створений для коротких походів на вихідні, швидких сходжень чи радіальних прогулянок в якості запасного рюкзака. Також підійде в якості малого чи великого ручного багажу при перельотах. Двадцяти літрова версія стане хорошим everyday-варіантом.

Skarab має не типовий оспреївський дизайн. В першу чергу через те, що в нього відсутній клапан. Наплічник має дуже широкий вхід на блискавці. Єдине відділення сконструйоване так, що весь його об’єм є корисним. Відповідно, у 30-літровий рюкзак Skarab можна розмістити речей більше, аніж у деякі об’ємніші рюкзаки.

Звичні бічні сітчасті кишені у 30-літровій версії замінені тканинними на блискавках. Такі кишені краще підійдуть для розміщення дрібного спорядження. Водночас, у них вже навряд чи розмістиш каркас намету або термос.

На відміну від Hikelite, у Skarab не використовується натяжна спинка. Тут вона пряма, з пінними вставками (Bump-Foam) у вигляді пухирців. Рівень вентиляції у такому варіанті спинки є нижчим, але посадка є доволі комфортною.

Важливим моментом є наявність широкого стегнового поясу (більше стосується 30-літрової версії рюкзака), завдяки якому перенесення вантажів є комфортнішим, адже основне навантаження можна перемістити на пояс, тим самим розвантаживши плечі й спину.
Пояс доповнюється грудною стяжкою на магніті. Вона стане корисною при катанні на велосипеді, вертикальних сходженнях чи просто у випадках, коли потрібно закріпити наплічник у максимально статичному положенні.

 

Більші версії рюкзаків оснащені улюбленими всіма кишеньками на поясі, в яких зазвичай розміщують снеки, мобільні телефони чи інші корисні дрібниці, котрі зручно тримати під рукою.

Іншими особливостями, вартими уваги, є відділення під гідратор, інтегрований дощовик, прихована кишеня для окулярів і гаджетів, фронтальна кишеня для верхнього одягу (у 30-літровій моделі), бічні компресійні стропи, петлі для трекінгових палиць і льодоруба (остання відсутня у 22-літровому варіанті) та ручка для транспортування.

Дизайн рюкзака є доволі аскетичним, тому, в першу чергу, підійде людям, які сприймають наплічник як засіб перенесення вантажу, а не чергову цяцьку. Проводячи аналогії із автомобілями, Skarab можна порівняти із Volvo. Купляючи цю машину, ви не очікуєте від неї розкоші Maybach, швидкості Ferrari, чи потужності Hummer. Купляючи Volvo, ви отримуєте надійне сімейне авто, що служитиме вам роками. Модель випускається як у яскравих (червоний, блакитний) так і у стриманому чорному кольорі.

Основним матеріалом є 210D Nylon Diamond Ripstop.
Вага — 0,78 кг в 30-літровій версії.

Osprey Skarab 30

 

Висновок

Мандрівка з Gorgany Bus у Татри, літнє сходження на Говерлу, велопокатеньки на вихідних чи щоденний хайкінг на роботу — все під силу цій моделі. Стильний дизайн, максимально корисний об’єм, універсалізм дозволяють назвати рюкзаки  Skаrab і Skimmer одними з найуспішніших моделей Osprey.

Відеогляд Skаrab і Skimmer 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *