Цей спальник був куплений не для рудого кота, хоча кіт його собі вподобав, а для сходження на вершину Деналі (6190 м). Температура в горах хребта Аляски може падати до – 35 °C, що разом з вітрами може давати “температуру за відчуттями” -45 °C.

Спальник Trimm Polaris II в умовах холодної Аляски

Звісно для такого сходження найкращим був би пуховий спальник, проте враховуючи ціну пухового спальника з подібними характеристиками, вибір впав все ж таки саме на цю модель – спальник Trimm Polaris II, як компроміс між ціною, вагою і температурним режимом.

Перше, що викликало занепокоєння, – надзвичайно маленький розмір компресійного мішка. Витягнувши спальник з компресійника, засунути його назад було дуже важко. Та згодом, вже після другої ночівлі, я опанував мистецтво складання цього спальника. Також позначка “Limit: -31 °C” не давала спокою. Адже прогнозована температура – 35 °C (заявлені температурні режими на спальниках бувають часто “маркетинговими”).

Вже після успішного сходження можу сказати, що спальник Trimm Polaris II відповідає характеристикам. Звісно при наявності термобілизни і додатково шару одягу з полару/флісу чи чогось подібного. У більшості випадків я “запаковувався” в спальник навіть в пуховику, проте через деякий час зігрівався і його знімав. Хоча у таборі поряд з вершиною, я взагалі не знімав пуховик увесь час. Температуру там навіть не вдалось поміряти, годинник Casio просто замерз. А я ні.

Тепер детальніше

Спальник зручний і приємний на дотик. Має в середині кишеньку і “комірець”, щоправда комірець тільки на верхній стороні, а не навколо шиї.

Защібка-блискавка має спеціальну смужку для захисту від “закушування”. Працює неефективно і, коли защіпаєш блискавку, все одно доводиться притримувати внутрішню тканину щоб вона не потрапляла в защібку. Має петлі для підвішування. Розміри спальника в компресійному мішку – 30х20х20 см.

Висновок

Спальник відповідає заявленому температурному режиму і навіть з “запасом” при наявності хорошої термобілизни. Подібні за температурою пухові спальники коштують починаючи від 10 000 грн., а важать приблизно на на 200 г. Щоправда розмір в компресійному мішку вони мають значно менший.

Обовʼязково при купівлі спальника в таку “холодну” експедицію, необхідно враховувати наступне: вночі в спальнику грітись будете не тільки ви, а і ваші черевики, газовий балон, електроніка, пляшка з водою… Відтак вибирати спальник варто дещо більший ніж підходить вам по розміру.

Олександр Шепітко
Джерело: блог “Лінивий єнот

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *