Володимир Семчій

В нашій новій статті знайомимо вас з історією виникнення та розвитку австралійського бренду Sea to Summit, що почалась із невеликого магазину, заснованого Роландом Тайсоном у нього вдома. 

Аутдорні бренди: Sea to Summit

У далекому 1983 році — до експедиції на Еверест і зимового переходу через Гімалаї, до компанії Sea to Summit, команди дизайнерів і десятків нагород — Роланд Тайсон (Rolan Tyson) був просто підлітком із вживаною швейною машинкою. Вирісши у Перті, Австралія, Роланд провів своє дитинство, гуляючи по лісу, займаючись скелелазінням, рафтингом та спелеологією. Отже, у 17 років для нього було не так вже й складно почати займатися дизайном спорядження.

Roland-Tyson
Засновник Sea to Summit Роланд Тайсон на маршруті у Гімалаях

Виявилося, у нього це добре виходило — достатньо добре, щоб за пару років перейти на промислову швейну машинку й почати випускати технічне спорядження. Роланд вважає рюкзак своєю першою одиницею спорядження, дивлячись на яку він міг сказати “так, тут все в порядку”, та якою міг похвалитися однодумцям. Тоді він, звісно, не міг знати, що цей рюкзак «все в порядку» був предком довгої лінії новаторського спорядження, яке він розробляв протягом трьох десятиліть як засновник Sea to Summit.

Невдовзі Тайсон вивів свої ідеї на ринок. Маючи досвід роботи в роздрібній торгівлі, ремонті спорядження та розуміючи реальні потреби outdoor, Роланд почав виготовляти компресійні мішки, гермочохли та інші аксесуари. У 1986 році, у віці 20 років, Тайсон заснував власну компанію, Namche Bazaar, щоб впоратися із зростаючим попитом на продукцію його виробництва. Першими оплачуваними працівниками у нього стали дідусь і мати.

Народження Sea to Summit

Розбудовуючи свій бізнес, Тайсон продовжував розширювати асортимент, відточуючи свої навички у виготовленні спорядження для великих гір та скелелазіння. Так він познайомився з Тімом Маккартні-Снейпом, одним із перших двох австралійців, які зійшли на Еверест (іншим був його партнер по сходженню Грег Мортімер). Маккартні-Снейп у той час планував вельми амбітну пригоду: пройти пішки від Бенгальської затоки в Індійському океані до вершини Евересту, подорож довжиною понад 700 миль, яка мала б перенести його у буквальному сенсі від “моря до вершини” (from sea to summit).

Він попросив Тайсона виготовити індивідуальне спорядження, яке добре служитиме йому на всіх етапах пригоди, що одразу знайшло відклик у не менш авантюрній душі Тайсона. Він модифікував деяке існуюче спорядження відповідно до запиту Маккартні-Снейпа, а також створив власні сумки, медичні набори та інші аксесуари. «Багато з цього було виготовлено на замовлення, унікально спроектовано та розроблено для цієї експедиції», — сказав Тайсон. Відомий альпініст здійснив успішну експедицію в 1990 році. А спорядження? «Жодних скарг не було», — відповів Тайсон з усмішкою.

Після повернення Маккартні-Снейпа вони з Тайсоном об’єдналися, щоб запустити бренд Sea to Summit, спочатку як дочірню компанію Namche Bazaar, яка продавала одяг для outdoor активностей. Однак до кінця 1990 року два бренди об’єдналися в один під новою назвою, натхненною експедицією Маккартні-Снейпа. Враховуючи авантюристські характери засоновників не дивно, що Sea to Summit був одразу задуманий як бренд, який ставить у пріоритет інноваційність та практичну функціональність.

Заснована на пригодах

Тим не менш, Тайсон не дозволив своєму зростаючому бізнесу завадити йому реалізувати свої амбіції на природі. Знаходження часу для дослідження деяких із найдикіших куточків планети було,і залишається донині, невід’ємною частиною як його роботи, так і його життя. Приклад: сміливий план перетнути Гімалаї взимку.

«Це було досить зухвало в той час, — на початку 90-х, — сказав Парамджіт «Пі Джей» Сінгх, друг, який разом з ним прокладав цей маршрут (а тепер він є старшим дизайнером у Sea to Summit). «Нам не подобалися великі експедиції, адже це означало велику кількість логістики та підтримки. Ми більше любили автономні поїздки». Після кількох спроб подолати гірські перевали маршруту на лижах, Тайсон, Сінгх та троє інших шукачів пригод нарешті завершили цей траверс у 1991 році. «Це було, мабуть, найважче, що ми коли-небудь робили, з точки зору серйозності та експозиції в малодослідженій частині світу”, – сказав Сінгх.

Подібні експедиції прямо втілювалися в підхід Тайсона до спорядження, яке він виготовляв, більшість із якого була націлена на автономні мандри. «Роланд винаходив і переосмислював речі, про які ніхто інший не думав», — сказав Сінгх. «У той час індустрія спорядження була зосереджена на “великій трійці” — рюкзаках, спальних мішках і наметах. Ніхто по-справжньому не думав про те, що ще потрібно, щоб полегшити побут у ваших поїздках. Це означало зосередитися на легких, захищених від погодних умов речах, які полегшували подорожі на природі, «незалежно від того, були ви в поході, під вітрилом, в джунглях чи в експедиції у Гімалаях».

У ті ранні роки Тайсон також зустрів людину, яка змінила хід його бізнесу та життя: Пенні Сандерсон, байєра відділу роздрібної торгівлі Australian Geographic. Вона стала його партнером по життю та бізнесу. У міру того, як справа зростала, Тайсон і Сандерсон щороку приділяли кілька місяців, щоб займатися вітрильним спортом, трекінгом, кемпінгом та їздою на велосипеді, постійно тестуючи прототипи спорядження.

Ключові продукти бренду

Як вже згадувалось, із самого початку існування Роланд Тайсон зосередив свої зусилля на виготовленні спорядження, що покращуватиме життя на природі “в деталях”. Гермо- та компресійні мішки, чохли й інші дрібні аксесуари стали тим, завдяки чому бренд здобув популярність на національному рівні. Міжнародну впізнаваність бренду в наші дні, крім вище перелічених продуктів, приносять надлегкі пухові спальники, невагомі гамаки та, можливо, найкращі у світі надувні килимки для сну. Зосередимось трохи детальніше на цих продуктах.

seatosummit_spark_spiii_regular
Спальник Sea to Summit Spark SpIII Regular


У категорії спальних мішків вже культовими можна вважати кілька лінійок виробника: Spark та Micro. Головними рисами цих та інших спальників бренду є максимальна увага до деталей, використання інноваційних матеріалів і технологій на кожному етапі, що в результаті дає дуже зручний в користуванні продукт. Крім того, пухові спальники Sea to Summit є одними з найкращих на ринку в співвідношенні ваги та рівня теплоізоляції, адже виробник використовує як наповнювач найкращий натуральних пух, що додатково захищений від вологи фірмовою технологією ULTRA-DRY Down™.  Окремої уваги заслуговують квілти бренду, в тому числі серія Ember.

sea_to_summit_hammock_ultralight
Гамак Sea to Summit Ultralight Hammock


Ultralight Hammock є одним з найлегших гамаків у світі. При вазі всього 140 г він витримує навантаження до 135 кг. Виготовляється із нейлону 20D, що робить його надзвичайно компактним у складеному стані, не більше яблука.

sea-to-summit-ether-light-xt
Килимок Sea to Summit Ether Light XT Extreme Mat Regular

В лінійці надувних килимків варто зосередитись на супер популярних серіях Ultralight, Comfort та Ether. Моделі цих килимків вiдрiзняються мiж собою набором важливих характеристик: товщиною матеріалу, наявністю додаткового утеплення, розміром чи товщиною, однак мають кілька спільних, розроблених брендом Sea to Summit, технологій. Зокрема, революційною в цілій індустрії надувних килимків можна вважати технологію Air Sprung Cell – сотні маленьких взаємопов’язаних камер, які приймають форму вашого тіла та забезпечують ідеальну підтримку. Високоефективна ізоляція Thermolite, що використовується у Air Sprung Cell, запобігає конвективним втратам тепла. Сюди ж відноситься і Exkin Platinum – легка, безшумна тканина із металізованим шаром, що забезпечує ефективне відбивання тепла назад до тіла.

Sea to Summit сьогодні 

За останні більш ніж 30 років Sea to Summit перетворився на міжнародний бренд із командою з шести дизайнерів і широким асортиментом для активного відпочинку. Що стосується виключно бізнесових справ, то цьогоріч компанію було продано приватній інвестиційній компанії.
Однак, сам бренд як і раніше зосереджений на ретельно розроблених аксесуарах, таких як гермомішки компресійні мішки та дорожні сумки, але також і розширює сферу діяльності, включивши в асортимент посуд, гамаки, спальники та килимки, а у останні сезони і надлегкі намети.

sts_x-pot_kettle
Чайник Sea to Summit X-Pot Kettle 1,3 л

Продукція Sea to Summit отримала безліч нагород від таких видань, як Outside, Backpacker, Gear Institute та багатьох інших. А сам Тайсон пройшов довгий шлях від підлітка, який експериментував із саморобним спорядженням у своїй спальні, до всесвітньо відомого конструктора та мандрівника. Одне, проте, не змінилося: усе і досі базується на двох головних пристрастях: любові до досконалого дизайну та відпочинку на природі.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *