Turbat Турбат аутдорні бренди

Отже, прийшла пора активних мандрів. Всі навколо пакують рюкзаки і перепровіряють, щоб нічого не забути. Про те, що найчастіше забувають мандрівники ми писали у одній з попередніх публікацій, а тепер поговоримо про те, які з аксесуарів будуть зовсім не зайвими у літньому поході.

Літні походи: топ-10 аксесуарів, які варто прихопити з собою 

1.Переносний душ

Так, при бажанні душ можна приймати будь-де. Головне не забути взяти з собою переносний душ від австралійців з Sea to summit. До речі, його також можна використовувати як міх для перенесення води, що дуже зручно, якщо потрібно трохи пройтися до джерела і назад, а вам нести воду на велику компанію.

Аксесуари для походів

2.Туристичний ніж

Про ножі для походів можна говорити безкінечно, для багатьох мандрівників це своєрідний фетиш, який обирається дуже прискіпливо та з безліччю персональних вимог. Є ножі універсали, які закривають собою безліч потреб – швейцарські Victorinox, або навпаки ножі для конкретних цілей, як наприклад, Opinel для грибів. Якщо ж ви цінуєте простоту та якість – шведська Мora це те, що треба. Який би ви не обрали туристичний ніж, це річ яка може допомогти вирішити безліч дрібних завдань, які часто виникають перед мандрівниками.

Аксесуари для походів

3.Рушник з мікрофібри

Ще один абсолютний мастхев. Такий рушник купують всі, хто тільки починає подорожувати. І цьому є просте пояснення, ця річ здатна зекономити купу простору та ваги в порівнянні зі звичайним рушником ще й сохне дуже і дуже швидко.

4.Водозахисні чохли на електроніку

Думаю чимало з вас мають досвід висушування грошей після невдалого прання або ж потрапляння під “карпатську” зливу. Слід сказати, це таке собі задоволення, що вже говорити про документи, квитки та електроніку. Про цінні речі краще подбати до буквального занурення у пригоди.

Аксесуари для походів

5. Дощовик

Цю річ при поході в гори забувають, мабуть, найчастіше, і я б не розраховував на везіння, вам справді може пощастити і ви пройдете маршрут разом із сонцем, але практика показує, що це не зовсім про Карпати. Там і зливи бувають, і скандинавська дощова погода протягом тижня, а минулого року протягом всього червня. Тому плащ-пончо зовсім не зайва річ у вашому наплічнику.

Аксесуари для походів

6.Лопатка для туалету

Ще кілька років тому такий аксесуар викликав би багато запитань та посмішок. Однак часи змінилися, зараз коли більшість людей, вже побачили на що здатні натовпи туристів на найбільш відомих карпатських та приморських локаціях, стає зрозуміло, що з проблемою слід починати боротися. Тому вміння користуватися такою лопаткою можна прирівняти до володіння стародавніми джедайськими техніками поводження із світловим мечем. Будьте на світлій стороні Сили і не давайте темній захоплювати схили наших гір! (:

7.Гамак

Здавалося б необов’язкова річ, але ніколи в житті так не скаже, той хто мав досвід гамакування десь на схилах Кострича з теплим вечірнім краєвидом на Чорногору. Тому якщо кілька сотень додаткових грам вас не лякають, ви можете обміняти їх на космічний відпочинок у будь-якому місці де є дві точки опори, щоб закріпити ваш гамак.

похід у Карпати

8.Засіб від комах

Що ж, ми просуваємося далі і черга переходить трійки засобів, які мають бути у всіх себе поважаючих мандрівників. Почнемо з репелентів від комах, так, в Карпатах, є місця в яких ви не зіткнетеся з комарями, бо їх звідтіля банально здує, в тих самих Карпатах є і Мшана, і ще багато локацій від яких цього не очікуєш, а вони просто наповнені кровожерними літаючими піраніями, при цьому не завжди можна розгледіти, що вас кусає, але воно … кусає. Якщо ж говорити, про Полісся або ж відпочинок на березі багатьох лісових водойм, то без репелентів не факт, що вам вдасться вибратися за межі рятівної москітної сітки у наметі.

Аксесуари для походів

9.Засіб від сонця

Крем від засмаги, це друга річ, яку найчастіше забувають мандрівники в походи в Карпатах, і за фотографіями з гір можна, навіть, визначити коли саме ви забули його взяти з собою. Хто бачив той самий гірський брунатно-червоний відтінок шкіри, навряд переплутає цей вид засмаги з чимось іншим.

10.Бальзам для губ

Якщо раніше я був серед тих хто скептично ставився до бальзаму для губ, і вважав, що “обвітрені” це неприємно, але можна пережити, то останній досвід перебування на висоті переконав у зворотньому. Губи реально кровоточили, і хоча я все ж, нехай і з запізенням наніс рятівний шар жиру, на повне загоєння пішло кілька днів. Тому можете повторити мій досвід, а можете відразу мати бальзам для губ при собі та не набивати своїх гуль, там де вони вже набиті великою кількістю людей до вас.

Висновок

Це далеко не повний перелік дрібничок, які можуть зробити ваше життя у подорожах більш комфортним. Кожен мандрівник з досвідом складає свій ідеальний перелік речей, разом з яким можна фокусуватися на пейзажах та емоціях від відкриттів нових локацій, а не чомусь іншому. Тому подорожуйте сміливо, і не забувайте брати з собою корисні дрібниці.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *