Коли ви обираєте термос, то оцінивши його зручність, ергономічність та додаткові фішки, наприклад дві чашки чи два корки в комплекті, наступне ваше питання буде про те, наскільки він довго зберігає тепло. І якщо зручність користування можна перевірити прямо в магазині, то перевірка термостійкості вже складніша задача. Ми взяли це на себе і пропонуємо вам результати тестів шести термосів об’ємом 1 літр. Ми обрали термоси, що відрізняються ціною, від різних виробників, з різними параметрами, такими як вага, зовнішні розміри та комплектація, з різними типами корків, щоб на основі них скласти найбільш широке враження та перевірити деякі упередження.

Як ми тестували

 

В кожен термос ми заливали воду, яка щойно закипіла і клали в холодильник. Ми зробили це послідовно чотири рази: на 3, 6, 12 та 24 години. Також ми вирішили перевірити два припущення, які є досить популярними щодо користування термосами. Перше – якщо перед тим, як заливати в термос напій обдати його внутрішні стінки окропом, то термос краще буде зберігати тепло. Друге – термос з глухим корком краще зберігає тепло, ніж термос, в якого корок з клапаном. Температура всередині холодильника була постійною та становила 7 градусів. Температура щойно залитої в термос води була 97,2 градуси. У висновках ми використовуємо такі слова, як “гарячий”, “теплий” чи “ледь теплий” щоб передати свої суб’єктивні враження від результатів. І хоч це не точні характеристики, ми таким чином хотіли інтерпретувати числові результати, щоб ви могли покластись також і на безпосередні відчуття. Нижче результати, які ми отримали.

 

Результати тестів

(для зручності термоси в цій табличці були розміщені від найнижчих результатів зверху, до найвищих знизу)

 

(графік для візуалізації тепловтрат термосів)

Висновки

 

Маємо дуже близькі результати тестів майже всіх термосів, окрім Primus. Температурна різниця п’яти інших термосів після 24 годин становить всього 5,2 градуси, а чотирьох найкращих – 1,8 градусів, цю різницю навряд чи ми змогли б відчути в реальних умовах. Після 24 годин воду в термосах ми можемо суб’єктивно оцінити як “теплу”, і лише в термосі від Primus як “ледь теплу” – ця різниця була доволі помітною. Та жоден термос не зміг протягом 24 годин зберегти температуру води до тої міри, щоб ми могли назвати її гарячою. Та протягом 12 годин п’ять з шести термосів зберегли температуру води на тому рівні, на якому ми звикли пити гарячі напої.

Обидві гіпотези, про те, що термос попередньо потрібно нагріти окропом, та про те, що глухий корок тримає температуру краще не підтвердились. Результати відрізнялись на десяті долі градусу, що неможливо відчути тілом. Також немає жодного зв’язку між розміром термосу, його вагою та збереженням тепла.

(кожен виробник комплектуючи термос корком з клапаном використовує свою систему відкривання)

Тепер кілька слів по кожному термосу, який ми тестували, їх особливості та сильні сторони.

 

Primus TrailBreak Vacuum Bottleпоказав найгірші результати. Навіть після 12 годин температура в термосі хоч і була гарячою, та не всі могли б сприйняти її як достатню для гарячих напоїв. Термос має два корка, глухий та з клапаном. Останній має досить оригінальний механізм відкривання поворотом. Термос має одну суттєву перевагу над іншими – це повністю металеву чашку, тоді як усі інші виробники пропонують лише пластикові, з металевою зовнішньою оболонкою. Це найважчий термос серед інших. На нашу думку цей термос ідеально використовувати протягом робочого дня.

 

Esbit VF1000SC – термос має лише глухий корок та додаткову пластикову чашку, з насічками щоб не обпікати пальці. Показав передостанні результати, однак він все ще добре тримає температуру після 12 годин. В цього термосу найбільша за об’ємом основна чашка – 250 мілілітрів. Він гарно збалансований по вазі та зовнішнім розмірам. За всіма цими характеристиками рекомендуємо його для кемпінгу.

 

Salewa Rienza Thermoцей термос та інші три вищі за температурним рейтингом мають дуже подібні результати. Тож їх складно порівнювати за цим параметром. Salewa при тому є найвищим серед всіх, хоч і має порівняно невеликий діаметр дна. Також він є другим по вазі. Все це робить його гарним універсальним термосом, та все ж не найкращим вибором для тих, хто зважає на легкість. Має єдиний корок з клапаном.

 

Tatonka H&C Stuffмає дуже просту конструкцію з глухим корком. В цього термосу найбільший діаметр основи – 91 мм. Чашка має властивість нагріватись коли налити туди гарячого напою і це гарна особливість, що допомагає зігріти руки на морозі. Також це другий за легкістю термос – лише 500 грамів ваги. Найкраще підійде для різних зимових пригод, в рукавицях його буде легко відкривати за рахунок форми корку.

 

Esbit ISO1000MLтермос має два корки в комплекті, глухий та з клапаном, що відкривається натисканням. А також додаткову пластикову чашку. Разом з гарними результатами тесту це робить його чудовим універсальним вибором на всі випадки життя.

 

Zojirushi SJ-JS10лідер наших тестів. А ще він найлегший серед усіх інших, всього 397 грамів. Це на 103 грами менше за найближчого по вазі, та на 207 грамів менше від найважчого. У цього термосу найменший об’єм чашки, лише 135 мілілітрів, тож можливо вам доведеться кілька разів підливати собі напій щоб напитись. Чашка при тому повністю пластикова. Найкращий вибір для тих, хто зважує кожен грам.

2 Коментарі
  1. Це дуже крутий огляд, дякую) зробіть ще огляд на ножі.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *