Добре пам’ятаю ситуацію з дитинства, коли ми з братом приїжджали в село на Різдво, і дідусь любив помацати товщину наших курток, щоб визначити чи ми тепло вбрані. Напевне показником оптимальної теплоти верхнього одягу для нього був старий кожух, який важив кілька кілограмів і заледве влазив у шафу. 

TirolWool (Responsive): новий утеплювач від Salewa

Недостатня, згідно з його критеріями, товщина моєї куртки одразу означала докір у бік мами. Мовляв, чому внуки мерзнуть?! Слова про утеплювачі чи мембрани для нього нічого не означали. Правду кажучи, для мами вони теж мало означали, тому ми з братом майже до кінця школи були змушені носити зимовий одяг, який мав бути достатньо грубим, щоб батьки були впевнені у його теплоті. Тож у ті часи я добре розумів значення виразу “одягнений як капуста”.

На щастя ті часи минули. Технологія синтетичних та натуральних утеплювачів давно стала нормою для якісного туристичного одягу. Мій дідусь був би неабияк вражений вагою, об’ємом та теплоізоляційними властивостями сучасних курток для активного відпочинку. Проте розвиватися у цьому напрямку завжди є куди.

Це довели розробники outdoor-бренду Salewa, які нещодавно презентували нову генерацію рефлексивного гібридного утеплювача, що має назву TirolWool ® Celliant®. Фахівці Salewa стверджують, що за своїми показниками цей матеріал перевершує натуральну шерсть та звичайні синтетичні утеплювачі. Після ближчого знайомства з технологією я переконався, що твердження не безпідставні.

Справа в тому, що цей утеплювач складається з суміші матеріалів, кожен з яких, навіть окремо, володіє неабиякими, 40% становить натуральна, спеціально оброблена, шерсть високогірних Тірольських овець (TirolWool ®). Решту 60% складають волокна поліестру, що насичені термореактивними мінералами Celliant®, які мають здатність трансформувати тепло, що йде від тіла та відрефлектувати його назад, це дає змогу зберігати кращу терморегуляцію та тонус атлета або просто, користувача такого одягу.

На перший погляд звучить складно, однак так і повинно бути. Адже Salewa – високотехнологічний  аутдорний бренд з понад 80-тирічною історією виробництва. Компанія заснована та базується у серці Доломітів (Італійські Альпи), які є постійним майданчиком для тестування продуктів та пошуку таких рішень як TirolWool®Celliant®, зорієнтованих на активних мандрівників, що шукають надійні, теплі та легкі речі для тривалих походів з різним навантаженням.

Щоб краще зрозуміти переваги цих матеріалів варто зазначити, наприклад, що Salewa не просто так використовує шерсть тірольських овець. Ці  тварини цілий рік живуть у Альпах у складних умовах на висоті близько 2000 метрів, там де звичайні вівці не змогли вижити. Місцеві протягом століть використовували їхню шерсть для виготовлення теплого одягу. Вона чудово зберігає тепло, вирізняється терморегулюючими та дихаючими властивостями. Також ця шерсть добре гріє у вологому середовищі. Окрім того використання місцевої сировини підтримує економіку регіону, та суттєво спрощує логістику виробництва.

Тірольські вівці у горах. Фото: thetravelblog.at

Водночас технологія Celliant® початково використовувалася у медицині та науці. Це подрібнені мікрочастинки 13-ти різних термореактивних матеріалів, що в природі існують у вигляді невеликих твердих камінців. Інтегровані у поліестр вони відбивають інфрачервону енергію назад до тіла. Таким чином сприяють кращому кровообігу. Завдяки цьому тіло зберігає більше тепла, краще почувається та швидше відновлюється після навантажень. Серед іншого, ця технологія раніше використовувалась у сфері виробництва тонкого еластичного спортивного одягу.

На фото зліва направо: 1. Мінерали Celliant® у природному стані. 2. Зразок подрібнених та оброблених мінералів Celliant®, що використовуються в утеплювачі. Розмір зразку у сотні разів більший від реальних частинок. 3. ШерстьTirolWool® без добавок. 4. Синтетичний поліестр з порожнинними волокнами. 5. Реальний зразок утеплювачаTirolWool® Celliant®, що поєднує у собі усі попередні елементи

У Salewa визначили, що Celliant® значно збільшує функцію терморегуляції TirolWool®, покращуючи його співвідношення ваги та теплоізоляції, а також робить його еластичнішим і зручнішим для використання у одязі. Окрім того, Celliant® не зношується, добре гріє навіть після намокання, чудово “дихає” та не втрачає своїх властивостей після прання, оскільки мінерали розплавлені у смолу та інтегровані в основу кожного волокна.

Куртка Salewa Fanes з утеплювачем TirolWool® Celliant®

Наостанок варто зазначити, що TirolWool® Celliant® виготовлений з відновлюваних природних матеріалів, отриманих з місцевих овець. Вони не містять шкідливих речовин, таких як хлор. А волокна Celliant® виготовляють з поліефірних ниток, 70% з яких є продуктом переробки європейських побутових відходів.

Куртки Salewa Fanes з утеплювачем TirolWool® Celliant®

Вже з осені 2017 на ринку України доступні чотири продукти Salewa з утеплювачем TirolWool® Celliant®. Йдеться про модельний ряд чоловічих і жіночих курток Fanes та Puez.  Я можу з впевненістю сказати, якщо технології колись дозволять не мерзнути взимку лише у тонкій футболці, то TirolWool® Celliant® точно можна вважати кроком назустріч цьому.

В 2020 вже знайомий багатьом утеплювач було переіменовано на Responsive. Це той же TirolWool однак виробник вирішив зробити наголос на його здатності відбивати тепло за рахунок мінералів. Всі моделі, які були зроблені за цією технологією отримали спеціальний ромбовидний принт для легшого розпізнавання серед інших продуктів Salewa.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *