Щороку ми традиційно підбиваємо підсумки та випускаємо дайджест зі статтями, які викликали найбільший інтерес серед читачів. Цього року в онлайн журналі Gorgany Pro було опубліковано 90 статей від 45 авторів, аудиторія, в порівнянні з 2019 роком, зросла вдвічі.
Дайджест 2020: які статті найбільше читали?
Як розвивався ресурс в 2020 році? Значно збільшилися в розмірах серії: “як вибрати”, “з чого почати”, “карпатські хребти”, також зявилися нові серії, які поступово наповнюватимуться статтями – “аутдорні бренди”, “карпатські локації”. Також влітку “Мапа світу” перетнула позначку 100 статей та значно виросла. Особливо це стосувалося статей присвячених Карпатам, загалом Україні і, навіть, під кінець року завдяки нашим авторам з’явилися перші статті про подорожі Північною Америкою.
10.Трекінгові кросівки: як вибрати?
Що цікавого: Володимир Семчій розбирає трекінгові кросівки на атоми, а потім складає їх знову. На що звертати увагу при виборі цього типу взуття, та загалом, які типи трекінгових кросівок є? Серія “як вибрати”.
2908 читачів (на момент написання цієї статті 22.12.2020 р.)
9.Кемпінг: комфортний відпочинок з родиною
Що цікавого: Надія Чепелевська знайомить читачів Gorgany Pro з культурою та правилами кемпінгу, сімейного відпочинку поширеного у Європі та США. Цього року, через карантин, кемпінг в Україні став значно популярнішим і наступного року також очікується ріст цього напрямку, адже в Україні потрохи з’являється вся необхідна інфраструктура, а сам кемпінг є гарним та комфортним знайомством зі світом аутдор.
2972 читачів
8.Пухова куртка (пуховик): як вибрати?
Що цікавого: Володимир Семчій зробив настільки якісний путівник світом пухових курток, що листопадова стаття (а це буває дуже рідко) потрапила до топ десяти найвідвідуваніших за рік. Тут знайдете і класифікацію по Fill Power, і роз’яснення, які бленди бувають, та яке співвідношення пуху до пера найкраще. І звісно, автор не забув про типи та призначення пухових курток та їхні конструкційні особливості.
2985 читачів
7.Карпатські хребти: Сокільський
Що цікавого: Олександр Бондаренко розповідає про один з найцікавіших невисоких карпатських хребтів – Сокільський. Чарівний вид на Чорногору, атмосферні та медитавні осінні пейзажі, стрімкі скелі, водоспади це все там є і, навіть, трохи більше.
3827 читачів
6.Шлях святого Якова
Що цікавого: Оксана Максимова пройшла португальський відрізок одного з найпопулярніших світових маршрутів – Каміно. Своїм досвідом та особливостями долання маршруту у форматі пілігрима, авторка ділиться з читачами статті.
4128 читачів
5.Карпатські хребти: Аршиця
Що цікавого: Таня Троянь розповідає про хребет в Горганах відомий своїм жерепом та озером, прихованим на його схилах.
4156 читачів
4.Зима в Карпатах, або як почати мандрувати взимку
Що цікавого: Михайло Ременюк ділиться своїм досвідом зимових походів, особливостями перебування та фотографування на високогір’ї. На цей матеріал варто звернути увагу також через прекрасні фото зимових Карпат зроблені автором.
4296 читачів
3.Карпатські хребти: Пішконя
Що цікавого: Олександр Урбан знайомить ще з одним карпатським хребтом, який мандрівники особливо люблять та цінують за мальовничі краєвиди, які відкриваються на його схилах.
6341 читачів
2.Карпатські хребти: Явірник
Що цікавого: Дмитро Зарихта розповідає про хребет Явірник, відомий завдяки своїй логістичній доступності та прекрасним краєвидам, що відкриваються з його схилів. Також ця стаття цінна для нас тим, що проілюстрована вона фотографіями наших читачів, які поділилися ними при підготовці до публікації.
6766 читачів
1.Карпатські хребти: Мармароси
Що цікавого: І нарешті, стаття, яку найбільше читали цього року – Мармороси. За традицією піца від редактора за найретинговішу статтю відправляється до Тані Троянь, яка підготувала, яскравий та деталізований путівник для всіх бажаючих віртуально прогулятися цими схилами, або ж для тих хто шукає інформацію для підготовки власної мандрівки в один з найкрасивіших хребтів в українській частині Карпат.
8655 читачів
На що звернути увагу ще?
Окрім статей, які набрали найбільше переглядів, я б хотів виділити два матеріали, які хоч і не потрапили до цього переліку, але однозначно варті уваги це Транскарпатський румунський похід від Олександра П’ятаєва (частина 1, частина 2).
Чому? В цьому тексті є досвід від пройдених 1000 км у форматі легкохідного трекінгу та розвіданими безліч неймовірної краси румунських Карпатських локацій для тих хто захоче повторити, якусь з частин цього маршруту.
Другим текстом, який написаний потом та кров’ю є Великий Гімалайський Шлях від Віталія Дячука (частина 1, частина 2).
Чому? Один з найважчих світових трекінгових маршрутів з елементами альпінізму. Про любов до гір, про силу волі кожного дня виходити на маршрут попри чергове попри… та пройти 1800 км. Однозначно рекомендовано до прочитання.
Замість P.S.
Ну і нарешті, головний підсумок року. Gorgany Pro – великий перетин досвідів різних людей. Все це існує та заповнюється завдяки вашому прагненню досліджувати нові локації, ландшафти, ставити собі виклики та ділитися здобутими знаннями разом із спільнотою людей, яким цікаво рухатися вперед та здобувати нові знання. Тому величезна вдячність всім хто підписався, читає, лайкає та поширює, ви наша мотивація розвивати ресурс та продовжувати пошуки найкращих матеріалів. Всім хто відчуває у собі потенціал приєднатися до клубу наших авторів нагадую, що запит можна надсилати сюди: editor.pro@gorgany.com.