Традиційно щороку підбиваємо підсумки на Gorgany Pro. Давайте разом подивимося на рік, що минув та подивимося, що ж цікавого з’явилося на ресурсі за цей час, і звісно ж визначимо ті, статті, які були найбільш цікаві читачам цього року. 

Дайджест 2021: які статті найбільше читали?

Дайджест 2019

Дайджест 2020

Як розвивався ресурс в 2021 році? Якщо говорити про те, чим запам’ятався цей рік, це однозначно, нові горизонти, які відкривали люди, які не бояться ставити перед собою амбітних цілей. Так, якщо до цього в розділі “альпінізм” найвищою точкою на якій побували наші автори була – Аконкагуа, то цього року маємо статті про 4 з 14 найвищих вершин світу (К2, Еверест, Брод-пік, Лхоцзе).

Броуд-пік

Ще однією темою, яка безперечно стала лейтмотивом цього року, є довгі трекінгові маршрути. Як в Україні проєкт 770 км за 50 днів від команди GRA, так і за межами нашої держави – проєкт “Арка Карпат” 2300 км, який цього року першими з українців пройшли Богдан Ославський та Артур Сачковський. Також в цьому розділі дописав третю і заключну частину Великого Гімалайського Шляху (GHT) Віталій Дячук.

Маємо поповнення у категоріях: “вело”, “скелелазіння”, і традиційно, у трекінгу. З несподіваних тем, які з’явилися цього року на ресурсі, я б відмітив дуже теплу історію – про сплав на саморобному плоті по Дністру та доволі неочевидний, однак цікавий для тих хто дуже любить море – мандрівка  узбережжям Чорного моря в листопаді.

Сплав Дністром на Legoboat

Дуже тішить, що цього року маємо статті у категорії “відповідальний туризм”, це і екомандрівки від команди GRA, і очищення Вільшанського водосховища від проєкту Chysto.de, і розчищення туристичного шляху “Старий кордон” від команди патреону “ПроПоходи”. Сподіваємося, що наступного року зможемо написати про нові ініціативи у цьому напрямку, адже з кожним роком ця тема є дедалі більш актуальною для українських Карпат.

До розділу “аутдор змагання” додався неофіційний чемпіонат світу з трейлраннігу – Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) та одні з найскладніших велозмагань в Україні – “TransUkraїne”.

Чимало зусиль було прикладено для того, щоб розібратися з тим, що таке аутдор і які бренди з’явилися завдяки йому та доклали зусиль для того, щоб культура аутдору набула поширення. І нарешті, цього року ми почали представляти тематичні мандрівні проекти, як наприклад, “Хащі” чи “Old Khata Project”.

Стохід проект "Хащі"

Якщо ж говорити мовою цифр – аудиторія Gorgany Pro цього року виросла на 82 %. Також ми перетнули позначку у мільйон прочитань статей за рік, і якщо зібрати всіх наших читачів разом, то вийде непоганий обласний центр. А це означає, що аутдор поволі перестає бути вузькопрофільною темою і набуває дедалі більшої популярності серед українців. Наші автори подорожують, досліджують та випробовують себе у різних активностях, і ми вдячні за те, що вони діляться зі спільнотою своїми знаннями надихаючи читачів на нові відкриття, і в світі навколо, і що не менш важливо, в собі.

Що ж, а тепер до того як виглядає десятка найбільш читаних статей цього року:

 

10. Літні походи: топ-10 аксесуарів, які варто прихопити з собою

 

Що цікавого: ця стаття випередила матеріал про бренд Turbat всього на 13 читачів, і здавалося б в чому її магія? Тут все просто, часто саме очевидні речі є більш затребуваними, адже новачків більше і їм необхідні доступні матеріали про речі, які можуть зробити мандрівки більш комфортними.

4089 читачів (на момент написання цієї статті 23.12.2021 р.)

похід у Карпати

9. Гідратація: як відновити водний баланс?

Що цікавого: на девятій сходинці опинилася комплексна стаття від Олександра Скорохода про те, що таке гідратація та як боротися зі зневодненням організму. Ця стаття, в першу чергу, дуже актуальна для всіх хто бігає трейлові маршрути, а влітку коли температура піднімається вище + 30 градусів Цельсія, то й взагалі для всіх без виключення людей, які планують будь-яку активність на відкритому просторі. Тепловий удар інколи ближче ніж ви б могли б уявити, втім тим, хто знає матчастину, ця проблема не страшна.

4247 читачів

Гідратація, вода в поході

8. Карпатські хребти: Запрутські Горгани

Що цікавого: якщо минулого року в кінцеву десятку потрапило чимало статей з категорії “карпатські хребти”, цього разу маємо тільки одну статтю тут – Запрутські Горгани, здавалося б не найвищий хребет, але улюблений багатьома мандрівниками за легку логістику та гарний краєвид на Чорногірський хребет.

4281 читачів

Запрутські горгани

7. Фліс: як вибрати?

Що цікавого: цим питанням починають цікавитися, як тільки стає прохолодно і треба терміново утеплятися. Якщо ви ще не знаєте, яка компанія створила маленьку революцію у сфері аутдор розробкою “штучної вовни” та які типи флісів існують варто зазирнути за цим лінком.

4371 читачів

Turbat Турбат аутдорні бренди

6. Зимові походи: як готуватися та одягатися?

Що цікавого: і хоч, цей текст зайняв шосту сходинку за перечитуванням цього року, на мою думку, це один з найкращих тематичних матеріалів на ресурсі. Досвідчений мандрівник та фотограф Роман Михайлюк розклав зимові гори на атоми, а потім склав їх знову. Тут є все, і еволюція підходу до підбору спорядження, і досвід потрапляння в дуже критичні ситуації, і розуміння яких погодніх умов та типів поверхні варто уникати.

 4991 читачів

Зимові походи Роман Михайлюк

5. Літній похід у Карпати: що найчастіше забувають?

 

Що цікавого: якщо ви не забували взяти у похід чогось важливого, то чи взагалі ви там були? Ця стаття побудована на опитуванні у групах мандрівників, і як виявилося абсолютна більшість має подібний досвід, а дехто ще й навички викручування з ситуації коли треба з чогось підручного виготовити дуги для намета.

6913 читачів

карпатські ландшафти, гірські ландшафти

4. Великі трекінгові маршрути: проект “100 Вершин”

Що цікавого: як вже було написано зверху, однією з головних тем цього року стали довгі трекінгові маршрути. Якщо ви чули про Лікійську стежку або ж Шлях Святого Якова, ви вже маєте базове уявлення про те, що це таке. Насправді ця тема є значно ширшою, і цього року перед проходженням власного проекту довгого маршруту від команди GRA – “100 Вершин”, Андрій Дуда розповів про цей та інші трекінгові маршрути, які потребують тривалого часу для проходження.

8049 читачів

проект 100 вершин GRA

3. Карпатські локації: Петрос

Що цікавого: а тепер переходимо до трійки лідерів. Петрос – одна з найвищих українських вершин, може бути складною для підйому і в міжсезоння, і взимку. Про неї та її околиці зробила детальну розвідку Таня Троянь, якщо бували там, або тільки плануєте побувати, ця інформація буде не зайвою.

8974 читачів

Петрос

2. Кемпінги в Україні (оновлюється)

 

Що цікавого: тема кемпінгу щороку набуває все більшої популярності серед читачів. І це природньо, адже це найоптимальніший вид відпочинку з родиною. У цьому матеріалі шукаємо найкращі місця для кемпінгу, які мають гарну репутацію. Ця стаття є інтерактивною і написаною разом з читачами ресурсу, які давали рекомендації своїх улюблених місці для відпочинку.

9792 читачів

Кемпінги в Україні

1. Карпатські локації: Говерла

Що цікавого: я б здивувався, якби перше місце за переглядами отримала інша стаття. Тут маємо поєднання двох важливих складових і найвища вершина українських Карпат – Говерла, і прекрасний текст та фото від Тані Троянь, впевнений, що, навіть, досвідчені мандрівники знайдуть для себе в цьому тексті чимало цікавих деталей про місця поблизу Говерли. Ну звісно, і традиційна піца від редактора за найбільш читаний матеріал року відправляється до Тані вже вдруге поспіль, мої вітання!

10 658 читачів

Говерла

Потрібно ще мотивації та натхнення для власних подорожей та проєктів?

Таким був цей рік на Gorgany Pro, бажаю всім в 2022 році так подорожувати та ставити цілі, щоб було потім чим поділитися зі спільнотою мандрівників нашого он-лайн журналу.

Мандруйте сміливо!

 

 

 

 

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *