Поки спека не лишає простору для думок, окрім того як від неї заховатися. Пригадаємо, які варіанти захисту від неї протягом винайдені здавна. Якщо ми говоримо про несинтетичні тканини, то першою асоціацією цілком заслужено буде – льон. Про який і поговоримо в цій статті. 

Захист від спеки: літня колекція від Turbat

Лляні волокна не утворюють зарядів статичної електрики, мають антисептичні й гіпоалергенні властивості. Також приємною їх особливістю є те що вони стримують розвиток бактерій і грибків, відповідно стримують появу неприємного запаху. Лляне волокно має також природній уф-захист, що є ще однією важливою під час спеки характеристикою.

Долина смерті, США

Якщо порівняти льон з бавовною, то маємо ще одну перевагу першого, він краще вбирає вологу, а також швидше виводить її на поверхню. Тому він швидше сохне, створюючи додатковий охолоджувальний ефект.  Тому природньо, що світові аутдорні бренди поступово звертають увагу на цей матеріал у своїх колекціях призначених для подорожей спекотними країнами.

Кілька років тому в колекції Turbat зявилися перші сорочки із льону, і колекція поступово розширюється, наприклад, цього року дебютувала лляна сукня – Turbat Barselona.

Літня колекція Turbat
Літня колекція Turbat

Маріан Стрільців, креативний директор Turbat

Ідея льону в мене з’явилася давно – ще в часи студентських подорожей 10 років тому. Під час моїх авантюрних подорожей  середньою Азією, в Афганістан, Іран, Таджикистан. Я користувався довгим лляним шаликом, яким накривався від сонця та часто в спекотні ночі замість покривала. Цей лляний шалик, який я пошив на замовлення, був мені таким собі мандрівним талісманом. Коли ми зробили першу лляну сорочку Bangkok, то одразу її взяв в мандрівку в турецький Курдистан і Лікійську стежку для тесту. Коли її одягав, то почувався не тільки фізично комфортно, але і емоційно, як справжній аскетичний мандрівник-філософ. Люблю такий невимушений і вільний стан в подорожах. Був дуже радий, коли бачив як в цих сорочках подорожуть в Африці, Індонезії, Латинській Америці.

Проте з часом захотілось експериментувати і спробувати мікси льону з іншими тканинами.  Незважаючи на всі переваги 100% тканини, є і недоліки, які проявляються під час великого навантаження, і особливо, з рюкзаком. Хотілось більшої міцності, еластичності і ніжності – фактично до того, до чого нас привчили синтетичні волокна. Були варіанти з шовком, коноплею, мікси льону з поліестром. Але ідея максимально натуральної, екологічної і оптимальної для жаркої погоди тканини була незмінною і пріоритетною. Так ми прийшли до TropicLinen – міксу льону, котону, віскози і технологічної Sorona. Прототип сорочки Kalimantan я взяв з собою в мандрівку Каракорумським шосе в Пакистані і Китаї. Там було і гаряче і було бажано використовувати сорочку з довгим рукавом, щоб гармонійно вписуватись в консервативних місцевиї традиціях, тому терморегуляція сорочки мала велике значення. Прототип Bangkok 3 поїхав зі мною в місячну подорож по Таїланду і Малайзії – екваторіальний вологий клімат та джунглі це крутий краш-тест на подібні властивості тканин. В обидвох випадках технологія працювала чудово.

Літня колекція Turbat
Літня колекція Turbat

Андрій Бандрівський, CEO Gorgany

Ми з Оксаною завжди любили забратися в якісь непозначені на карті непролазні джунглі і тижнями шукати з них вихід до гір, моря, і з рештою, назад до цивілізації. Температура +35 °C, 100% вологість, комарі, автономне спорядження – намет, пальник і мінімум одягу, щоб було якомога легше нести, і неймовірна краса незайманої природи навколо. В таких умовах я відносив вже декілька версій лляної сорочки Turbat Bangkok, і вона залишається моєю улюбленою сорочкою для подорожей. Я ціную: захист від сонця (довгі рукави і капішон), міцність і довговічність, універсальність (піднімався в ній і на 4000 метрову гору в Ірані і обідав в модному ресторані в Манілі, куди пускали людей тільки в костюмах), стійкість до запаху і забруднення (можна рідко прати), комфортне відчуття для тіла (льон працює, як кондиціонер).

Влад Куций, бренд-амбасадор Turbat, Garmin, GoPro, ЇDLO

Мій екземпляр дуже приємний до тіла, настільки за цілий день на спеці + 35 °C не відчував дискомфорту. Я не дуже розбираюся у матеріалах, але Bangkok 3 відразу сподобалася. Як мінімум, дуже стильним виглядом (кавовий відтінок додає їй більше шарму). Капюшон дуже помічний, якщо сонце на горизонті. Мені довелося, навіть, пірнати з нею в підземній річці (так вже вийшло 🙂 ), тому можу сказати, що сохне вона дуже швидко. Якщо говорити в загальному про льон, то цей матеріал, я дуже люблю, але в цій сорочці він, якийсь не такий, реально м’який.

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *