Turbat Турбат аутдорні бренди

Turbat — бренд українських мандрівників. Бренд, що збирає навколо себе історії пригодницьких подорожей. Дуже ймовірно, що жоден український бренд не відвідав так багато місць на планеті як Turbat: проїхав навколо Африки, був на вершині Евересту, досліджував Анктартиду, джунглі Індонезії та Амазонки, брав участь у кросвітках. Саме про його виникнення, історію та особливості розробки нових колекцій піде мова в цій статті.

Аутдорні бренди: Turbat

Турбат – це річка у важкодоступному регіоні Карпат, яка бере свій початок на схилах Свидовецького хребта, однак особливо бурхливої течії набуває в Ґорґанах. Також, turbat в перекладі з румунської – бурхливий, божевільний, нестримний. Завдяки такому характеру ця річка відома, як одна з найбільш екстремальних серед українських каякерів. 

Водночас вона є особливим місцем для засновників бренду, адже саме тут, у важкодоступному місці Карпат, сформувалася їхня любов до пригодницьких подорожей, яка і стала основою філософії бренду. Тому витоки річки Турбат є своєрідним “місцем сили” та точкою на мапі, де неодмінно варто побувати всім хто причетний до розвитку бренду, а також його шанувальникам.

Андрій Бандрівський, CEO Gorgany, про те, що підштовхнуло до появи бренду

Ми завжди мріяли займатися виробництвом і самі створювати спорядження для подорожей. Для нас туристичне спорядження має певну сакральність – воно дає кожній людині свободу потрапити в будь-яку точку на нашій планеті і реалізувати свою найбожевільнішу мандрівну мрію. Ми самі – мандрівники і з власного досвіду знаємо, що потрібно, щоб потрапити на високогірне озеро в Андах, на льодовик в Гімалаях, на вулкан в рифтовій долині в Танзанії, або в джунглі чи безлюдний тропічний острів в Папуа. І хоч там немає ні доріг, ні готелей, маючи спорядження можна з комфортом досліджувати найцікавіші куточки Землі і справді, немає нічого неможливого.

Також нам хотілося всім довести, що в Україні можна створювати спорядження світового рівня, нічим не гірше, а то і краще за те, що роблять імениті закордонні бренди. Західно-європейські виробники мають велику історію, часом це три покоління розробників, які передають досвід один одному. Для нас це був великий виклик – створити бренд і продукти, якими ми зможемо пишатися. Бренд, який доведе, що придумане і зроблене в Україні спорядження – може бути найкращим спорядженям для мандрівників.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Маріан Стрільців, креативний директор Turbat

Ми досліджуємо і активно спостерігаємо з дитинства, правда? А спостереження і перебування в “теперішньому” робить нас щасливими. Це і є секретна формула, чому люди в мандрівці почуваються щасливими — бо вони безперервно спостерігають за всім навколо. Їм тут і тепер холодно чи спекотно, тут і тепер відчувають новий смак, чують інші звуки мов, бачать нову вулицю чи стежку. 

Ми багато подорожуємо самі, тому постійно маємо справу зі спорядженням і одягом для мандрів. І от в якийсь момент, з’явилось дивне відчуття , чому немає в Україні бренду, який ми б цінували так само як німці – Deuter, французи – Millet чи англійці – Rab. І так утворилась ціль — ми маємо зробити свій знаковий бренд спорядження, і він має бути відомим за межами України. І, навіть, більше – нам важливо, щоб і інші виробники спорядження в Україні також мали таку ціль і вірили в цей шлях — не “дешевшого аналога”, а сильного бренду у всіх проявах.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Виробництво

Одним з головних принципів Turbat є локальне виробництво в Україні. Turbat працює з близько 10 фабриками в Україні, і однією в Азії для виробництва наметів.

Матеріали імпортуються з Японії, Тайваню, Китаю, Кореї, Іспанії та Литви від виробників, які забезпечують своїми тканинами такі бренди як: Dynafit, Montura, The North Face, Vaude, Berghaus та інші. Розробники Turbat постійно працюють над тим, щоб кожна наступна колекція була якісніша ніж попередня, використовуючи для своїх виробів матеріали від найтехнологічніших нішевих світових брендів – Polartec, Primaloft, DuPont Sorona, тощо.  

Особливою гордістю для бренду є використання українського гусячого пуху, найкращого утеплювача, на сьогодні, для мандрівників, який за своїми властивостями є настільки якісним, що його обирають для своїх виробів чимало світових брендів спорядження.

Для перевірки якості та отримання міжнародних сертифікацій Turbat працює з інтитутом IDFL у Швейцарії, чеською лабораторією TZU та британською Intertek. 

Turbat Турбат аутдорні бренди

Turbat постійно комунікує з українськими мандрівниками, які тестують спорядження у різних частинах земної кулі. На основі їх відгуків існуючі моделі постійно змінюються та вдосконалюються. За ці роки різні моделі Turbat встигли побувати разом з експедиціями на Евересті, Аконкагуа та сотнях інших вершин на всіх континентах, разом з українськими полярниками побувати у Антрактиді, а також в багатьох місцях зі складним та непередбачуваним кліматом. Зворотній зв’язок, критика і вимогливість українських мандрівників до власного бренду є двигуном для Turbat. 

Завдяки підтримці шанувальників Turbat щорічно росте в середньому на третину, що дозволяє нам цілитися не тільки в український ринок, а й працювати над тим, щоб боротися за значно конкурентніші, західні, – Наталя Стадник, керівниця виробництва Turbat.

Всі ці компоненти дозволяють бренду бути конкурентним не тільки в Україні. Turbat представлений в Польщі, Чехії, Новій Зеландії та продовжує роботу над розширенням своєї географії.

Наталя Стадник, керівниця виробництва Turbat, про специфіку розробки та створення моделей 

Повний цикл розробки колекції від ідеї до виходу в продаж близько 2-х років. Він включає в себе вивчення ринку та його потреб, виношування ідеї та перевірку на життєздатність. Досить тривалий час займає пошук матеріалів та їх тестування. Далі починається етап безпосередньо розробки – виготовлення лекал, прототипів, їх тестування в реальних умовах та вдосконалення. Також важлива частина – це робота дизайнера, вибір кольорів тканини та підбір фурнітури. Весь цей процес від ідеї до фінальних взірців займає більше року. Наступний великий етап – це виробництво. Замовлення матеріалів, їх виготовлення та доставка займає 4-5 місяців. А далі починається, безпосередньо, етап виробництва, що займає приблизно такий же термін – до п’яти місяців.

Особливість нашого виробництва в тому, що асортимент Turbat дуже широкий – від термобілизни і флісів до пухових та мембранних курток. Для цього потрібна велика кількість абсолютно різного обладнання та локальних виробництв, кожне з яких виробляє окремий продукт з нашої лінійки. Звідси основна складність – це контроль виробництва на відстані та логістика. Разом з тим це дозволяє нам бути гнучкими – при потребі долучати нові виробництва чи змінювати їх.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Основні моделі Turbat

Намети

Основними актуальними моделями є серія наметів для ентузіастів – Borzhava та Shanta. У них використовується перевірений роками експлуатації поліестер середньої товщини – 68D, у Shanta Pro – верх з силіконізованого нейлону 20D для полегшення ваги намету. Безперечним бестселлером бренду та переможцем внутрішнього опитування серед працівників компанії Gorgany у категорії ціна\якість став намет Shanta Pro.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Спальники

Тут розробники презентували три лінійки – це синтетична серія Vatra на основі утеплювача Thermolite, також один з найпопулярніших спальників у своїй категорії в Україні. Наповнені українським гусячим пухом Kuk та цьогорічна новинка Nox для тих, хто хоче отримати найкращу теплоізоляцію при мінімальній масі та об’ємі. В якості основної тканини використовується японський 20D Нейлон Rip-stop DWR.

До речі, Kuk  700 є однією з найкращих моделей за параметрами (ціна, якість, теплоізоляція) не тільки на українському ринку, а й загалом, на міжнародному ринку. Саме тому цей спальник є серед лідерів товарів, які бренд екcпортує.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Одяг 

Мембранні куртки

В цій категорії виробник представлений двома моделями – це мембранні куртки базового рівня з Juta з мембранами 10\10 k та Vulkan 3L з мембранами 25\30 k для вибагливих користувачів. Обидві мембрани тестовані згідно стандартів JIS L1092B i JIS L1099B-1.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Пухові та синтетичні утеплені куртки

Аутдорні утеплювачі: пух

Особливу увагу розробники Turbat приділяють виробництву пухових речей. Завдяки можливості працювати з локальним українським пухом, який за своїми характеристиками є одним з найкращих на міжнародному ринку, пухові моделі від Turbat не поступаються продукції найбільш відомих аутдор брендів. Також це дозволяє максимально локалізувати виробництво, у пухових куртках та спальниках  імпортними є тільки фурнутура YKK та японський 20D нейлон. Серед моделей тут представленні – пухові светри Trek та куртки середньої товщини Lofoten.

Категорія курток на синтетиці (Primaloft) представлена моделлю Turbat Atlas.

Фліси

Гордістю розробників є легкий та компактний Ilma з матеріалу Polartec Power Grid, що пакується у власну кишеню та є одним з найлегших флісів на ринку – всього 185 г.

Від часу появи перших флісів Космач та Дземброня колекція Turbat встигла суттєво розростися. В ній є як класичні фліси – Omalo та Summit, так і ті, що будуть будуть доречні і на природі, і в офісі Porto та Drimer. Гібридний фліс Fusion з матеріалу Polartec Thermal Pro скомбінованого з утеплювачем Primaloft Black, підійде любителям технологічних рішень в утепленні і може служити і як фліс, і як легка куртка на міжсезоння.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Термобілизна

Мабуть, кожен хто стикався з термобілизною Turbat звернув увагу на оригінальне рішення у її пакуванні. Розробники вирішили обрати своєю нішею недорогі синтетичні комплекти, на зразок, Versa. В 2020 році з’явилася лінійка Retezat з 15 % вмістом вовни, яка відразу ж стала бестселлером за рахунок поєднання гарних параметрів за показником ціна\якість.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Штани

В своєму арсеналі Turbat має близько десятка моделей штанів для подорожей. До їхнього числа належать як зимові утеплені моделі – Aurora, так і моделі для міжсезоння – Pamir, а також багаторічні бестселлери – літні Prut. Для вологих погодніх умов розроблені мембранні штани (10\10 k) – Shpytsi, а для відпочинку флісові штани – Camp.

Turbat Odyssey розроблені для тих, хто хоче мати одні штани, які однаково добре підійдуть і для міста, і для мандрівок в гори. Попри те, що як основний матеріал в них використано нейлон, тактильно вони дуже схожі на бавовняні. Ще однією цікавою деталлю цієї моделі, є наявність прихованої кишені для документів або грошей.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Літня колекція

Однією з родзинок розробники називають лінійку одягу з матеріалу Tropiclinen на основі льону та синтетики від Du Pont призначених для подорожей у країни з жарким кліматом та наших широт, коли стає нестерпно спекотно. Перевага льону полягає у тому, що це природний матеріал з гарним захистом від ультрафіолету та приємний для тіла, синтетична частина дозволяє зробити його простішим у догляді та покращити зносостійкість.

Цього року до літньої колекції додалися синтетичні літні сорочки короткий та довгий рукав з максимальним (UPF 50+) захистом від сонця – Turbat Maya.

Turbat Турбат аутдорні бренди

Аксесуари

В цій категорії Turbat представлений плащами-пончо Molfar, компактними рушниками для подорожей Shypit, а також легкими гермомішками на 10 та 6 л – Germik. Цього року до них додадуться і гамаки, про них та інші новинки ми більш детально поговоримо незабаром.

Аутдорні бренди

Zamberlan

Salewa

Lasting

Osprey

Turbat Турбат аутдорні бренди 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *