Український YouTube стрімко розвивається, зокрема пласт контенту про подорожі останнім часом солідно поповнився. Використовуючи метод спостереження і синтезу, ми хочемо запропонувати нашим читачам підбірку блогів про подорожі. Але не в плані “який готель обрати і яких креветок з’їсти”, а укласти невеличку збірку, де присутній намет, наплічник, багаття та Карпати, і не тільки вони. 

 

Карпатський Волоцюга

Пан Мирослав пропонує глядачам нетривіальний контент з краєвидами, що не залишить нікого байдужим. Омаж у попередньому реченні не випадковий, адже Волоцюга регулярно іронізує над тими, хто повсякчас вживає цю зношену фразу про краєвиди. Іронізує вдало, адже технічно – пан Мирослав і проєкт “Карпатський Волоцюга” – це про класичні мандрівки з гідом, проте, наповнення і пропозиція для глядачів і близько не про це.

 

Колишній викладач філософії вдається до антропологічного дослідження регіону, у якому випадає нагода мандрувати. Як наслідок, глядач має змогу поглянути на географію Карпат крізь оптику філософування. Блог характерний мінімальною кількістю монологу автора та статичною картинкою. В переважній більшості, Мирослав публікує відео зі своїх походів-розвідок, які потім стають його авторськими маршрутами. Своїм маршрутам він дає назви, а коли ти чомусь даєш ім’я, тоді це щось дійсно унікальне, неповторне. Лейтмотивом відео у Волоцюги є гриби, ведмеді, непролазні “їб*ня” та репрезентація власного стилю мандрування. Рекомендую до перегляду тільки найвибагливішим.

 


Kitty Mountain


Одна з утіх для людства, що може трапитися – це компетентні люди на своїх місцях. Пані Любов Бойко, що є авторкою каналу  Kitty Mountain є бувалою мандрівницею, інструкторкою з гірського туризму. Цікава випадковість, що як і пан Мирослав – пані Любов уродженка міста Чернівці. 


 

Відео Kitty Mountain медитативні, кадри супроводжуються музикою та оповіддю авторки. Зчитується фаховість та досвід мандрування, за цим приємно спостерігати. Крайні відео вона опублікувала з тих місцин, які зараз заборонені для відвідування.  Kitty Mountain, ну ж навіщо так дражнитися? Тож якщо хочете відволіктися на хвилин 40, з красивою картинкою, з відчуттям, що ви теж йдете поруч цими стежками – вмикайте і дивіться. EVGENKO


Канал, що випав мені з заголовком “Річками України”, і тривалий час я гадав, що канал саме про це. Але це виявилась лише серія відео. Пан Євген пропонує своїм глядачам фольк з риболовлею та дозвіллям біля водойми. Ба більше, Євген оповідає як саме ловили рибу колись і власноруч готує її. Як і усім такого штибу відео, тут кадри з дрона, статичні кадри процесу тощо.


Усе це нагадує красиво укладений щоденник хлопчини з фетровим капелюхом, що подався за течією шукати кращої долі. На його шляху, як це завше годиться – багато перешкод, але він точно дасть собі раду, адже поруч є ріка, а вона дає життя усьому, що довкола. Контент займає свою чітку нішу, а досвід автора сповна розкриває усі можливості для мандрівок по воді.


ХащіПродовжуємо говорити про український етно-фольк у блогах. Гадаю, ці хлопці не потребують окремого представлення, але не згадати про них, було б страшною образою. Ніхто не лазив по закинутих хатах в таких кількостях, як вони. Тут вам і історичний екскурс у ті чи інші хащі, мимовільні, раптові та швидкі інтерв’ю з місцевими жителями, а що надає особливого шарму відео – це аудіосупровід: ВІЙ, Кому Вниз та інші.  

Опісля перегляду, ймовірно, вас очікуватиме гіркота за те, що так багато красивого стає руїною. Але естетичний, приємний післясмак загубить цю гірчинку. “Україна без косметики та прикрас” – таке гасло проєкту “Хащі”, і воно більш ніж влучне, щоб зрозуміти про що ці відео. Мені от цікаво: а яким було відео, якщо б відбулася колаборація з Карпатським Волоцюгою.


Roma Snitko

 

Класика у сфері мандрівного блогу: якісна техніка, що дає відповідну картинку, селфі-зйомка, огляд споряги. Нічого зайвого та надзвичайного, а проте, в цьому щось є. Завдяки Ромі, маємо варіанти куди сходити та що одягнути, адже розвідку вже провели. Уся монетизація з каналу йде на ЗСУ, за що автору – повага, а за популяризацію зеленого туризму та україномовний контент окремий лайк, як і усім блогерам.

 


Ці анотації до блогів не конечні. Якщо на дозвіллі погортати YouTube, то побачимо, що є багато авторів зі схожим наповненням. Усі вони по-своєму цікаві, усім їм є куди вдосконалюватися. Про них ще також згадаємо. А поки, зичу їм усім вдалої стежки. 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *