Ви вперше вирішили податися на Балі і не знаєте, з чого почати своє знайомство з островом? Тоді це чтиво – саме для вас. Саме зараз на острові Балі перебуває гід агенціі пригод «ВЙО» Юля Сіра, яка ділиться своїми рекомендаціями
Балі – острів в одноіменному морі на Півдні Індонезії. Знаходиться на схід від острова Ява. Балі можна, або полюбити, або зненавидіти з перших хвилин перебування і хотіти втекти звідтіля якомога швидше. Складеться у вас з цим островом чи ні – дуже залежить від планування маршруту.
Незважаючи на крихітні розміри, Балі напакований усіма можливими атракціями. Проживши тут місяць, здається, що тільки почав його пізнавати.

Фото: Юліани Романишин/Школа фотографії імені Дієґо Марадони
Тому, якщо задатися метою хоч трохи вздріти того ідеального індонезійського світу, приїжджати сюди потрібно щонайменше на 2 тижні.
Соковита тропічна природа, унікальні, часом дикі для нас, культурні традиції, різноманітна і смачна кухня, теплі хвилі океану, незабутні заходи сонця і усміхнені острів’яни – ось неповний перелік того, з чим вам доведеться мати справу на одному із понад 17 000 індонезійських островів.
Пропоную вам мінімум з того, де потрібно побувати у пошуках справжнього Балі, так щоб захотіти повернутися сюди ще раз. Тож, вйо на Балі!
Убуд (Ubud)

Фото: агенція пригод “ВЙО”
Як тільки ваш літак торкнеться землі обітованої в міжнародному аеропорту Ngurah Rai International Airport (Denpasar) і ви отримаєте безкоштовний штамп у паспорті на на 30 днів – відправляйтеся в центральну частину Балі, в містечко Убуд, де чутно, як б’ється серце острова.
Дві з гаком години гамірним авто- і, особливо, мототрафіком перенесуть вас у зовсім іншу реальність – мистецький, духовний, альтеративний Балі. На вулицях повно веганських кафе, приїжджі та місцеві – на різних стадіях просвітлення і просто схиблені на здоровому способі життя – привітно усміхаються при зустрічі.
Приготуйтеся отримати порцію шоку від шаленого трафіку, а поселившись в одному з приватних помешкань (homestay) – із внутрішнім двориком, з видом на джунглі – знов відійти від нього. Такий Убуд постає у кадрах фільму “Їсти. Молитися. Кохати.“ До речі, саме після того, як Джулія Робертс шукала на вулицях Убуда любові – сюди рванули жіночки з усіх континентів у пошуках того ж).

Фото: агенція пригод “ВЙО”
Не забудьте порозтягуватися в одній з десятків кращих шкіл йоги, полікувати душу в старовинних храмах, прогулятися рисовими терасами на світанку, позаглядати в крамнички місцевих дизайнерів, спробувати “nasi goreng” у традиційних ресторанчиках (warung’ах) і освіжитися в дному з десятка водоспадів неподалік.
Дорога на Північ. Мундук (Munduk)

Фото: агенція пригод “ВЙО”
Любителям гір і прохолоднішого клімату – рекомендую відправитися на північ, а точніше, в чарівне поселення Мундук. Ще колись давно саме так і зробили голандські колоністи, втікаючи від спекотного узбережжя.
Дорога з Убуда до Мундука звивиста і дуже пейзажна. Плантації полуниці, бамбукові ліси та вулканічні озера з гойдалками над прірвою.
Неподалік від озера Братан (Bratan), знаходиться один із найтиражованіших символів Балі. Храм, який красується на банкноті 50.000 Rp – “Pura Ulun Danau Bratan” завжди кишить туристами.

Фото: агенція пригод “ВЙО”
І ось ви вже дісталися до центрального високогір’я острова висотою 800м, на схилах якого вирощують каву, спеції і, звісно ж, рис J .
Окрім сидіти годинами і милуватися пейзажами гір, можна прогулятися одним із мальовничих маршрутів,що проходить через рисові тераси і кавові плантації, роблячи зупинки на купання у водоспадах.
Тут ще відчувається дух дотуристичного сільського Балі, тут ще можна насолодитися тишою – нечуваною розкішшю для більшості узбережжя.
Прихопіть тепліший одяг, особливо для зоряних вечорів.
Ловіна (Lovina)

Фото: агенція пригод “ВЙО”
Зазвичай, день на крайній півночі починається о 6 ранку із прогулянки на традиційних рибальських каное і спостерігання за зграями дельфінів у однойменному з островом морі Балі. По поверненню на сушу варто відправитися в похід до трьох водоспадів поблизу. Правда, такий трекінг не для слабаків – готуйтеся до сотень сходинок. Винагорода за тяжку працю – могутній “Sekumpul”, який прийнято вважати водоспадом усіх водоспадів, а також трішки менші “Git Git” та “Sambangan”. Ну і зовсім незначна кількість туристів, які, також як і ви, люблять дух пригод.
Тут знадобляться купальні костюми, бо сухим з цього душу не вибратися. “Могутні водоспади” – не просто слова, освіжаючі бризки, а часом і просто шквальні потоки летять на десятки метрів навколо.
Східне узбережжя (Amed, Candidasa, Sanur)

Фото: агенція пригод “ВЙО”
Особливі – з геть чорним лавовим піском – пляжі Амеда, Чандіддаси та Санура тягнуться на десятки кілометрів, а до найвищої вершини острова – вулкану Агунг, здається, можна дотягнутися рукою. Цей район привабливий для сімейного відпочинку завдячуюсчи значно меншим хвилям порівняно з південними районами острова. Особливо цікавий в цьому плані Санур, колишнє рибацьке поселення, а сьогодні центр кайтсерфінгу.
Амед, в свою чергу, полюбився дайверами всього світу, не в останню чергу, завдяки затонулому неподалік кораблю.
За найкращими світанками на острові – відправляйтеся в Чандідасу, де зможете зробити ранкові фото прямо в альтанці на пірсі, зручно зорієнтованому на схід.
Півострів Букіт (Bukit)

Фото: агенція пригод “ВЙО”
В перекладі “Bukit” – пагорб, найпівденніша частина Балі. Скелясті обриви висотою в 50 м над рівнем моря, мекка для досвідчених серферів.
Власне, популярність серед західного світу цьому, колись найбіднішому регіону острова, приніс культовий фільм про серфінг “The Мorning of the Earth”, що вийшов в 1971р. На пляжі, де проходили зйомки легендарної стрічки, туристи й по сьогодні злітаються, як мухи на мед.
Буденна картина цієї частини Балі – сотні серферів з прив’язаними до скутерів дошками ганяють між пляжами в пошуках кращих хвиль.
Мріяти на заході сонця на скельних обривах, вдивляючись в безкінечність океану – найкращий з досвідів, які можна тут пережити.
Не покидайте це місце, не відвідавши головну святиню Букіту – Pura Luhur Uluwatu, один із десятки найшанованіших балійських храмів.
Чангу (Canggu)

Фото: агенція пригод “ВЙО”
Чангу – центр хіпстерського життя на острові. Більшість експатів осідають саме тут. Коворкінги з швидким інтернетом, фітнес- зали, йога-студії, серф-табори і безліч закладів з класною їжею, як місцевою, так і західною зробить з вас гурмана.
Тут можна розслабитися і повалятися з кокосом в руках на одному із пляжів на завершення поїздки островом богів і духів.
Такий Балі не залишить вас байдужим, повірте. А додаткову порцію вражень і досвіду ви отримаєте, якщо орендуєте скутери і самотужки подолаєте цей шлях. Ваші дороги проляжуть від затишку рисових терас до дикого трафіку передмість, від прохолодних, туманних серпантинів у горах до гарячого повітря прибережних шосе.
Гарних мандрів! Далі буде…
Last modified: 28.02.2018