Як одягнути дитину? Щоб і не холодно, і не спекотно, а погода під час прогулянок часто різко змінюється. А якщо до цього ще додати купу супутніх питань, на зразок, “а щоб легко рухатись?”, “що вибрати, щоб не надто марке”? На всі ці питання питання я, як мама, мала знайти відповіді і в цій статті поділюся з вами своїм досвідом та спостереженнями.
Прогулянки з дітьми в місті: як одягати?
Мої діти багато гуляють, із зовсім крихітного віку. В нас є правило 4-5 годин прогулянок (2-3 години вранці та 2 після обіду), погода чи пора року немає значення. Ми гуляємо в дощ (в дощовиках та гумаках, здіснюючи всі можливі експерименти з калюжами: вивчаючи глибину палкою, гумаками чи біговелом, що і як успішно плаває в калюжі, висота бризок залежності від глибини, висота бризок якщо хлюпати в унісон з сестрою, тощо), ми гуляємо в мокрий сніг, ховаючи пуховики під дощовиками, гуляємо по-темному, досліджуючи як все змінюється під світлом ліхтарів чи наших ліхтариків.
Викликом для мене став вибір садочку, бо трохи подосліджувавши не знайшла жодного з 4-5 годинним стандартом гуляння. Вдячна моїй подрузі, яка відкрила Мачу-Пікчу – садочок для юних мандрівників та дослідників, і фото використані в цій статті взяті з тамтешніх прогулянок. Саме поява цього садочку та потреба постійно турбуватися про комфорт юних дослідників, дозволили мені зібрати чимало практичних спостережень про те як підходити до процесу підбору одягу.
Подібна задача виникає і у дорослих, коли вони йдуть в гори. Багатошаровий підхід, в залежності від температури та погодніх умов, вирішує це питання. Незважаючи на те, що я вже давно одягаюся за таким принципом, мені не відразу спало на думку, відштовхнутися від простого та аналогічно вдягнути і дитину. Тому першу зиму Яринка гуляла в одязі за традиціями типового дитячого магазину: тепла і важка куртка, лижні штани, шкіряні чобітки непридатні до калюж, і бавовняна білизна. Малеча в тому всьому намагалась пересуватись і досліджувати світ, а я тим часом досліджувала всі можливі альтернативи.
Те що я дослідила і знайшла для своїх дітей, опишу нижче. Одяг та температури вказані з врахуванням того, що дитина ходить чи активно рухається. Оскільки, я математик за освітою, і люблю добре структуровану та зручну в користуванні інформацію, я склала чеклісти, щоб завжди мати під рукою список всього необхідного.
Чеклісти для активного руху при різних погодніх умовах та температурах
1. Температура ∼ +15 °C
Кросівки
Якщо вітер, можна додати жилетку
2.Температура ∼+10°C
Куртка легка демісезонна або пухова жилетка
Кросівки
3. Температура∼+5 °C Сухо (немає дощу чи мокрого снігу)
Теплі високі кросівки або черевички
Шапка/балаклава
Куртка (універсальна демісезонна)
4. Tемпература ∼+0 °C
Шапка/балаклава
5. Дощ або мокрий сніг
Додатково до попереднього:
Дощовик/мебранна куртка/плащ-пончо (або замість куртки або поверх теплої, в залежності від температури)
Штани грязепруфи в комбінації з термоштанами теплими (при низькій температурі в околі нуля можна замінити на лижні)
Гумові чоботи або черевики з мембраною (заміняємо на утеплені зимові черевики з мембраною при температурі близько нуля)
6. Tемпература ∼-5 °C
Шапка/балаклава
7. Tемпература ∼-10 °C
Шапка/балаклава
8. Tемпература ∼-15 °C
Заміняємо тонку фліску на грубшу, під флісовий комбез одягаємо флісові штани.
Плащ пончо/дощовик поверх пуховки
Штани грязепруфи в комбінації з термоштанами теплими (або ж тонкі шерстяні темроштани та лижні мембранні штани).
Всім гарних прогулянок з малечею, адже чим більше позитивних емоцій вони отримують, тим сміливіше досліджуватимуть світ та швидше розвиватимуться надалі!