Хоча купівля ємності для води може бути не настільки захоплюючою, як пошук нового намету, про який ви мріяли роками, вибір такого аксесуару є також важливим. А у справжню пекельну літню спеку те, наскільки багато води ви можете переносити з собою стає чи не головним питанням, щоб не страждати від спраги у найнесподіваніших місцях далеко від найближчих джерел води. На що звертати увагу при пошуку ідеальної фляги розповідаємо у цій статті. 

Ємності для води: як вибрати?

Гідратація: як відновити водний баланс?

Де плануєте використовувати

Як із покупкою будь-якого іншого спорядження, головним критерієм вибору має бути сфера застосування вами даного аксесуару. Ємності для сімейного кемпінгу сильно відрізняються за розміром, вагою, матеріалами від фляг для бігу. Навіть, якщо ви хочете універсальну річ, всерівно визначтесь, де найчастіше вона буде використовуватись. До прикладу, якщо ви двічі на рік ходите в похід, але п’ять днів на тиждень братимете флягу в офіс, мабуть, її вага не гратиме ключової ролі, а більш важливими будуть дизайн чи місткість.

Об’єм

Існує безліч досліджень щодо того, скільки води ви повинні споживати протягом дня або під час підвищеного фізичного навантаження (хайкінг, біг, тренажерний зал, катання на велосипеді). В кінцевому результаті, все зводиться до того факту, що кожен має різні потреби залежно від фізіологічних особливостей, інтенсивності тренування, погоди, місцевості, виду активності. Наші поради щодо вибору об’єму прості: обирайте розмір залежно від кількості людей (для індивідуального використання чи на компанію), часу протягом якого не буде змоги поповнити запас води (чим довше, тим більший об’єм), способу транспортування (на власній спині або ж автомобілем), сфери застосування. 

Мийка для посуду Sea to Summit Ultra-Sil Kitchen Sink 10L
Мийка для посуду Sea to Summit Ultra-Sil Kitchen Sink 10L

Вага

Це дуже важливий критерій при виборі ємності для піших, а особливо гірських походів, адже кожен додатковий грам спорядження відчуватиметься вашою спиною і ногами. Ми рекомендуємо вибирати для хайкінгу фляги індивідуального використання об’ємом 0,7 – 1,5 л або ж питні системи на 1,5 – 3 л. Кращим вибором, в даному випадку, будуть фляги з легких пластикових матеріалів, гіршим – металеві.

Якщо ж ємність для рідини вам потрібна для використання вдома, на роботі чи на пікніку, критерій ваги є не таким важливим. 

Наявність ізоляції

Щоб вода чи інший напій залишався довше охолодженим чи гарячим, ви можете поповнити свій арсенал термопосудом. Попри очевидні переваги, такі ємності мають і свої недоліки. В першу чергу це стосується значно більшої ваги, адже їх виготовляють, як правило, з металу. З переваг металевих фляг з подвійними стінками можна відмітити, те, що вони можуть довше зберігати холодні напої холодними, а теплі – теплими. 

Довговічність

Один з критеріїв, які досить важко спрогнозувати. Здавалось би, металеві фляги мають служити довше, оскільки виготовлені з більш міцного матеріалу, однак це правило не завжди працює. І в металевих, і в пластикових флягах чи питних системах з часом можуть ламатись кришка, поїлка чи інші делікатні елементи. Щоб якомога довше уникати такого сценарію добре перевіряйте якість виготовлення: чи надійно зварені шви у ємностей, типу фляг Platypus, чи якісний і без запаху пластик, чи надійне фарбове покриття у металевої фляги. Крім того, чим більше функцій має кришка, тим більша ймовірність її виходу з ладу. Прості міцні ковпачки прослужать найдовше. Якби нам не хотілось зводити все до критерію “дорожче, значить краще”, зазвичай, саме так і є. Якщо не бажаєте віддавати космічну суму за найкрутішу флягу на ринку, почитайте відгуки на сайті продавця чи на форумах, поцікавтесь усім модельним рядом бренду та оберіть оптимальний варіант.

Чи впливає на смак

Коли ви купуєте металеву пляшку, переконайтеся, що вона має спеціальне покриття. Якщо ні, одна чашка кави або, наприклад, міцний джин-тонік може залишитися “з вами” на все життя. Тим не менш, навіть при наявності “протисмакового” покриття, ви все одно повинні ретельно очищати ємність, якщо ви використовуєте її для чогось, крім води.

Дизайн

Навіть найбільш аскетичні мандрівники люблять гарні речі. Особливо, якщо мова про такий потрібний та часто використовуваний аксесуар як фляга. На щастя, в наш час є широченний вибір ємностей для води. Металеві, пластикові, м’які, тверді, з дерев’яною кришкою чи силіконовою поїлкою. З допомогою правильного дизайну фляги можна підкреслити свою приналежність до outdoor, бігової чи велокультури. 

Основні типи багаторазових ємностей

Фляги

Металеві фляги – гарний вибір, якщо ємність для води ви плануєте використовувати переважно в місті. Їх перевагами є міцність, довговічність, привабливий вигляд. Як недолік можна виділити більшу вагу. Якісні металеві фляги виготовляє, зокрема, бренд Esbit.

Термофляга Esbit IB750SC-BR
Термофляга Esbit IB750SC-BR

Термофляги будуть хорошим вибором і в місті, і для аутдор-активностей: зимових походів, катання на лижах, кемпінгу. Дають змогу зберігати напої холодними чи гарячими значно довше. До недоліків, як і у випадку зі звичайними металевими флягами, можна віднести їх вагу. Однак, якщо кілька десятків зайвих грамів не мають для вас критичного значення, така ємність може стати приємним бонусом. Як приклад хорошої термофляги можна розглянути модель Salewa Valsura Insul.

Salewa Valsura Insul

Тверді пластикові фляги є доволі довговічними, можуть мати різноманітний дизайн та конструкцію: з широким та вузьким горлечком, з поїлкою, з петлею для підвішування до рюкзака чи без неї. До очевидних переваг можна віднести їх низьку вагу. Аби фляга прослужила вам довго, вибирайте моделі з якісного пластику, що не тріскає від першого ж контакту з твердими предметами. Приклад якісної фляги такого типу – Lifeventure Tritan Flask.

Lifeventure Tritan Flask

Плоскі пластикові фляги – один з трендів останнього десятиліття серед мандрівників усього світу. В першу чергу, тут хочеться виділити моделі виробника Platypus. Попри те, що з вигляду вони є досить тендітними, численні відгуки користувачів доводять протилежне – ці фляги дуже “живучі”. Крім цього, вони компактно складаються та не передають присмаків вашим напоям. 

Platypus Platy Water Tank 4л
Platypus Platy Water Tank 4л

М’які пластикові (силіконові) фляги є хорошим рішенням, якщо вам потрібно максимально зекономити місце в рюкзаку, адже їх можна складати до дуже незначних розмірів. У порівнянні з флягами Platypus, однак мають одну суттєву перевагу – плоске тверде дно, завдяки чому їх легше ставити вертикально на будь-яку поверхню, а також пити з них однією рукою. Одним з найкращих прикладів цього типу є фляги Stash бренду HydraPak.

М'яка пляшка HydraPak Stash 1 л
М’яка пляшка HydraPak Stash 1 л

Фляги з фільтром дають перевагу одразу двох туристичних аксесуарів – ємності для води та фільтру. Компактне рішення, що дозволяє очистити воду з потічка, практично на ходу. З наявних у нашій країні варіантів, в першу чергу, хочеться звернути увагу на модель Katadyn BeFree.

Фляга-фільтр Katadyn BeFree 0.6 л
Фляга-фільтр Katadyn BeFree 0.6 л

Фляги для бігу зазвичай оснащені поїлкою та виготовлені із м’якого силіконового матеріалу, щоб вони легко набували потрібної форми, а також не додавали зайвої ваги. 

Фляга Dynafit Race Bottle
Фляга Dynafit Race Bottle

Питні системи 

Питні системи: за та проти

Мають ряд очевидних переваг: в них легше переносити необхідний запас води, адже завдяки їх формі та приляганню до спини, вага краще розподіляється, вони зручні – щоб попити, достатньо дістати трубку з поїлкою, а не всю ємність з кишені. Водночас, гідратори мають і свої недоліки, серед яких вища вартість ( у порівнянні з флягами), відносно менша “живучість”, їх важче наповнювати й чистити. Питна система – гарний вибір, якщо ви займаєтесь гірським бігом, любите тривалі веломандрівки, швидкісні 1-2-годинні сходження або довгі походи. Більше про питні системи читайте у нашій статті.

Контейнери та каністри

Часом бувають ситуації, коли використання індивідуальних ємностей для води є невиправданим або менш доцільним. Зібрались з друзями на пікнік, риболовлю або кількаденний кемпінг? Прихопіть побільше питної води. Замість невеликих 1-2 чи 3-літрових фляг, в таких випадках рекомендуємо використовувати спеціальні каністри або контейнери. При чому, коли ми кажемо каністри, то маємо на увазі геть не те, що ви уявили собі з самого початку. Туристичні каністри для води – якісні, довговічні ємності з харчового пластику. Зазвичай, вони компактно складаються, як гармошка, коли не використовуються. Можуть мати різний об’єм, від кількох літрів до кількох десятків літрів. Гарний приклад туристичної каністри – модель Tatonka Faltkanister 10, а м’яка каністра HydraPak Expedition завдяки наявності спеціального виходу та ручки для підвішування, й узагалі може використовуватись як кемпінговий душ.

HydraPak Expedition
HydraPak Expedition 8 л

І якщо вже ми згадали про кемпінговий душ, то одним з найкращих  рішень у виборі ємності для води для є саме душ від австралійського бренду STS, адже він може одночасно бути і міхом для води, і при потребі перетворюватися на похідний душ. Якщо вам потрібна супер універсальна річ, то це про цей душ.

Душ переносний Sea To Summit Pocket Shower
Душ переносний Sea To Summit Pocket Shower

І насамкінець, як вам ідея відра ємністю 10 л, вагою всього 28 г і об’ємом співставним з апельсином. Захоплюєче, правда ж? Ви можете перенести необхідний об’єм води до табору, а потім компактно спакувати відро у свою кишеню.

Ємність для води Sea to Summit Ultra-Sil Folding Bucket 10л
Ємність для води Sea to Summit Ultra-Sil Folding Bucket 10 л

 

Як бачите, розмаїття вибору ємностей для води є дійсно вражаючим. І якщо ви потребуватимете рішення саме під ваші завдання аутдорним виробникам завжди є що вам запропонувати.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *